
Trinity do nedávna vévodila úrokovým sazbám spořicích účtů se sazbou 2,08 procenta, než ji po posledním zasedání bankovní rady České národní banky (ČNB) a zvýšení základní úrokové sazby na 2,75 procenta postupně předstihly Creditas (do 350 tisíc korun) a poté i Moneta (do milionu) se sazbami nad úrokem Trinity.
Situace se však vrací do normálu a Trinity se 25. listopadu opět vyšvihla do čela žebříčku nejlépe dotovaných bankovních účtů s nabídkou 2,58 procenta, čímž své nové klienty alespoň v omezené míře chrání před drtivou inflací. Podmínky nemá žádné. Zcela určitě pro nově příchozí.
Pro ty, kdo už některý ze dvou spořicích účtů u Trinity mají, má banka dobrou zprávu jen částečně. Nejvyšší bankovní úrok v Česku jim nabídne pouze na peníze vložené po 1. říjnu. Ve své marketingové akci si ošetřila i fintu, že by si stávající klient vyvedl peníze do jiné banky a pak je vrátil zpět na nový spořicí účet příznačně nazvaný Dobrý klient.
V případě ukončení nebo přerušení akce bude zůstatek na účtu dále úročen standardně dle platného ceníku sazbou 1,38 procenta. Trinity Bank, která od začátku roku 2019 navázala na družstevní záložnu Moravský peněžní ústav, si vyhrazuje právo zařadit do akce i klienty, kteří nesplní podmínky. Takové zařazení do akce však závisí výlučně na posouzení Trinity Bank a klient na ně nemá právní nárok.
Důležitý je pojem „akce“. Ten bance umožňuje garantovat úrokovou sazbu pouze na jeden měsíc s automatickým prodloužením o další měsíc (a to i opakovaně, pozn. aut.).
Na rozdíl od standardního úročení to Trinity Bank umožňuje přerušit či ukončit akci během pěti pracovních dnů. Jinak by tak musela učinit nejméně dva měsíce předem. Trinity však svou akci zatím stále prodlužuje a úrok navyšuje. Nejprve na 1,58 procenta, pak na 2,08 procenta a nyní na zmíněných 2,58 procenta.
Roční sazbu dvě procenta a více za různých podmínek v Česku v tuto chvíli nabízí už pět bankovních domů.