Babiš prezidentem? Podle sázkových kanceláří jen zhruba 18procentní šance. Favoritem je nadále Pavel

Sázkové kanceláře podle vypsaných kursů v úterý přisuzovaly zhruba jen 18procentní pravděpodobnost tomu, že by se v prezidentských volbách stal prezidentem Andrej Babiš. Druhé kolo proběhne koncem ledna. Jasným favoritem zůstává Petr Pavel, jemuž sázkové kanceláře připisují přibližně 82procentní šance na triumf.
Sázkové kanceláře podle vypsaných kursů v úterý přisuzovaly zhruba jen 18procentní pravděpodobnost tomu, že by se v prezidentských volbách stal prezidentem Andrej Babiš. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Pavel však i během pondělka dále mírně oslabil své šance na celkové vítězství v prezidentské volbě, ovšem jen z 84 na právě uvedených 82 procent. Andrej Babiš si po včerejšku mírně polepšil, z šestnácti na zmíněných osmnáct procent.

Před prvním kolem voleb se kurs bývalého vysokého představitele české armády a NATO Pavla pohyboval u českých sázkových kanceláří Tipsport, Fortuna, Sazkabet a Betano v rozmezí od 1,42:1 do 1,45:1, v průměru činil 1,435:1. Pravděpodobnost jeho vítězství v prezidentském klání se tedy podle sázkových expertů blížila hodnotě 70 procent.

Po prvním kole prezidentské volby měl předevčírem ráno Pavel u daných sázkových kanceláří vypsané kury v rozmezí od 1,1:1 do 1,13:1, v průměru 1:12. Pravděpodobnost jeho celkového vítezství tedy stoupla o přibližně 20 procentních bodů a blížila se úrovni 90 procent.

PSALI JSME:
Sázkové kanceláře favorizují generála Pavla

Podle kursů vypsaných danými kancelářemi v pondělí ráno se Pavlovy šance pohybovaly spíše kolem 84 procent. V úterý je to tedy o další dva procentní body méně. Kursy na jeho vítězství se pohybují v rozmezí od 1,15:1 po 1,18:1, průměrně činí 1,17:1.

Například při sázce 1 000 korun tak v případě Pavlova úspěchu za necelé dva týdny lze potenciálně počítat s výhrou 1 170 korun, v čistém tedy 170 korun. Předevčírem to ale bylo jen 120 korun.

Naopak šéf hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš si dle průměrného kursu čtyř zmíněných sázkových kanceláří předevčírem ráno, těsně po volbách, výrazně pohoršil, z 3,48:1 na 6,23:1.

PSALI JSME:
Podle sázkových kanceláří je rekordní pravděpodobnost, že se prezidentem stane generál Pavel

Babišovy šance na celkové vítězství mezi předvečerem prvního kola voleb a předvčerejším ránem výrazně klesly, z úrovně pravděpodobnosti přes 25 procent na ani ne polovinu – k úrovni jen lehce nad hodnotou deseti procent.

V pondělí se však z úrovně kolem deseti procent mírně zvýšily na hodnotu zhruba šestnácti procent. A v úterý na hodnoty osmnácti procent. Kursy na Babišův triumf v úterý uvedené sázkové kanceláře vypisovaly v rozmezí od 4,40:1 po 4,95:1, průměrně 4,76:1.

Při vložení tisícikoruny tak sázkař v případě, že se Babiš stane prezidentem, získá potenciálně 4 760 korun, v čistém tedy 3 760 korun. V pondělí to bylo dokonce 4 075 korun.

Autor je hlavní ekonom Trinity Bank
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Rostou Babišovy šance, že bude prezidentem, hlásí sázkové kanceláře. Favoritem ale zůstává Pavel

Zavřít reklamu ×
  1. Kdo bude příští prezident nebudou snad rozhodovat sazkari , bude o tom rozhodovat počet voličů kandidátů . Nebo ,ze by všichni voliči sázeli na vítěze ? To je hloupost !

  2. No už při minulých volbách sázkové kanceláře označovaly za jasného favorita prezidentských voleb akademika s falešnými brýlemi, Jiřího Drahoše a dopadlo to nakonec tak, že vyhrál Zeman.

  3. Statistika hrani je podobně jako u médií založena na manipulaci- jak by asi jinak mohly tyto subjekty prosperovat??

  4. Dobrý den. Já bych se hlavně podíval na to jak nevyrovnaně informují média. Těmito jednostranně manipulativními informacemi ovlivňují výsledek voleb. V televizních zprávách mohou politici koalice veřejně kritizovat jednoho kandidáta. Ale druhé straně je tento prostor upírán. A státní televize ( placená od občanů) by měla informovat naprosto neutrálně a nezaujatě. Toto se neděje!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Zemřel první z „hlavních ekonomů“

Kamil Janáček představuje průkopníka praktické makroekonomie v podmínkách tržní ekonomiky v ČR. Coby hlavní ekonom Komerční banky začal působit už v roce 1993, kdy se obor moderní praktické makroekonomie, …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Home office? Změny spíše kosmetické

Poradna
Měly to být změny velké, snad až převratné. Novela zákoníku práce, jejíž některá ustanovení vstupují v platnost 1. října, měla mj. výrazně usnadnit používání tzv. práce na dálku (home office). Takové bylo očekávání, ale co novela skutečně přináší?