Creditas jako první zvýšila úrokovou sazbu

Od pondělí zvýšila banka Creditas úrokové sazby na spořicích účtech na 1,1 procenta v částce do 750 tisíc korun a na 1,3 procenta od této částky bez dalšího omezení. Jako první tak reagovala na zvýšení základní úrokové sazby ČNB na dvě procenta, a to již po čtyřech dnech.
Od pondělí zvýšila banka Creditas úrokové sazby na spořicích účtech. Foto: FAEI.cz

Úrokem 1,1 procenta se tak Creditas symbolicky vrací ke svým kořenům. Když na konci roku 2016 banka vstoupila na trh, nabízela shodný úrok, který jí tehdy během několika týdnů přivedl 40 tisíc klientů. Úrok pak postupně klesal až na 0,3 procenta a nyní se tedy vrací na startovní čáru.

Spořicí účet je i s novou sazbou bez poplatků za vedení účtu či příchozí a odchozí platby a bez podmínek platby kartou, jak je u lépe úročících bank obvyklé. „Své finance si z účtu můžete vybrat kdykoli a bez jakékoli penalizace nebo výpovědní lhůty,“ doplňuje externí mluvčí banky Ivo Měšťánek.

Bankomaty všude zdarma

Už v polovině března banka zavedla možnost výběrů ze všech bankomatů v Česku i v zahraničí zdarma, a to bez omezení.

„Když jsme si ověřovali, co klienti u běžného účtu považují za důležité, možnost bezplatných výběrů ze všech bankomatů patřila mezi priority. Proto jsme zrušili dosavadní limit pěti bezplatných výběrů v měsíci a zavedli výběry zdarma i v zahraničí,“ sdělil serveru FAEI.cz ředitel úseku provozu a IT Kamil Rataj.

Poplatky za výběr z bankomatu v zahraničí pro Čechy se velmi výrazně liší. U většiny bank může mít klient tuto službu zdarma pouze k prémiovým účtům nebo až od výběru vyšší sumy peněz. U běžných účtů vedených zdarma bývá výběr v zahraničí zpoplatněný. Poplatky se obvykle pohybují od 25 do 125 korun, řada bank k nim přidává také podíl z vybírané částky, nejčastěji 0,5 procenta.

PSALI JSME:
Raiffeisenbank nabízí novým klientům tři procenta. Ti stávající mají smůlu a téměř nulové úročení

Platby bez průtahů

Banka Creditas od dubna zavedla i okamžité platby, které v řádu vteřin provede na účty zatím dvou bank, které to umožňují, České spořitelny a Air Bank. Okamžité platby jsou jako ostatní služby zdarma.

„Klienti si můžou zvolit, zda chtějí platbu realizovat jako běžnou nebo okamžitou. Okamžitá se připíše na účet příjemce během několika vteřin, stejně jako běžné platební příkazy. Zatím je lze využít pouze s bankami, které také spustily tuto službu, ale předpokládáme, že další banky budou rychle přibývat,“ dodává Rataj.

Na rozdíl od standardních plateb jsou okamžité platby realizovány i během víkendů a svátků po 24 hodin denně. U těchto plateb je jeden z mála limitů, které Creditas má: Maximální výše jedné okamžité platby je 400 tisíc korun.

PSALI JSME:
Bude francouzská Hello Bank štikou v českém rybníku?

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Finance

Průměrná hypoteční sazba padá ke dnu

V prvních třech čtvrtletích letošního roku bylo sjednáno o 17 704 hypotečních úvěrů méně než ve stejném období loňského roku. Klienti přestávají slyšet na snižování úrokových sazeb. Odrazují je vysoké ceny nemovitostí.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru