V Argentině vznikne „ekologické“ těžební centrum bitcoinů

Společnost Genesis Digital Assets (GDA), jedna z největších těžařských společností bitcoinů na světě, navázala spolupráci se společností YPF Luz, dceřinou společností argentinské státní energetické společnosti YPF, s cílem zřídit v zemi nové těžební středisko bitcoinů.
Nové zařízení v Argentině bude provozovat 1 200 strojů na těžbu bitcoinů a významnou roli v něm bude hrát elektřina generovaná z tzv. spotřebovaného plynu. Ilustrační foto: Pixabay.com

Nové zařízení bude provozovat 1 200 strojů na těžbu bitcoinů a významnou roli v něm bude hrát elektřina generovaná z tzv. spotřebovaného plynu, tedy plynu, který by jinak skončil v atmosféře a přišel nazmar.

Tento krok společnosti GDA do Argentiny a partnerství se státní společností YPF přichází jen několik měsíců po prezidentských volbách v Argentině koncem roku 2023, kdy se do úřadu dostal prezident Javier Milei, který je k bitcoinu vstřícný.

„Věříme, že Argentina je pro těžbu bitcoinů důležitou zemí vzhledem k bohatým zdrojům energie a příznivému podnikatelskému prostředí,“ uvedl Abdumalik Mirakhmedov, výkonný prezident společnosti GDA.

„Otevření našeho prvního datového centra v Jižní Americe je důležitým krokem v našem úsilí o geografickou diverzifikaci. A bude to další příležitost ukázat světu, že těžba bitcoinů může mít pozitivní vliv na životní prostředí a může být plně integrována do místních komunit,“ uvedla firma.

Pro společnost YPF Luz by proměna nevyužitého plynu znamenala nový zdroj příjmů a díky podpoře těžby bitcoinů mohla také pomoci kompenzovat náklady a podpořit udržitelnost.

Autor je analytik kryptotrhů společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB