Tomáš Habarta je novým výkonným ředitelem společnosti Alglas

Personálie
Výrobce a dodavatel fasád a dalších designových prvků staveb Alglas mění po třech letech své vedení. Na post výkonného ředitele byl jmenován Tomáš Habarta, který ve funkci nahradil Václava Stehna staršího.
Tomáš Habarta na snímku s Václavem Stehnem starším. Foto: Jiří Hloušek

Alglas se zároveň stal součástí technologicko-stavebního koncernu Thierra a díky tomu také členem zastřešující skupiny Fipox. Do nového roku Alglas navíc vstupuje s novými zakázkami sjednanými nejen v rámci koncernu Thierra, ale i na základě vlastní obchodní činnosti.

Brněnská společnost Alglas, která se soustředí především na výrobu a dodávku exteriérových i interiérových fasád, hliníkových otvorových výplní a dalších designových prvků staveb z lehkých kovů a skla, do roku 2023 vstupuje s obměněným vedením, novými vizemi a řadou nově nasmlouvaných projektů. Nastupující výkonný ředitel, Tomáš Habarta, se chce na další rozvoj firmy soustředit i dál.

„Domnívám se, že v následujících letech se ve stavebnictví projeví krize. Považuji proto za klíčové získávat nové zakázky na následující období. To se nám aktuálně daří a pevně věřím, že tomu tak bude i nadále,“ uvedl Habarta v tiskové zprávě.

I přesto, že Tomáš Habarta ve vedení firmy nahradil Václava Stehna staršího, původní výkonný ředitel ze společnosti neodchází. V roli seniorního poradce se bude soustředit na strategický rozvoj společnosti na pozici Controlling Manager.

PSALI JSME:
Zateplené domy větrejte často, doporučují odborníci

„Pokračuji v jednáních s klíčovými klienty, kde velkou roli hrají osobní vztahy, které jsem budoval třicet let a které jsou stále nesmírně důležité. Zaměřím se především na controlling dodržování rozpočtů, plateb, materiálů, výroby i montáže. Pokud má být firma úspěšná, je třeba, aby na ni někdo dohlížel,“ řekl Václav Stehno starší.

„Jsem moc rád, že Václav Stehno starší ve firmě zůstává. Jeho zkušenosti jsou pro nás nepostradatelné, v oboru se pohybuje už mnoho let a Alglas zná lépe než kdokoliv jiný. Osobní kontakty, které má, jsou nyní, když investoři pečlivě zvažují, komu zakázku zadají, velice důležité,“ dodal Habarta.

Tomáš Habarta do vedení Alglasu přináší nové nápady a cíle, které plánuje propojit se zkušenostmi Stehna staršího: „V době, která není pro stavebnictví vůbec jednoduchá, se nám daří získávat nové zakázky, to považuji za velice důležité a chci na tom stavět i dál. Zaměříme se nejen na rozšiřování portfolia na českém trhu, ale také na expanzi do dalších zemí Evropské unie.

Chtěl by také dál budovat kolektiv lidí, kteří své práci rozumí, baví je, navzájem spolu souzní nejen v profesní rovině, ale i mimo firemní půdu. „To je pro mě zásadní. Být součástí takového týmu mi dává smysl,“ naznačil Habarta, jakým směrem se chce při vedení společnosti ubírat.

PSALI JSME:
Důvěra v ekonomice – méně pesimistický začátek roku

Zavřít reklamu ×
  1. Je nám líto, příspěvek byl odstraněn, tvrzení v něm obsažená nebylo možné nijak ověřit.
    Redakce

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB