ERV Evropská pojišťovna loni opět v plusu

Pandemie koronaviru poslala ERV Evropskou pojišťovnu, patřící do skupiny ERGO a Munich RE, v roce 2020 do červených čísel, resp. třímilionové ztráty. Loni se ale firmě podařilo dosáhnout pozitivního hospodářského výsledku. Ten byl, jak firma uvedla v tiskové zprávě, výrazně ovlivněn prodejem podílu v asistenčním Euro-Center Holding v rámci skupiny ERGO a rozpuštěním rezervy na nezasloužené pojistné spojené s tzv. Lex voucher.
ERV Evropská pojišťovna v období pandemie přišla jako první na trh s komplexním pojištěním rizik spojených s onemocněním covid-19 do všech zemí. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Zmíněný prodej podílu je podle pojišťovny pouze vnitřním zjednodušením vlastnické struktury Euro-Center Holding uvnitř skupiny ERGO a neovlivňuje reálné fungování asistenční služby, která i nadále sídlí v pražském Karlíně, pro české klienty. Celosvětová síť asistenčních Euro-Center, řízená z Prahy, podle údajů za rok 2019 každoročně vyřešila přes 160 tisíc případů po celém světě.

ERV Evropská pojišťovna v období pandemie přinesla klientům nové služby a produkty. Jako první přišla na trh s komplexním pojištěním rizik spojených s onemocněním covid-19 do všech zemí, bez ohledu na semafor ministerstva zahraničních věcí a vnitra. Zároveň uvedla nové cestovní pojištění SingleTrip.

PSALI JSME:
Dovolená v koronavirové sezóně. Pojištění uhradí léčbu covidu i storno letenek

„Dosáhnout obratu 686 milionů korun se nám podařilo právě díky novým službám, které jsme vyvinuli kvůli rizikům spojeným s covidem-19,“ informoval Štěpán Landík, člen představenstva ERV Evropské pojišťovny. Nejvyššího předepsaného pojistného dosáhla pojišťovna v roce 2019, kdy činilo 712 milionů korun.

Přestože s cestovním pojištěním od ERV Evropské vycestovalo loni do zahraničí o 42 procent osob méně, než v předcovidovém roce 2019, firma loni potvrdila postavení lídra na trhu cestovního pojištění a prohloubila spolupráci s největšími tuzemskými cestovními kancelářemi, mezi něž (abecedně) patří Alexandria, Blue Style, Canaria Travel, Čedok, Exim, Fischer či Nev-Dama.

PSALI JSME:
Bezplatné storno kvůli covidu je novým standardem. Zákazníci přesouvají rezervace na jarní prázdniny

Průměrná výše škody vloni meziročně vzrostla o šest procent na 13,7 tisíce korun, oproti roku 2019 jde tak téměř o třicetiprocentní nárůst. „Růst cen za léčení v zahraničí stále pokračuje, vyšší než dříve je také průměrná cena stornovaných dovolených,“ konstatoval Landík.

V letech před pandemií koronaviru tvořily léčebné výlohy průměrně 65 procent všech škod z cestovního pojištění. V roce 2020 se poměr zcela obrátil, škody z léčebných výloh tvořily pouze 42 procent a naopak podíl storen vzrostl na více než polovinu. Během roku 2021 došlo k vyrovnání poměru v počtu škod za léčení a storno.

PSALI JSME:
Pandemie koronaviru zcela změnila strukturu škod z cestování

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Rekordní rok pro Shopsys. Po letech je firma v zisku

Společnost Shopsys, která se zabývá tvorbou e-shopů pro největší hráče na trhu, informovala, že uzavřela fiskální rok se ziskem 11 milionů korun. Je to údajně již popáté v řadě, kdy firma vykazuje meziroční růst …

KB Pojišťovna meziročně zvýšila zisk

Hospodářský výsledek KB Pojišťovny, která je součástí finanční skupiny Komerční banky, dosáhl za rok 2021 dle českých účetních standardů výše 654,1 milionu korun, informovala pojišťovna v tiskové zprávě. To je o 260 …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB