Lidé už začínají mít plné zuby covidových ptákovin

Glosa
To jsou mi věru vládní covidová opatření, už ne podle semaforu, ale podle PSA (PES – Protiepidemický systém ČR, pozn. red.). Jeví se ale spíše pod psa. Co si totiž lidé mají myslet o tom, že vláda udělila výjimku k otevření psích a kočičích salónů, ale kadeřnictví a holičství přitom musejí zůstat zavřená?
Vláda udělila výjimku k otevření psích a kočičích salónů, ale kadeřnictví a holičství přitom musejí zůstat zavřená. Ilustrační foto: Pixabay.com

Nic proti psím kudrlinkám, i když o pánech a paničkách, co mají potřebu exhibovat se svými miláčky a zkrášlovat je, si myslím své. Ale upřednostnit tuto zbytečnost, podle mě patřící spíše do snobských sfér, před úplně normální lidskou potřebou nechat se ostříhat, považuji – za zkrátka řečeno – ptákovinu.

A co si vláda myslí, že se lidé nenechají čtvrt roku ostříhat? Ale kdeže. Chodí se prostě po bytech. A ano, kdo má obavy, má roušku, ale ostříhat se od známých prostě nechá. Nebo už má vláda národ za opice?

Stejné je to s vesnickými hospodami. Bylo opravdu tak moc důležité hospůdky i jejich venkovní sezení zavřít a pak v policejních záběrech, pořízených na základě udání lidí, co si práskáním léčí své komplexy, udělat zločince z pár místních chasníků v zastrčené nálevně? Vesnické knajpy přece nejsou žádné pražské Techtle Mechtle, kde by desítky lidí pili brčkem z jedné velké sklenice…

PSALI JSME:
Zatáhněme za brzdu strachu: Začíná se opatrně troubit ke zpátečce v šíření covidové paniky

A do toho den co den nebo obden vycházejí kdejaké nové „studie“ o onemocnění covid-19 objevující až dosud netušené, proložené poplašnými zprávami od teď tolik citovaného akademicky vzdělaného „kočičího chovatele“. Pořád je v kurzu, strašák. Myšleno tím, co říká.

Jedna studie třeba uvádí, jak moc covid ničí plíce a mozek nakažených, další zpráva, prý podložená studií, vytrubuje, že proti onemocnění je výborný vitamín C a že překvapivý účinek má vitamín D (ano, je dobré chodit na slunce a dýchat čerstvý vzduch).

O pár dní poté jiná studie z Británie ubezpečuje, že stačí kloktat ústní vodu pro prevenci parodontózy a covid je do třiceti vteřin zničen. Tak vidíte to paní Dymáková, nakonec naši civilizaci spasí kloktání. Kdo by to byl řekl.

PSALI JSME:
Plivanec plukovníka Prymuly: Káže roušky, pije kávu

Ale svět už byl vlastně v klidu i před těmito „zprávami“, neboť v den oznámení výsledku amerických prezidentských voleb médii byl svět nadšen proticovidovou vakcínou jisté nadnárodní farmaceutické firmy. A její šéf, jen tak mimochodem, zde dne na den zbohatl o 5,5 milionu dolarů, neboť po zveřejnění zprávy prodal část svých akcií.

A z Česka, donedávna z hlediska nákazy nejzlobivějšího dítěte světa, je najednou zase vzorový příklad. Až na jednoho odboráře (ani se mi nechce uvádět jeho jméno) který přeje polovině hospod krach, protože jich je v Česku podle něj moc.

Lidi už mají ptákovin spojených s covidem opravdu dost. Aniž by se znevažovalo, že onemocnění s mnohými lidmi pořádně zatočilo a mnohým život zkrátilo. To je ale život, že někdy končí (anebo začíná) jinak, než bylo v plánu. Každopádně kdyby řada zákazů byla spíše v rovině doporučení, lidé by je sami a spíše ochotně dodržovali.

PSALI JSME:
Vakcína proti covidu-19 jen pro vyvolené? Zločin za miliardy

Zavřít reklamu ×
 1. U nás na kovajdu i psa jaksi …!! Hospoda jede normálně,obchody normálně,asi proto,že i my jsme-normální!! Myslím tím myšlením !

  • když dostaneš Ty nebo Tvoji blízcí toho covida, tak by Ti měli v nemocnici povedět, že na Tebe …!

  • tak jste dobří, držím palce. Vládne nám neskutečná sebranka a doufám, že ve volbách jim to natřeme. Hezký den.

   • Vidíte si na špičku nosu. Když 10 mil. lidí si dělá co chce na nedodržuje ani to aby nosili roušky tak co májí tam nahoře potom dělat. A že jste tu sebranku ve volbách tak vehementně volili to nemyslím ANO, ty tento stát nerozkradli a nerozprodali a nezničili NH.

  • V hlavně nas..no co. Tak se jděte podívat do nemocnice, nebo když to dostane jako u mne kamarádka už s tím zápasí 4 týdny. Vysoké horečky, zvracení, průjem, nemohla jíst, stálé bolesti hlavy, nemohla ani chodit, takže oboustranný zápal plic. 10 dní na kyslíku a i když už je doma tak sotva hovoří a hýbe se, no s tímto Vaším přístupem ať zavřou obchody třeba půl roku. A mimo jiné mne zemřeli během týdne 2 kamarádi.

 2. Mluvíte mi z duše, z jedné strany superlativa a děsení seniorů ze stran médií, a zdruhé né vždy logické a věčně měnící se nařízení. Nechci situaci bagatelizovat a nemám problém nosit rouškua a použít fesinfekci, protože trocha ohleduplnosti mě nikterak neomezuje, ale slepě plnit zmatené nařízení mi rovněž není příjemné

 3. Jen jestli nemá ten PES vzteklinu. Dříve se evidivali nemocní, DNES prý nakažení /ale to se přesně neví,že?/.

 4. Ano,už těch hovadin naše vláda pronesla více než dost!!! Je potřeba se proti takovým poplašným zprávám vzbouřit.LID’É BDĚTE…

  • Nevim do jake hospody autor clanku chodi. Ja neznam normalniho cloveka ktery by mel plne zuby opatreni. Za neklid muze autor a jemu podobni.

 5. Faktická smrtnost viru je pravděpodobně méně než jedno promile. V článku, který vydala WHO 14. 10. 2020 se uvádí, že realistický nový odhad smrtnosti je pod 0,20 %“ . Straší nás! Pro mnoho lidí je to kšeft!

 6. Tem Kovanda je fakt k smíchu.Tady v pohraničí s Čobolem nikdo Covid19 neřeší a všichni chodí dál do práce aby měl aspoň výplatu jako pracující žebrota.Výpadek příjmů si tu dovolit nemůžeme.Tady nikdy nebylo z čeho šetřit.Celá výplata vždy padla na inkaso,potraviny a provoz auta.Pokud se něco doma porouchá tak se musí vypůjčit od bohatších příbuzných a pak pomalu splácet.Pokud přijdete o řidičák nebo díky zlodějské instituci zvaná STK o auto pak není daleko k sebevraždě.Já vím,Pražák tohle nikdy nepochopí.On auto nepotřebuje a plat má 3x větší,tak jsou samé večírky,pitky a orgije třeba v klubu Techtle Mechtle.Tady pro nás je to jak z jiného světa ty večerní zprávy v televizi kde se probírá jenom Praha a okolí.Tady na konci světa jsme neprosto zapomenuti a ponecháni svému osudu.Kdo neutekl za prací do Rakouska,nedědil nebo nevyhrál Sportku tak je celý život v p……….

  • Fakt je ,že mě rozčisl jeden politik,který mluvil zase o pendlerech…ať mi ukáže statistiku,že to sem dotáhli…můj muž pracuje v rakousku asi 40 km od domova…ani jednou mu nevyšel pozitivní test a od něj z práce také ne…a to pracuje na hale…šéf dokonce udělal opatření…teď pro pendlery není žádné omezení a stejně je to tu taky a ještě horší a na hranicích s německem tesy a nic…tak kde se to bere?určitě ne od pendlerů…

  • Auto vůbe není potřeba, nelžete. To jste si akorát vy nekvalifikovaní špindírové vsugerovali, že nejste socly, abyste jezdili sockou.

 7. Souhlas! Kovidem jsme prošli celá rodina a musím říct, že už jsem měl daleko, daleko horší chřipky . (ročník.57)

   • Hmm, štěstí? Drtivá většina nakažených ani neví, že to chytla a má naprosto bezpříznakový průběh. U nás v kolektivu to chytlo hned šest lidí, ale jen jeden si trochu poležel s vyšší teplotou. Horší průběh nemoci měl nejspíš jen k vůli tomu, že je astmatik a dost obézní. Covid je fakt jen chřipečka, ale neoliberálními vládami po světě je zneužíván ke změnám ve společnosti, tedy zavádění další formy diktatury a taky zadlužování a okrádání lidí. Lidi jsou mainstreamovými médii cíleně strašeni hororovým show o covidu aby se odvedla od těch vládami řízených změn pozornost. Jinak, ty dluhy, které ty vlády nasekají u globálních židovských bank, budou muset splácet ještě vnuci i pravnuci obyčejných lidí.

 8. Pane Kolomazníku, mluvte za sebe a ne za Lidi, „…….. To je ale život, že někdy končí (anebo začíná) jinak, než bylo v plánu. “ toto může napsat jen sociopat! Za tento článek by vám vaše babička naplácala prdel.

 9. Přeji všem pevné nervy a zdraví v úvodu…proč se hned každý rozčiluje nad tím,že nejsou boty a šatstvo?nemáte internet?dnes jde vše objednat…nás doma nic neomezuje…je nám to fuk..jediný co je nespravedlivé,jsou kompenzace,když už ti malý živnostníci musí mít zavřeno a to je chyba vlády ,potažmo schilerové….není to chyba pana ministra Blatného,který mě osobně imponuje,protože on jediný se nebojí odpovídat na otázky a nevyhýbá se jim…mě osobně přijde logické,že se snaží omezit soustředění lidí tam ,kde to je možné…může znít nelogicky,že v autobusu je 30 lidí a v obchodě jeden na 15 metrů,ale vysvětlil to právě tím,že někde to lze omezit a někde ne…nechce zavřít vše,proto omezuje to co lze…a jak říkám,dnes vše nakoupíte přes internet a dovezou vám to až domů…takže žádné omezení nepociťuji…prostě se aspoň necourá zbytečně po obchodech…

 10. Už je to tady jak ve cvokhausu musíme se s tím naučit žít to už se bude pořád vše zavírat. Vládě to je jedno ta má peněz dost.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru