V Argentině vznikne „ekologické“ těžební centrum bitcoinů

Společnost Genesis Digital Assets (GDA), jedna z největších těžařských společností bitcoinů na světě, navázala spolupráci se společností YPF Luz, dceřinou společností argentinské státní energetické společnosti YPF, s cílem zřídit v zemi nové těžební středisko bitcoinů.
Nové zařízení v Argentině bude provozovat 1 200 strojů na těžbu bitcoinů a významnou roli v něm bude hrát elektřina generovaná z tzv. spotřebovaného plynu. Ilustrační foto: Pixabay.com

Nové zařízení bude provozovat 1 200 strojů na těžbu bitcoinů a významnou roli v něm bude hrát elektřina generovaná z tzv. spotřebovaného plynu, tedy plynu, který by jinak skončil v atmosféře a přišel nazmar.

Tento krok společnosti GDA do Argentiny a partnerství se státní společností YPF přichází jen několik měsíců po prezidentských volbách v Argentině koncem roku 2023, kdy se do úřadu dostal prezident Javier Milei, který je k bitcoinu vstřícný.

„Věříme, že Argentina je pro těžbu bitcoinů důležitou zemí vzhledem k bohatým zdrojům energie a příznivému podnikatelskému prostředí,“ uvedl Abdumalik Mirakhmedov, výkonný prezident společnosti GDA.

PSALI JSME:
Kandidát podporující bitcoin vede v argentinských volbách

„Otevření našeho prvního datového centra v Jižní Americe je důležitým krokem v našem úsilí o geografickou diverzifikaci. A bude to další příležitost ukázat světu, že těžba bitcoinů může mít pozitivní vliv na životní prostředí a může být plně integrována do místních komunit,“ uvedla firma.

Pro společnost YPF Luz by proměna nevyužitého plynu znamenala nový zdroj příjmů a díky podpoře těžby bitcoinů mohla také pomoci kompenzovat náklady a podpořit udržitelnost.

Autor je analytik kryptotrhů společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Argentina povolila geneticky modifikovanou pšenici

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Technologie

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Konec týrání, jatka budou na kamerách

Analýza
Česká vláda udělala další krok směrem k ochraně zvířat. Od začátku roku 2026 budou provoz na všech tuzemských jatkách monitorovat kamery. Ministerstvo zemědělství si od tohoto kroku slibuje výrazné omezení týrání zvířat při porážení.