Creditas zvedá sazby spoření až na 6 % ročně

Po Max bance se do nově vzniklého šestiprocentního klubu připojila i Banka Creditas. Ta však nekonkuruje své sesterské bance spořicím účtem, ale jinými spořicími produkty. Na Spořicím účtu + zvedá úročení o 1,1 procentního bodu na 5,6 procenta ročně. Nová sazba bude navíc platit pro vklad do 500 tisíc korun namísto dřívějších 350 tisíc, ale šest procent nabízí banka na termínovaných a spořicích vkladech.
Po Max bance se do nově vzniklého šestiprocentního klubu připojila i Banka Creditas. Ilustrační foto: Wikipedia.org, El Projectante, CC BY-SA 4.0

Na spořicím vkladu vázaném na jeden i tři měsíce dosahuje sazba šesti procent ročně, ale totéž nabízí na šestiměsíčním termínovaném vkladu. Rozdíl spočívá v tom, že u spořicích vkladů se k rekordnímu úroku dostane jen 500 tisíc korun a částka nad půl milionu korun je úročena čtyřmi procenty, zatímco u termínovaných vkladů není výše úložky nijak omezena.

Banka tak zjevně věří tomu, že úrokové sazby naší centrální banky zůstanou ještě dlouho vysoké, protože úročení vložených peněz u termínovaných a spořicích vkladů nelze na rozdíl od spořicích účtů měnit.

Pikantní je, že si tak Banka Creditas aktuálně konkuruje s Max bankou, ač obě mají stejného majitele. Podle členky představenstva Banky Creditas Ivany Pickové je však hlavním cílem nové nabídky růst klientských vkladů. „Dlouhodobě chceme být mezi nejlepšími nabídkami na trhu a současné nastavení našeho spoření tomuto cíli odpovídá,“ uvedla Picková.

Investiční skupina Creditas bude díky fúzi s Expobank přejmenovanou na Max banku mít zřejmě brzy 200 tisíc klientů.

V rámci vnitropodnikové strategie je nabídka Max banky se spořicím účtem úročeným 6,01 procenta při neomezené úložce a termínovaným vkladem na jeden rok se sazbou 6,11 procenta záměrně konkurenční, protože v dlouhodobém plánu by Max banka měla obhospodařit drobnou klientelu a Banka Creditas se zaměřit na korporátní zákazníky.

Napovídá tomu i fakt, že běžný účet Banky Creditas nenabízí žádný úrok, zatímco běžný účet Max banky bezkonkurenčních 4,61 procenta.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 1
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB