Týden na akciových trzích: Ve světě to drhne, Praha letí čtvrtý týden v řadě vzhůru

Názor
Pražská burza (PX index) s lehkostí motýlího letu v tomto týdnu porazila jak Ameriku (index S&P500), tak Evropu (index STOXX Europe 600), a to poměrně výrazně.
Čtvrtý týden v řadě roste pražská burza, za tento týden si polepšila o 3,31 procenta. Zdroj foto: Aktron, CC BY-SA 3.0, http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/, via Wikimedia Commons

Evropská makrodata spíše potěšila, naopak v USA převládlo zklamání. V Evropě to byly zejména páteční indexy PMI, které překonaly odhady a jsou na vysokých úrovních. V USA dopadla hůře data z realitního trhu a důvěra filadelfského Fedu zklamala.

Americký trh

Širokopásmový index S&P500 otevřel v pátek o půl procenta v plusu. Za celý týden to vypadá na zisk jedné či dvou desetinek procenta.

Evropské akciové trhy

Evropa (index Stoxx Europe 600) v pátek krátce před koncem obchodování rostl o 0,6 procenta. Za celý týden index mírně vzroste o 0,47 procenta (444,63 bodů).

PSALI JSME:
Týden na akciových trzích: Pražská burza vzrostla, ostatní naopak ztratily

Pražská burza roste, opět

Čtvrtý týden v řadě roste pražská burza. Pouze ve středu došlo k malé korekci, ostatní dny index PX rostl. Za týden si polepšil o 3,31 procenta (1 158,93 bodů). Ale za zmíněné čtyři týdny je to velmi slušný výkon 6,6 procenta.

Za týden mírně oslabily jen Kofola (-0,35 %, 283 Kč) a Stock (-1,43 %, 82,7 Kč). Na druhou stranu spektra byl daleko lepší pohled. Nebál bych se říct, že výkon byl doslova hvězdný. Prim hrály banky pravděpodobně jako reakce na vidinu dřívějšího zvyšování úrokových sazeb.

V čele je tento týden Komerční banka (+5,83 %, 726 Kč), následují ji Erste Group (+3,78 %, 878 Kč) a Moneta (+3,54 %, 79,0 Kč). Jen připomínám, že Erste, Komerčka a ČEZ rostou čtvrtý týden v řadě. Jejich zhodnocení za tyto čtyři týdny je velmi potěšující: Erste (+19,6 %), Komerční banka (+13,1 %), ČEZ (+6,4 %).

Autor je analytik Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
ČEZ je po letech opět miláčkem investorů, jeho akcie stouply

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Pomoc od státu v době pandemie? Především s bydlením, míní Češi

Analýza
Koronavirová pandemie připravila mnohé lidi o veškeré příjmy, nebo aspoň o jejich část. Současně se ani v této době nezastavilo zdražování bydlení včetně nových rodinných domů i bytů, které stále letí vzhůru. Většina české veřejnosti se přitom domnívá, že by stát měl pomoci těm, které pandemie finančně zasáhla. Nejvíce z nich by uvítalo podporu právě v oblasti bydlení.
Rolovat nahoru