Zahraniční vánoční dovolené jsou letos v kursu

Přes ztíženou epidemiologickou situaci a měnící se podmínky vstupu do turistických destinací nepolevuje zájem cestovatelů o lety ani v průběhu letošního prosince, resp. Vánoc. Mezi prosincem 2021 a začátkem ledna 2022 došlo dle dat Kiwi.com meziročně ke trojnásobnému nárůstu počtu rezervací letenek z ČR.
Z teplejších destinací mezi zájemci o letošní zimní dovolenou letos dle dat Kiwi.com vede Španělsko a Dubaj. Ilustrační foto: Pixabay.com

Nejvíce do Kyjeva, Paříže, Lvova, Říma a Londýna, z teplejších destinací pak vede Španělsko a Dubaj. Nárůst rezervací zaznamenal i portál Booking.com – oproti loňské zimě 2019/2020 vzrostl počet rezervací ubytování provedených přes Kiwi.com o téměř 40 procent.

Obecný zájem cestovatelů z Česka o zimní cesty do zahraničí v letošním roce vzrostl.

V porovnání se stejným obdobím pro rok 2019, tedy před vypuknutím pandemie, se počty rezervací mezi 1. prosincem 2021 a 2. lednem 2022 zvýšily, a to o 12,7 procenta.

V porovnání s pandemickým rokem 2020 jsou letošní rezervace vyšší dokonce o více než o trojnásobek.

„Domníváme se, že tomuto trendu napomáhá nejen postupující proočkovanost Čechů a pokračující obnova přímých leteckých spojení z pražského letiště, ale také fakt, že si cestovatelé již zvykají na opatření související s pandemií koronaviru a své cesty kvůli nim neruší v takovém rozsahu jako v minulém roce,“ informovala naši redakci Eliška Řezníček Dočkalová z Kiwi.com.

Rostoucí zájem cestovatelů o zahraniční cesty podle ní potvrzují také data partnerské společnosti Booking.com. Dle údajů této platformy se v letošním roce zvýšil počet rezervací ubytování zákazníků cestujících s Kiwi.com v porovnání s rokem 2019 o více než 38 procent.

PSALI JSME:
Češi zase mají chuť cestovat, na silvestra míří do exotiky

Průměrná doba strávená v destinaci je 3,8 dne, nejčastěji v hotelích, následovaných apartmány a hostely. Co do počtu globálních rezervací ubytování na booking.com provedených přes Kiwi.com se Česká republika umístila letošní zimu na desáté příčce.

„Když dojde ke zlepšení situace s covid-19 a i ve vztahu k tradičně nejoblíbenějším destinacím, očekáváme, že se lidé vrátí k leteckým dovoleným, a tedy i do cestovních kanceláří. Podíl individuálně vs. s cestovní kanceláří organizovaných cest se pak zřejmě vyrovná,“ informoval naši redakci Vlastimil Divoký, manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny.

PSALI JSME:
Koronavirus loni srazil cestování do zahraničí o dvě třetiny

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Cestování

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Český systém přijímaček tlačil žáky na střední školy, kam nechtěli

Analýza
Dosavadní systém přijímacích zkoušek na střední školy donutil žáky a jejich rodiče k tomu, aby si vybírali takové zařízení, kam se s jistotou dostanou – ovšem bez ohledu na zájem dítěte. Ukázalo to rozsáhlé šetření Národního institutu SYRI a Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze a Středočeském kraji, jehož výsledky má redakce FAEI.cz k dispozici.