Benefit, který pomůže v životních situacích, kdy si zaměstnanci neví rady. Linka pomoci slaví v Albertu tři roky

Od začátku koronavirové pandemie doprovází zaměstnance Alberta linka pomoci. Konzultanti na ní radí s dotazy, se kterými si volající či píšící neumí poradit, jako je například proces podání daňového přiznání, vyúčtování energií či objednání k lékaři.
Linka pomoci je součástí uceleného balíčku aktivit společnosti Albert zaměřených na zdraví a spokojenost zaměstnanců. Ilustrační foto: Albert

Její význam dokládá okolnost, že počet kontaktů loni narostl o více než pětinu. Linka pomáhá k mentálnímu zdraví a spokojenosti zaměstnanců a patří mezi nepeněžní benefity, které zaměstnavatel poskytuje.

V průběhu let se skladba otázek proměnila.

Ze začátku linka pomáhala s dotazy ohledně pandemie covid-19, minulou zimu byla rozšířena o poradenství v ukrajinštině.

S postupem času se ale už otázky překlopily i do dalších rovin, jako je psychologie, vztahy, komunikace či právo.

Konzultanti poradí také s mezilidskými vztahy, interními procesy, vyřizováním na úřadech či třeba ohledně zdravé životosprávy.

Linka se v průběhu tří let mezi zaměstnanci etablovala.

„Měsíčně konzultanti odpovídají na více než stovku otázek. Mezi prvním a druhým rokem se počet dotazů zdvojnásobil a loni narostl zase o pětinu,“ vysvětluje Denisa Maternová, manažerka HR v obchodech Albert.

„Jde o rychlý a efektivní nástroj, jak našim zaměstnancům pomoct v situaci, ve které si neumí sami poradit. V správnosti této cesty nás utvrzují také jejich reakce a poděkování. Někomu pomůže, že ho někdo vyslechne, jinému zase rada při hledání lékaře či pomoc s vyúčtováním energií nebo administrativou nemocenské. Liší se to případ od případu,“ dodává.

Linka je součástí uceleného balíčku aktivit společnosti Albert zaměřených na zdraví a spokojenost zaměstnanců, mezi které dále patří benefity, jako Multisport karta, příspěvky na dopravu či podpora v oblasti výživy a zdravého životního stylu.

Přínos systematické péče o pohodu zaměstnanců dokazuje jejich dlouhodobě rostoucí spokojenost, jak ji zachycují výsledky interních celofiremních průzkumů. Spokojenost všech dvaceti tisíc zaměstnanců společnosti Albert tak za loňský rok opět vzrostla, a to meziročně o dvě procenta na hodnotu 89 procent.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB