Stavební spoření lze uzavřít i na Silvestra

Pokud jste si letos chtěli založit pro sebe anebo pro své blízké stavební spoření, a to zejména kvůli státní podpoře ve výši deseti procent z výše ročního vkladu, nelámejte nad svým záměrem hůl. Možnost založit stavebko totiž máte až do posledního dne v roce.
Abyste získali maximální státní podporu, tedy 2000 Kč, musíte vložit na účet stavebního spoření minimálně 20 000 korun. Ilustrační foto: Pixabay.com

„Státní podporu získáte i v případě, že si stavebko uzavřete až v úplném závěru roku. Konečná výše příspěvku od státu se totiž vypočítává jako 10 % z ročních uspořených vkladů, které musí být zaevidovány nejpozději k silvestrovské půlnoci,“ vysvětluje Jiří Šedivý, tajemník Asociace českých stavebních spořitelen.

Abyste získali maximální státní podporu, tedy 2000 Kč, musíte podle asociace za daný rok vložit na účet stavebního spoření minimálně 20 000 korun. Ale pozor! Měli byste počítat i s poplatkem za uzavření smlouvy a také s poplatky za vedení účtu v letošním roce, takže je lepší, když budete připraveni na to, že na nové stavebko vložíte víc, než zmíněných dvacet tisíc korun.

Jelikož je letošním posledním pracovním dnem čtvrtek, můžete do některých spořitelen peníze vložit dokonce ještě na Silvestra. Jejich centrály budou mít minimálně dopoledne otevřeno, stejně jako pobočky bank patřící do stejné finanční skupiny.

PSALI JSME:
Pozor! Maximální výši státní podpory u stavebka můžou osekat poplatky

Až do zavírací hodiny tak lidé mohou využít možnosti hotovostního vkladu na přepážce nebo prostřednictvím vkladomatu. Při využití on-line plateb se sice většinou vyhnete poplatkům, ale současně zde existuje riziko, že vaše banka (nebo spořitelna) nemusí umět tzv. okamžité platby. Což znamená, že vaše úhrada na účet stavební spořitelny dojde až příští rok.

A jaké jsou tedy termíny u jednotlivých stavebních spořitelen? Přinášíme přehled asociace stavebních spořitelen.

Českomoravská stavební spořitelna

Smlouvu je možné na příslušných pobočkách spořitelny uzavřít i poslední den roku. Lze to provést on-line, nebo v síti obchodních zástupců. Převod prostředků sice můžete vyřídit v řádu minut, ale spořitelna doporučuje „raději poslat platbu alespoň dva dny předem“. Řešením na poslední chvíli je proto vložit hotovost na přepážkách banky či pošty, i když to spořitelna klientům kvůli zpoplatnění nedoporučuje.

PSALI JSME:
Nejoblíbenějším způsobem spoření je to stavební. Investiční zlato je na druhém místě

Modrá pyramida stavební spořitelna

Sjednání smlouvy o stavebním spoření s poradcem využívajícím biometrický podpis je možné ještě 31. prosince. Vklady v hotovosti na pokladně Komerční banky je třeba provést nejpozději ve středu 30. prosince 2020 do konce pracovní doby dané pobočky. Expresní vklady lze provést ještě ve čtvrtek 31. prosince 2020 do 12:30 hodin na přepážce pobočky KB jako super expresní vklad.

Moneta stavební spořitelna

Termín odeslání se odvíjí od garantovaných termínů převodu z konkrétní banky. Jinými slovy záleží, zda mají obě banky (odchozí platba, příchozí platba – pozn. red.) režim tzv. okamžitých plateb, nebo ne. Moneta Money Bank okamžité platby umožňuje. Klienti by si tedy měli ohlídat, zda banka, z níž platbu odesílají, okamžité platby podporuje také. Uzavřít smlouvu o stavebním spoření lze podle bankovní skupiny ještě 31. prosince 2020.

PSALI JSME:
Penzijní spoření: jedna z nejlepších investic

Raiffeisen stavební spořitelna

Smlouvu je podle spořitelny možné uzavřít prakticky až do konce roku. Platby v hotovosti na pokladnách v pražském ústředí Raiffeisen stavební spořitelny jsou možné nejpozději do 31. 12. 2020 do 12 hodin.

Stavební spořitelna České spořitelny

Stavební spoření lze založit nejpozději 31. prosince do 12 hodin doručením smlouvy na pražskou centrálu Buřinky a převodem potřebného vkladu. Stavební spoření je možné vyřídit též on-line. Při elektronické platbě je poslední možný čas předání platebního příkazu čtvrtek 31. prosince do 12 hodin.
U zrychleného příkazu České spořitelny je možné předat příkaz až do 14 hodin. Hotovostní vklad na pokladně spořitelny lze vložit nejpozději do poledne 31. prosince. Nejzazší termín pro uskutečnění platby je prostřednictvím vkladového bankomatu, který lze využít ještě posledního prosince hodinu před půlnocí.

PSALI JSME:
Češi mají stavebko stále rádi, říká šéf Buřinky Jiří Plíšek

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB