Výuka angličtiny s pomocí virtuální reality?

Problémem řady lidí je, že sice mají slovní zásobu, anglickému jazyku rozumí, ale obavy z toho, že budou dělat chyby, jim nedovolí promluvit. S odbouráním ostychu, vytvořením nové slovní zásoby a především se získáním radosti z učení může pomoci kurz využívající virtuální realitu, speciální pomůcky i hypnózu. Zúčastnit se ho mohou i úplní začátečníci.
Celý týden kurzu je interaktivním příběhem odehrávajícím se zejména v Hollywoodu. Foto: Archív

Pasivní znalost gramatiky a slovíček ještě neznamená znalost jazyka. Naopak. Množství teoretických vědomostí paradoxně řečníka brzdí. „Levomozkové přemýšlení o tom, co říci, v jakém pořadí, a pak to v duchu překládat z mateřštiny do angličtiny je zásadním blokem klasické výuky. Jazyk se nikdy nesmí učit dominantně přes gramatiku, bohužel tomu tak v českém školství zpravidla je,“ říká specialista na procesy učení a hypnoterapeut Libor Činka.

Klasické formy učení podle něj ve skutečnosti vedou k obavám z komunikace a ke sníženému sebevědomí. „Kurz Angličtina s virtuální realitou a hypnózou je speciálně vytvořen tak, aby účastníci instinktivně začali myslet rovnou v angličtině a mluvit bez vnitřního překládání,“ popisuje Činka.

Týdenní kurz vychází z principů o učení, o tom, jak mozek myslí a přijímá informace. Každý účastník kurzu vystupuje pod pseudonymem a hraje roli, kterou mu nepřidělil lektor, ale kterou si sám vybral. „Paměťové schopnosti a rozvoj zajistí hypnotické prožitky na závěr každého z bloků,“ říká Činka a dodává, že pro umocnění se využívá augmentovaná virtuální realita.

To znamená, že účastníci vstupují do 3D světa a díky virtuální realitě se přesunou například do Las Vegas, kde hrají karetní hru s nepravidelnými slovesy. „A přitom se baví. Paměť má díky tomu k dispozici ještě intenzivnější kontextové vztahy,“ vysvětluje specialista. Celý týden kurzu je interaktivním příběhem odehrávajícím se zejména v Hollywoodu. Virtuální realita, augmentovaná realita a hry vytvořené pro kurz dodávají celému ději další dimenzi.

PSALI JSME:
Češi prohrávají se Slováky. Ve znalosti angličtiny

Angličtina jako samozřejmost

Znalost angličtiny je dnes při kariérním postupu považovaná takřka za samozřejmost. Druhým nejčastěji vyžadovaným cizím jazykem je v Česku němčina. Zatímco znalost německého jazyka je požadována zhruba u osminy pracovních nabídek, angličtina je třeba u více než 36 procent pozic. Lidé, kteří umějí anglicky, tak mají mnohem širší možnosti uplatnění, a to navzdory tomu, že Česká republika sousedí s německy hovořícími zeměmi.

Podíl pracovních nabídek, u nichž je vyžadována znalost cizího jazyka, ovšem každý rok klesá. Je to dáno tím, že zaměstnavatelé snižují své nároky kvůli nedostatku kvalitních pracovních sil na trhu. Z údajů portálu Profesia.sk přitom vyplývá, že až 74 procent uchazečů o práci ve svém životopise uvádí, že ovládají anglický jazyk.

Pracovní pozice, kde je vyžadována znalost angličtiny, jsou velmi různorodé. Více než v 90 procent nabídek je požadována znalost angličtiny na pozicích marketingový ředitel, asistent auditora, daňový poradce, ale také pro environmentalistu nebo hotelového nosiče.

PSALI JSME:
Nejen angličtina. Firmy hledají lidi s holandštinou, rumunštinou či maďarštinou

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Lidé a společnost

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru