Expobank se vrací na stupně vítězů

Air Bank, která dlouho slibovala, že její spořicí účet bude vždy mezi třemi nejlépe úročenými v zemi, na to jaksi pozapomněla a s růstem počtu jejich klientů, který se blíží devíti stům tisíců, se začíná chovat jako všechny velké banky.
Od 25. října internetová Expobank CZ nabízí na běžném účtu všem stávajícím i novým klientům úročení celého zůstatku sazbou 1,4 procenta. Foto: JiriMatejicek – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=78025679

A tak ani liknavé zvýšení bonusových úrokových sazeb pro spořitele z 0,4 na 0,75 procenta do 250 tisíc korun, o kterém banka dva týdny přemýšlela, nečiní ze spořicího účtu Air Bank při pětiprocentní inflaci žádnou výhru.

Vzkaz klientům „Ať se daří vám i vašim úsporám“ tak asi nelze brát úplně vážně. V aktuálním žebříčku nemá banka ani po zvýšení bonusového tarifu šanci dostat se mezi tři nejlepší nabídky na trhu. V dopisu klientům ale naznačuje, že nynější navýšení sazby nemusí být poslední.

PSALI JSME:
Také Air Bank zvyšuje úrokovou sazbu

Od 25. října ale zamíchá pořadím internetová Expobank CZ, která nabízí na běžném účtu všem stávajícím i novým klientům úročení celého zůstatku sazbou 1,4 procenta. Na rozdíl od Air Bank se jí tak daří vrátit se na pomyslné stupně vítězů za Trinity Bank, která za stejných podmínek nabízí 1,58 procenta.

Odborníci na druhou pozici v tabulce nejlepších spořicích účtů vehementně umisťují Monetu Money Bank se sazbou 1,5 procenta do milionu korun, ale podmínka ukládat měsíčně 20 tisíc korun plus pět finančních operací vyřazuje ze soutěže hned několik cílových skupin – například důchodce nebo studenty.

PSALI JSME:
Trinity léčí šokem. Spořitelům nabízí 1,58 %

Ať již jsou úroky komerčních bank jakékoli, přesto měly podle statistiky České národní banky k 1. září české domácnosti na převážně neúročených běžných účtech neuvěřitelných 1,75 bilionu korun a toto číslo neustále roste.

Neochotu domácností dlouhodoběji investovat potvrzuje skutečnost, že na nevázaných vkladech, které si mohou okamžitě bez sankcí vyzvednout, leží 2,6 bilionu korun z celkových 3,1 bilionu korun úspor. Jen v posledním sledovaném měsíci srpnu si české domácnosti navýšily úspory o 11,5 miliardy korun.

PSALI JSME:
Záhada Expobank

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB