Strach ze změn a ztráty práce má téměř 40 procent zaměstnancůzdroj: Pixabay.com

Strach ze změn a ztráty práce má téměř 40 procent zaměstnanců

Více než 35 procent členů top managementů se bojí, že nezvládne řízení změny a téměř 40 procent zaměstnanců má obavy, že kvůli změnám přijde o práci. To jsou závěry pětiletého dotazování nadnárodní vzdělávací společnosti MgC Group.

Růst ekonomiky, fúze firem a spousta změn nejen ve strukturách společností s sebou přináší nejistotu strach a obavy, uvedla společnost, která nabízí vzdělávání a rozvojové programy na míru vždy plně přizpůsobené konkrétním potřebám zaměstnanců firem.

„V naší praxi se velmi často setkáváme s různými pojetími zvládnutí změny. V naší praxi se ale také bohužel setkáváme s manažery, kteří na sebe doslova a do písmene „nechají změnu dopadat“ bez aktivního přístupu. Důsledky takového přístupu si každý dovede přestavit,“ uvedla Martina Jandečková, jednatelka společnosti MgC Group.

Z průzkumu také mimo jiné vyplynulo, že 34 procent společností preferuje při vzdělávacích programech dlouhodobý a systematický přístup k rozvoji svých zaměstnanců namísto individuálních tréninků. Téměř 79 procent zaměstnavatelů dále uvedlo, že je pro ně velmi důležitá přímá návaznost rozvojových programů na konkrétní praxi.

Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *