Benefit, který pomůže v životních situacích, kdy si zaměstnanci neví rady. Linka pomoci slaví v Albertu tři roky

Od začátku koronavirové pandemie doprovází zaměstnance Alberta linka pomoci. Konzultanti na ní radí s dotazy, se kterými si volající či píšící neumí poradit, jako je například proces podání daňového přiznání, vyúčtování energií či objednání k lékaři.
Linka pomoci je součástí uceleného balíčku aktivit společnosti Albert zaměřených na zdraví a spokojenost zaměstnanců. Ilustrační foto: Albert

Její význam dokládá okolnost, že počet kontaktů loni narostl o více než pětinu. Linka pomáhá k mentálnímu zdraví a spokojenosti zaměstnanců a patří mezi nepeněžní benefity, které zaměstnavatel poskytuje.

V průběhu let se skladba otázek proměnila.

Ze začátku linka pomáhala s dotazy ohledně pandemie covid-19, minulou zimu byla rozšířena o poradenství v ukrajinštině.

S postupem času se ale už otázky překlopily i do dalších rovin, jako je psychologie, vztahy, komunikace či právo.

Konzultanti poradí také s mezilidskými vztahy, interními procesy, vyřizováním na úřadech či třeba ohledně zdravé životosprávy.

Linka se v průběhu tří let mezi zaměstnanci etablovala.

„Měsíčně konzultanti odpovídají na více než stovku otázek. Mezi prvním a druhým rokem se počet dotazů zdvojnásobil a loni narostl zase o pětinu,“ vysvětluje Denisa Maternová, manažerka HR v obchodech Albert.

„Jde o rychlý a efektivní nástroj, jak našim zaměstnancům pomoct v situaci, ve které si neumí sami poradit. V správnosti této cesty nás utvrzují také jejich reakce a poděkování. Někomu pomůže, že ho někdo vyslechne, jinému zase rada při hledání lékaře či pomoc s vyúčtováním energií nebo administrativou nemocenské. Liší se to případ od případu,“ dodává.

Linka je součástí uceleného balíčku aktivit společnosti Albert zaměřených na zdraví a spokojenost zaměstnanců, mezi které dále patří benefity, jako Multisport karta, příspěvky na dopravu či podpora v oblasti výživy a zdravého životního stylu.

Přínos systematické péče o pohodu zaměstnanců dokazuje jejich dlouhodobě rostoucí spokojenost, jak ji zachycují výsledky interních celofiremních průzkumů. Spokojenost všech dvaceti tisíc zaměstnanců společnosti Albert tak za loňský rok opět vzrostla, a to meziročně o dvě procenta na hodnotu 89 procent.

Zavřít reklamu
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB