Společnost Semler Scientific pokračuje v nákupu bitcoinů v rámci firemní strategie

Semler Scientific, veřejně obchodovatelná společnost kotovaná na burze Nasdaq, která vyrábí a prodává inovativní produkty a služby pro boj s chronickými nemocemi, oznámila nákup 247 bitcoinů (17 milionů dolarů) v rámci své firemní strategie držet bitcoiny jako své hlavní pokladní aktivum.
Veřejně obchodovatelná společnost Semler Scientific kotovaná na newyorské burze Nasdaq oznámila nákup 247 bitcoinů za 17 milionů dolarů. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Tento nejnovější nákup následuje po počátečním nákupu 581 bitcoinů uskutečněném 28. května a zvyšuje celkový objem držených bitcoinů společnosti Semler Scientific na 828, což při současných tržních cenách představuje přibližně 58,5 milionu dolarů.

Společnost Semler Scientific rovněž podala SEC formulář S-3, v němž podrobně popsala záměr získat 150 milionů dolarů prodejem cenných papírů, jejichž výtěžek hodlá použít na nákup dalších bitcoinů.

Veřejně obchodovatelné společnosti na celém světě (včetně veřejně kotovaných těžařů, jako jsou Riot a Marathon Digital Holdings, pozn. aut.) drží celkem 308 689 bitcoinů, což představuje přibližně 1,56 procenta současné nabídky v oběhu. Mezi veřejně obchodovatelnými společnostmi vede Microstrategy, která drží 214 400 bitcoinů.

S nástupem potenciálního „krypto léta“, tedy období možného parabolického růstu cen, bychom mohli být svědky toho, že se k držení bitcoinů jako rezervního aktiva obrátí více veřejných společností. Motivací by mohla být očekávání uvolnění finančních podmínek v blízké budoucnosti na celém světě a devalvace fiat měn.

Autor je analytik kryptotrhů společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB