Babiš prezidentem? Podle sázkových kanceláří jen zhruba 18procentní šance. Favoritem je nadále Pavel

Sázkové kanceláře podle vypsaných kursů v úterý přisuzovaly zhruba jen 18procentní pravděpodobnost tomu, že by se v prezidentských volbách stal prezidentem Andrej Babiš. Druhé kolo proběhne koncem ledna. Jasným favoritem zůstává Petr Pavel, jemuž sázkové kanceláře připisují přibližně 82procentní šance na triumf.
Sázkové kanceláře podle vypsaných kursů v úterý přisuzovaly zhruba jen 18procentní pravděpodobnost tomu, že by se v prezidentských volbách stal prezidentem Andrej Babiš. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Pavel však i během pondělka dále mírně oslabil své šance na celkové vítězství v prezidentské volbě, ovšem jen z 84 na právě uvedených 82 procent. Andrej Babiš si po včerejšku mírně polepšil, z šestnácti na zmíněných osmnáct procent.

Před prvním kolem voleb se kurs bývalého vysokého představitele české armády a NATO Pavla pohyboval u českých sázkových kanceláří Tipsport, Fortuna, Sazkabet a Betano v rozmezí od 1,42:1 do 1,45:1, v průměru činil 1,435:1. Pravděpodobnost jeho vítězství v prezidentském klání se tedy podle sázkových expertů blížila hodnotě 70 procent.

Po prvním kole prezidentské volby měl předevčírem ráno Pavel u daných sázkových kanceláří vypsané kury v rozmezí od 1,1:1 do 1,13:1, v průměru 1:12. Pravděpodobnost jeho celkového vítezství tedy stoupla o přibližně 20 procentních bodů a blížila se úrovni 90 procent.

Podle kursů vypsaných danými kancelářemi v pondělí ráno se Pavlovy šance pohybovaly spíše kolem 84 procent. V úterý je to tedy o další dva procentní body méně. Kursy na jeho vítězství se pohybují v rozmezí od 1,15:1 po 1,18:1, průměrně činí 1,17:1.

Například při sázce 1 000 korun tak v případě Pavlova úspěchu za necelé dva týdny lze potenciálně počítat s výhrou 1 170 korun, v čistém tedy 170 korun. Předevčírem to ale bylo jen 120 korun.

Naopak šéf hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš si dle průměrného kursu čtyř zmíněných sázkových kanceláří předevčírem ráno, těsně po volbách, výrazně pohoršil, z 3,48:1 na 6,23:1.

Babišovy šance na celkové vítězství mezi předvečerem prvního kola voleb a předvčerejším ránem výrazně klesly, z úrovně pravděpodobnosti přes 25 procent na ani ne polovinu – k úrovni jen lehce nad hodnotou deseti procent.

V pondělí se však z úrovně kolem deseti procent mírně zvýšily na hodnotu zhruba šestnácti procent. A v úterý na hodnoty osmnácti procent. Kursy na Babišův triumf v úterý uvedené sázkové kanceláře vypisovaly v rozmezí od 4,40:1 po 4,95:1, průměrně 4,76:1.

Při vložení tisícikoruny tak sázkař v případě, že se Babiš stane prezidentem, získá potenciálně 4 760 korun, v čistém tedy 3 760 korun. V pondělí to bylo dokonce 4 075 korun.

Autor je hlavní ekonom Trinity Bank
(Redakčně upraveno)

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 4
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
 1. Jiri

  Kdo bude příští prezident nebudou snad rozhodovat sazkari , bude o tom rozhodovat počet voličů kandidátů . Nebo ,ze by všichni voliči sázeli na vítěze ? To je hloupost !

 2. Ferda

  No už při minulých volbách sázkové kanceláře označovaly za jasného favorita prezidentských voleb akademika s falešnými brýlemi, Jiřího Drahoše a dopadlo to nakonec tak, že vyhrál Zeman.

 3. Painter

  Statistika hrani je podobně jako u médií založena na manipulaci- jak by asi jinak mohly tyto subjekty prosperovat??

 4. aAa

  Dobrý den. Já bych se hlavně podíval na to jak nevyrovnaně informují média. Těmito jednostranně manipulativními informacemi ovlivňují výsledek voleb. V televizních zprávách mohou politici koalice veřejně kritizovat jednoho kandidáta. Ale druhé straně je tento prostor upírán. A státní televize ( placená od občanů) by měla informovat naprosto neutrálně a nezaujatě. Toto se neděje!

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB