Vakcína proti covidu-19 jen pro vyvolené? Zločin za miliardy

Názor
Většina veřejnosti se podle aktuálního průzkumu nechce nechat očkovat proti covidu-19. Přitom právě nově vyvíjené vakcíny se mají stát zásadním zlomem v boji proti pandemii nového koronaviru z Číny. Ochotě lidí nechat se očkovat příliš nenahrává ani prozatímní plán ministerstva zdravotnictví, podle něhož má být vakcína zdarma jen pro vybrané skupiny obyvatel.
Nechat se očkovat proti covidu-19 chce zatím jen menší část Čechů. Foto: Pixabay.com

Jen v Česku napáchala koronavirová pandemie na tuzemském hospodářství mnohomiliardové škody, vláda si nechala od poslanců odsouhlasit rekordní schodek ve výši půl bilionu korun. Ale investovat několik miliard na plošné očkování obyvatelstva se jí zatím nechce. Je to chyba, která se může vymstít dalšími miliardovými ztrátami. Takřka ekonomický zločin.

Přitom exministr zdravotnictví Adama Vojtěch ještě krátce před svou rezignací správně tvrdil, že „vakcína je klíčovým východiskem ze současné situace. Přinese ochranu obyvatel před onemocněním a zabrání šíření nákazy v populaci“.

Jenže ministerstvo, nově vedené Romanem Prymulou, tomuto plánu zatím nejde příliš naproti, respektive jde, ale jen z části. Aby se koronavirus dále nešířil, je zapotřebí naočkovat co nejvíce lidí. Ověřená vakcína by přitom mohla být k dispozici už na konci roku, určitě pak příští rok. Momentálně ji testuje několik firem.

PSALI JSME:
Johnson & Johnson pozastavuje vývoj vakcíny proti koronaviru

Avšak podle zatím neschváleného návrhu s názvem Národní strategie očkování proti nemoci covid-19 by stát zaplatil v první etapě vakcínu lidem nad 65 let, chronicky nemocným pacientům, zdravotníkům na epidemiologických odděleních, nebo pracovníkům a klientům v sociálních službách. Jde přibližně o tři a půl milionu lidí. V druhé etapě by měli být zdarma očkováni například praktičtí lékaři, pracovníci integrovaného záchranného systému a krizových štábů, energetici, ale také členové vlády.

Poslední etapa by měla být určená pro širokou veřejnost. Ale ta už by si měla vakcínu a její aplikaci zaplatit sama. V tuto chvíli sice zatím není zcela jasné, kolik bude proticovidová injekce stát, ale určitě půjde o několik set korun – včetně její aplikace od obvodního lékaře.

Už to může být pro některé rodiny s dětmi problém. Pokud například rodiče kvůli pandemii přijdou o práci, může se stát, že budou počítat doslova každou korunu. A „vyhazovat“ peníze za očkování se jim určitě nebude chtít. Potřebují peníze na jídlo, nájem, oblečení…

PSALI JSME:
Češi se bojí spalniček, laboratoře jsou přeplněné

Svou roli nepochybně hraje i negativní přístup nemalé části populace k očkování. Můžeme si připomenout například spalničky, které se právě kvůli nedostatečnému očkování znovu výrazně rozšířily – Světová zdravotnická organizace dokonce loni v létě vyřadila Česko (ale i další státy – pozn. aut.) ze seznamu zemí, kde byla tato nemoc vymýcena.

Říjnový průzkum agentury STEM/MARK přitom potvrdil skeptický postoj většiny Čechů k vyvíjené vakcíně proti novému typu koronaviru. Naočkovat by se podle výsledků šetření nenechalo celých 66 procent dotázaných. Navíc od zářijového průzkumu ubylo těch, kteří by se nechali očkovat, a to o osm procentních bodů. Lze předpokládat, že se podíl ani počet osob ochotných nechat si do těla píchnout injekci s proticovidovou vakcínou příliš nezvýší, pokud si za ni budou muset platit.

Takže si ještě připomeňme základní data: Do 20. října se covidem-19 nakazilo už bezmála 200 tisíc obyvatel České republiky, v nemocnicích ležely více než čtyři tisíce pacientů s různě velkými zdravotními komplikacemi, přičemž už 1619 lidí letos na koronavirus zemřelo. Plošné očkování populace zdarma by stát vyšlo na pár miliard korun. To je částka, která se na rozdíl o mnoha jiných vládních investic, nepochybně vyplatí.

PSALI JSME:
Které kmeny chřipky budou řádit letos?

×
 1. Očkování nikdy!!! S tou verbeží, která tady vládne nás jen buzeruje a zneužívá a dojí státní rozpočet nikdy. S tou komediantskou vládou a pošahaným prezidentem Nikdy.

 2. Jednoznačně jde o peníze a to především lobby farmaceutického průmyslu a pak těch všech okolo co se na tom chtějí taky napakovat.Je to jako s ropou takže elektroauta tu budou až budeme dejchat zamořenou zem a bude nám z toho hodně špatně a vychcípa většina hmyzu z těch jedů.

 3. Částečně je to všechno promyšlenej velkej humbuk,něco se tím sleduje možná poslušnost lidí ,no snad se jednou dovíme:

 4. Koronavirová „pandemie“ na tuzemském hospodářství žádný škody nenapáchala,tyto škody napáchal Prymula a Babiš přehnanými restrikcemi.A očkovat přednostně starší 65 let,to je úplná hovadina.První by měli být lidé,kteří jsou důležití pro chod života,tedy zdravotníci ,prodavačky,řidiči atd.Jako poslední a za svoje všichni ze státní správy

 5. O vakcínu na covid a chřipku zájem nemám, i kdyby byla zdarma. Nejde mé tělo očkovat proti všem nemocem.

 6. Zivotni kariery Prymule je predevsim epidemiologie, tzn. ze jeho poslanim je naprat do lidi co nejvice vakcin proti vsem nemocem na svete bez ohledu na nasledky. Takze jeho zamer bojovat proti cinske chripce hlavne povinnym ockovanim me neprekvapuje.

 7. Koronavirus je na úrovni asi desetiny chřipky. Na chřipku jsem se nikdy nenechal očkovat a proti koronaviru není jediný důvod. Strýc má 77 let,chytil koronavirus,jediný následek byl asi 2 dny bolest hlavy.To bylo celé…….

   • Zkus si představit hromadu 27 000 mrtvol těch, co u nás ročně umře na rakovinu, chytráku! A protože jsou pacienti odmítáni kvůli těm, co mají Covid-19, bude ta hromada letos větší.

 8. Všecno je promyšlené jak zničit ekonomiku a udělat z lidí poslušné ovce a covid vše urychlil a všemu napomohl..Přečtěte si Kalergiho plán jak přetvořit obyvatelstvo planety a to praktikují a zavádějí světové elity.Zarážející je že naši politici o všem vědí,ale nedělají nic proti těmto zločineckým praktikám z EUnie.

  • Vážený Petře, a to jste asi ani nezmínil o tom jak světové elity vyvinuly a rozšířili nemoc zvanou černá smrt pomoci speciálně vycvičencýh blech šířících bakterii Yersinia pestis. Díky jejich plánu na ovládnutí Evpropy v letech 1347 až 1353, byla zmařena třetina populace celé Evropy.
   Dnešní elity jsou ubozí amatéři a žabaři oproti těm v dobách minulých, s dnešní technologíí a znalostmi vyrobí tak málo účinou nemoc jako je čínká chřipka která v těch lepších podmínkách (zhroucená zdravotnictví) zabije jen cca 4% populace.
   Asi na to měli jít opět přes cvičené blechy.

   (A pro ty pomalješí, ano dělám si s Petra s jeho konspirační teorií legraci, ale co jineho jde dělat vuči placatozemcům, ti přeci nejdou brát vážně).

 9. Tak semnou nepocitejte 100% Nejsem očkováni proti chřipce , nenechal jsem se očkovat proti ty ptáci chřipce a nenechám se očkovat ani proti netopýři chřipce!!!!

 10. No my jsme národ remcalů a debi -lů kteří věří všemu co
  novináři vypustí do éteru. Mám dojem že cílem sdělovacích prostředků je rozeštvat občany. Vakcína tu ještě dlouho nebude a novináři již štvou lidi proti lékařům i vládě.

   • P. Martine nevím co je na mém příspěvku neslušného.
    Občas si přečtu diskuze u jiných článků a někdy mám pocit že dost příspěvků je na hraně a k žalobě.

 11. …po celá staletí od prvobytně pospolné společnosti to tak bylo…kdo měl peníze měl pravdu….a na germánskou vatikánskou a českou kolaborantskou církev a šlechtu museli slovanští poddaní robotovat staletí a zhodnocovat jejich majetek….a ani to západním zločincům nestačilo a jezdili si do Afriky pro otroky a okupovali koloniálně podmaněné kolonie a jejich obyvatele a nutili je pod záminkou likvidace k otrocké práci….tak proč by jen tito vyvolení nemohli mít vakcínu když jsou političtí konkurenti nedemokraticky a tržně na základě lži stále účelově likvidováni

 12. No problém je v tom, že každá vakcína potřebuje čas jak na krátkodobé testování svých vedlejších účinků, tak i na testování těch dlouhodobých účinků. A to z logiky věci zkrátit nelze i když jak farmaceutické firmy tak i a politici tvrdí pravý opak- prostě je třeba ty lidi sledovat dlouhodobě, co s nimi ta vakcína dělá. Proto trvá ten jejich proces schválení tak dlouho a proto nevyléčitelně nemocní nadávají, proč jim to nedají. Ale má to svůj důvod. Aby holt po 2-3 letech nám najednou lidi nezačali kolabovat, protože došlo k nežádoucím vedlejším účinkům. A teď nám v březnu začaly firmy vyvíjet vakcínu na Covid 19 a za necelý rok jí mají otestovanou jak krátkodobě a dlouhodobě? No…. taky se mě do toho nechce. Ale ono postačí změnit zákon, že zaměstnavatel mě za nevakcinaci může vyhodit, dítě vyšoupnout ze školky atd… a půjdu pokorně do té fronty taky.

 13. Však se neočkujte – nejlíp proti ničemu, ale nelezte s děckama k doktorovi, až dostane záškrt, černej kašel nebo další věci. A hlavně, ať ti Vaši parchanti neohrožují naše děti.

  • Umíte číst a pochopit text? Asi ne, no dobře pár minut i s hloupými holt ztratím. Takže takhle- nikde jsem nenapsal, že jsem proti očkování. Jsem ale proti tomu, že bych se nechal očkovat vakcínou, která zkrátka nemůže být po necelém roce vývoje a zkoušení odzkoušená na dlohodobé účinky.
   Sám jsem já i moje dítě ( a nenazývejte jej parchantem, být vedle mě, tak už plivete svoje zuby ven z úst) očkován na Vámi zmíněné nemoci + klíšťovou encefalitidu, ale to jsou vakcíny dlouhodobě odzkoušené a dlouhodobě používané. Kdežto tato připravovaná vakcína zatím nemůže být dlohodobě zkoušená a z toho mám pochopitelně obavy- nedostanu Covid, ale budu mít třeba kvůli tomu záchvaty? Tak to jsem pak vytloukl klín klínem…

 14. Prymulovu vakcínu si strčte do někam. Měl by ji dostat jako první. Kvůli podobnému svinstvu podali v USA i na Prymulu trestní oznámení, kde kvůli jím doporučené a vychvalované vakcíně dosud onemocnělo nebo zemřelo 64 TISÍC lidí.

  Modlím se, abych já ani nikdo z mých blízkých nebyl mezi těmi vyvolenými.

  https://gloria.tv/post/8jKmJFq3Z1rUE7FXJ7Xb3CykC
  Mohli by jsme dopadnout takto:

 15. To je dobré, tak proti rakovině testujete látky 10 let a ještě nejste hotoví a tenhle ten podvod chcete testovat naostro na lidech rovnou jo, a počítám, že zatím jen na češích.

 16. Nic proti, ale ten článek je úplně mimo. Všichni odpovědní jasně prohlašovali, že vakcína bude pro občany zdarma pro každého, kdo bude chtít, ne jen pro vybrané skupiny.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Zdraví

Z karantény až do vězení?

V souvislosti s covidem byla u nás nařízena karanténa ve zhruba 1,2 milionu případů. Co to pro postižené znamená? Většinou máme nucený pobyt doma spojený s citelným výpadkem příjmů, protože zaměstnanci v karanténě …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru