Výrobky z JYSKu do domova pro matky s dětmi

Začátkem roku otevřela společnost JYSK v pořadí 102. prodejnu v České republice. Spolu s nejnovější prodejnou v Hradci Králové rozběhla společnost také projekt podpory místní komunity a věnovala Oblastní charitě vybavení do domova pro matky s dětmi.
Ilustrační foto: Jysk

Otevírání dalších poboček a rozšiřování sítě prodejen je základní součástí kultury JYSKu. V místech, kde firma působí, chce kromě dobré nabídky přinášet i zodpovědný přístup a pozitivní přínos společnosti. Spolu s nejnovější prodejnou v Hradci Králové rozběhla firma projekt podpory místní komunity a věnovala Oblastní charitě vybavení do domova pro matky s dětmi.

Chceme být dobrým sousedem

„V JYSKu věříme v potenciál kamenných prodejen, proto neustále rozšiřujeme naši síť a chceme být zákazníkovi nablízku,“ říká Peter Brányik, generální ředitel pro JYSK Česká republika a Slovensko. „S více než stovkou prodejen se stáváme opravdu lokálními, mnozí naši zákazníci mají ‚svůj JYSK‘, který navštěvují a znají tamější personál. A my chceme být dobrým sousedem, poznat naše zákazníky a okolí, ve kterém působíme,“ pokračuje Peter Brányik.

Nový projekt zahrnuje podporu místní komunity v lokalitě otevření nové prodejny. „Přišli jsme na nové místo, otevřeli další obchod a jako nováčci na daném místě jsme přispěli tam, kde je to potřebné,“ říká Peter Brányik.

Vybavení do domácnosti pomáhá

Nejnovější prodejnu JYSK v Hradci Králové vede Tomáš Trutnovský. Jako vedoucí prodejny má na starosti kompletní provoz a jako člověk pocházející z Hradce dobře zná město i jeho okolí, takže pomáhal s výběrem nadace.

„Zaujala mě právě Oblastní charita Hradec Králové, protože zaštiťuje přímo naše město a já jsem si přál podpořit místní komunitu. Jsem rád, že jsme mohli darovat vybavení do domácnosti a přispět tak k zařizování domova pro matky s dětmi. Naše výrobky pomůžou tam, kde je to potřebné, a to mě těší a dává mi to smysl.“

Na setkání spojeném s odevzdáním daru byla přítomná paní Kateřina Sochorová, vedoucí domova, a pan Martin Weisbauer z Oblastní charity Hradec Králové. „Provoz a rozvoj naší organizace jsou financovány z různých zdrojů, přičemž podstatnou část tvoří právě dary. Vážíme si zájmu o naši práci a aktivní přístup k pomoci, se kterým jste nás oslovili,“ říká Martin Weisbauer.

„Náš azylový dům je pro matky s dětmi, respektive pro všechny osoby, které mají v péči dítě do 18 let věku. Naše práce spočívá v poskytnutí ubytování a základního sociálního poradenství. Hned od začátku se snažíme porozumět situaci zájemců o umístění v domově. Určíme si cíle, na kterých budeme pracovat, a následně postupně v rámci osobního plánu spolu řešíme jednotlivé problémy, s kterými se klient potýká,“ říká Kateřina Sochorová.

Domov pro matky s dětmi má kapacitu 64 klientů a o nepřetržitý provoz se stará 15 zaměstnanců. „Naším cílem je pomoci klientům k návratu do běžného života,“ uvádí Kateřina Sochorová. Společnost JYSK věnovala domovu pro matky s dětmi vybavení do domácnosti podle aktuální potřeby – přikrývky, polštáře, koše na prádlo a lampy.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB