Týden na akciových trzích: Indexy opět na rekordech

Názor
Pokračuje výsledková sezóna. A stejně jako v předchozím týdnu i v tomto platilo, že reportovaná čísla byla proti odhadům trhu lepší, pozitivně pak vyznívají zejména v meziročním srovnání – hospodaření firem je proti loňskému prvnímu čtvrtletí lepší.
Hvězdou týdne se stala opět Erste Group (+4,74 %, 800 Kč). V předchozím týdnu přidala 4,06 procenta a v součtu za oba týdny to pak znamená vysokých devět procent. Ilustrační foto: FAEI.cz

Americký trh

Kromě úterý, kdy index S&P500 poklesl, když ho zřejmě vyděsila americká ministryně financí Janet Yellenová a její komentář, že se budou zvyšovat sazby, hodnota indexu rostla. Dnes (pátek 7. 5.) otevřel hlavní index S&P500 obchodování +0,3 procenta v plusu.

Dnešní seanci tak americké akciové trhy zahájily rekordním maximem. Za celý týden by měl S&P růst o asi +1,3 procenta. Svá dosavadní maxima vylepšil také průmyslový index Dow Jones.

Evropské akciové trhy

Evropa (index Stoxx Europe 600) dnes krátce před koncem obchodování rostla o +0,8 procenta. Za celý týden připíše slušných cca +1,6 procenta (444 b.). I to bude znamenat vylepšení rekordu a nové historické maximum.

PSALI JSME:
Spojené státy pravděpodobně budou mít první ministryni financí v historii

Pražská burza druhý týden v řadě roste

Pražská burza tento týden opět posílila, jde již o druhý týdenní růst v řadě. Za celý týden posílila pražská burza o +0,87 procenta (1 109,87 b.).

Hvězdou týdne se stala opět Erste Group (+4,74 %, 800 Kč). V předchozím týdnu přidala 4,06 procenta a v součtu za oba týdny to pak znamená vysokých devět procent. Za Erste následovala Komerční banka, když si polepšila o 3,45 procenta (675 Kč). Za zmínku stojí ještě ČEZ, který během týdne přidal 0,5 procenta (602 Kč) a konečně překonal hranici 600 korun.

PSALI JSME:
Týden na akciových trzích: Praha je tomto týdnu vítězem

Naopak největší propadák týdne předvedla Moneta (-3,31 %, 77,35 Kč) a Avast (-2,48 %, 1393,5 Kč). Moneta od pondělí do čtvrtka oslabovala, v pátek pak na základě akvizice Air Bank posilovala, nicméně korekci od začátku týdne to eliminovat nestihlo. Avast ztrácel beze zpráv.

V samotný pátek burza dle hlavního Indexu PX posilovala. Přidala 1,22 procenta (1 109,87 b.) a v rámci Evropy byla jedna z těch lepších. Většina titulů dnes posilovala. Nejvíce Moneta (+3,0 %, 77,35 Kč), která reagovala na akvizici Air Bank a ostatních finančních aktiv skupiny PPF. Komerční banka vzrostla o 1,81 procenta (675 Kč), Česká zbrojovka si připsala 0,82 procenta (370 Kč), ČEZ pak 1,09 procenta (602,50 Kč). Mírně dnes ztrácely pouze pojišťovny VIG (-0,17 %, 587 Kč) a Kofola (-0,7 %, 282 Kč).

Autor je analytik Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Moneta a PPF podepsaly rámcovou smlouvu, schválit ji musí akcionáři

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Půjčujete kamarádovi auto? Rozmyslete si to

Poradna
Půjč mi auto na dovolenou, to moje má malý kufr. Kdo by této prosbě odolal, vždyť kamarád je spolehlivý řidič a se svým vozem momentálně žádný výlet neplánujete? Takže vyhovíte, ale už za pár dní se nestačíte divit, kam vás dobré srdce a výpomoc bližnímu dovedly. Své odpovědnosti majitele a provozovatele vozidla se totiž nezbavujete ani jeho půjčením komukoli.
Rolovat nahoru