V autobazarech budou platit přísná hygienická pravidla

Vláda zveřejnila očekávaný harmonogram uvolnění podnikatelských a dalších aktivit. V první vlně uvolnění, která bude platná od 20. dubna, mohou, kromě jiných provozoven, otevřít i autobazary a autosalony. Musí však splnit přísná hygienická pravidla, aby nebyli ohroženi ani zákazníci, ani samotní zaměstnanci.
Dezinfekce interiéru vozů ozonem likviduje veškeré viry, bakterie, plísně a pomáhá odstranit i nepříjemné pachy v interiéru. Ilustrační foto: Depositphotos.com

„Jsme velice rádi, že se podařilo předložit vládě takové argumenty, které vedly uvolnění našeho oboru a k možnosti otevřít provozovny obchodníků s ojetými vozy,“ říká Petr Přikryl, předseda asociace autobazarů APPAA.

Asociace na několika setkáních se členy krizového štábu a následně formou dopisů odpovědným ministrům argumentovala především schopností všech provozovatelů prodejen s ojetými vozy dodržovat velmi přísná hygienická pravidla.

Asociace autobazarů připravila metodický pokyn pro všechny své členy, aby se informace o nutnosti dodržování hygienických pravidel dostaly i k těm nejmenším obchodníkům v celé České republice.

„Věříme, že otevřením provozoven autobazarů pomůžeme nejen našim členům restartovat svůj byznys bez dalších zbytečných ztrát, ale také občanům, kteří potřebují řešit svoji mobilitu. Jsme si zároveň jisti, že přísná hygienická pravidla bez problémů splníme,“ dodává Přikryl.

PSALI JSME:
V zavřených autobazarech stojí v komisním prodeji auta za miliardy

Podle Pavla Foltýna z Auto ESA je poptávka po službách autobazaru v době jejich uzavření poměrně značná: „Lidé chtěli koupit vůz, aby se mohli přepravovat jinak než veřejnou dopravou, druhá skupina klientů naopak chtěla svůj vůz prodat, nebo například vyměnit za menší a levnější, aby mohli získanou hotovostí řešit nenadálé situace, do kterých se díky současné situaci dostali.“

O neutěšené pozici klientů, kteří čekají na uskutečnění komisního prodeje, jsme psali v minulých dnech: Lidé často chtěli řešit svou finanční situaci prodejem vozu, dali jej do komisního prodeje, vláda však autobazary zavřela, a klienti se ke své hotovosti nedostali a na svůj vůz se mohou jen chodit dívat přes plot.

Podmínky pro otevření a provoz prodejen s ojetými vozy jsou však poměrně přísné a kladou vysoké požadavky nejen na samotné prodejce, ale také na zákazníky. Klíčovým pravidlem tak zůstává především omezený počet klientů na prodejních plochách i na klientském centru.

PSALI JSME:
Pokud jsou lidé nuceni nakupovat ojeté vozy on-line, trh se musí zásadně změnit

Například Auto ESA připojuje k výše zmíněným asociačním bezpečnostním opatřením i to, že v prostorách zákaznického centra může být současně maximálně pět klientů a ve všech prodejních prostorách zavádí plošná dezinfekční opatření – pravidelnou dezinfekci toalet, stolů, vstupních dveří, madel atp.

„Příští týden ukáže, zda lidé uskuteční své odložené nákupy aut, která jsou v současné době nejbezpečnějším způsobem dopravy,“ říká za provozovatele sítě autocenter AAA AUTO Karolína Topolová. V showroomech autobazaru podle ní budou mít zákazníci k dispozici desinfekci, ochranné rukavice a dostatek osobního prostoru, aby nebyli nablízku ostatním.

V návaznosti na vládní nařízení umožňující prodej a servis automobilů se připravují zvýšená hygienická opatření také v autorizovaných servisech Škoda. Většina autorizovaných dealerství mj. nabízí zákazníkům dezinfekci interiéru vozů ozonem. To likviduje veškeré viry, bakterie, plísně a pomáhá odstranit i nepříjemné pachy v interiéru. Jeho použití je schválené i pro astmatiky a alergiky.

PSALI JSME:
Devatero, jak postupovat při nákupu ojetého auta

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Podnikání

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB