Studenti v Mladé Boleslavi si opět postaví auto svých snů

Tento školní rok je to již podeváté, kdy studenti Středního odborného učiliště Škoda Auto v Mladé Boleslavi navrhují a staví svůj vysněný automobil. Studenti vytvářejí pod dohledem svých učitelů v rámci projektu studentského vozu své vlastní vysněné auto – od počáteční fáze až po hotový unikátní automobil – už od školního roku 2013/14.
V roce 2022 studenti přestavěli vůz Škoda Kamiq na velkolepý rallyový vůz Škoda Afriq. Foto: Škoda Auto

Na novém studentském voze již začalo pracovat 29 studentů Škoda Academy. Dostává se jim také podpory z mnoha různých oddělení Škoda Auto, například z oblasti designu a technického vývoje. Podrobnosti o devátém studentském voze, jako je výběr výchozího modelu, název nebo zaměření přestavby, budou zveřejněny během následujících měsíců.

„Studentský vůz je již devět let nedílnou součástí výuky Škoda Academy. Skvělý týmový duch, nadšení našich mladých talentů a jejich smysl pro detail mě nikdy nepřestanou fascinovat. Díky našemu projektu získávají žáci praktické zkušenosti z každé fáze vývoje vozu,“ informovala Maren Gräf, členka představenstva Škoda Auto za oblast Lidé a kultura.

„V tomto projektu mohou naši mladí talenti zúročit vše, co se naučili v předchozích letech. Zároveň procházejí ideální průpravou pro kariéru v naší společnosti. Tento projekt dává studentům možnost udělat si s velkým předstihem reálnou představu o náplni práce široké škály pozic ve Škoda Auto,“ doplnila Maren Kabowski-Ciecior, vedoucí Škoda Akademie.

Studenti odborného učiliště Škoda Auto dosud pod vedením svých učitelů navrhli a postavili osm studentských vozů Škoda. Na osmém studentském voze Škoda Afriq se poprvé podílel i tým Škoda Motorsport. Prvními předchůdci tohoto projektu byly čtyři kusy vozu Škoda Buggy typ 736, které v roce 1975 ručně postavili studenti firemního odborného učiliště v tehdejším Československu.

Prvním žákovským vozem byl v roce 2014 Citijet, dvoumístná verze modelu Škoda Citigo. O rok později následoval pickup Funstar, který vycházel z modelu Škoda Fabia. V roce 2016 představili žáci model Atero, kupé postavené na základě vozu Škoda Rapid Spaceback. V roce 2017 postavili studenti odborného výcviku vůz Element s elektrickým pohonem.

Pátým žákovským vozem byla v roce 2018 studie kabrioletu Sunroq, která vycházela z SUV Škoda Karoq. V roce 2019 studenti přeměnili model Škoda Kodiaq v úžasný pickup Mountiaq. V roce 2020 vznikla Slavia v karosářské verzi spider, která vycházela z modelu Škoda Scala. Osmý žákovský vůz postavilo25 studentů, jmenuje se Škoda Afriq.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 1
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
  1. Pe Petr

    Aspoň bude nějaká památka na kdysi slavnou značku Škoda. S rozvojem elektroaut zanikne v Evropě kolem 60 až 70 % automobilek. Elektrická auta se budou kupovat oproti spalovákům velmi málo a spíše pokvete servis co bude udržovat spalováky v dobré kondici….

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB