Máte na těle viditelné tetování? Na práci letušky či stewarda u Emirates rovnou zapomeňte

Dosáhnete rukou do výšky 212 centimetrů? A měříte alespoň 160 centimetrů? Pokud jste fyzicky zdatní, nebude vám vadit dělat ve vzduchu barmanku, servírku, prodavačku a uklízečku v jednom a navíc plynně mluvíte a píšete anglicky, můžete se ucházet o práci letušky či stewarda v zahraničí. Ale nesmíte mít na těle viditelné tetování.
Máte na těle viditelné tetování? Na práci letušky či stewarda u Eirates rovnou zapomeňte. Ilustrační foto: Emirates Airlines

Letecká společnost Emirates informovala, že zahájila globální nábor nových zaměstnanců na podporu plánovaného navýšení leteckých operací.

Firma aktuálně hledá tři tisíce nových členů palubního personálu a pět set zaměstnanců pro posílení personálu na letišti, kteří by se měli připojit k dubajské centrále během následujících šesti měsíců. Ale pozor! Uchazeči bez předchozího speciálního vzdělání nebo praxe mají šanci pouze okolo tří procent.

Nabízené pozice jsou určeny pro práci v Dubaji. Emirates postupně obnovuje své operace v návaznosti na rozvolňující se cestovní omezení po celém světě a v posledních měsících také opět povolává do služby piloty, palubní personál a další provozní zaměstnance, jejichž činnost byla utlumena v minulém roce v důsledku pandemie, kdy došlo k omezení leteckých služeb.

Z podmínek uvedených přímo na kariérních stránkách letecké společnosti vyplývá, že minimální věk uchazeče či uchazečky o místo stewarda či letušky musí být 21 let v době nástupu do zaměstnání, podmínkou je také ukončené středoškolské vzdělání s maturitou. Předpokladem je rovněž dobrý fyzický stav a „zdravý“ Body Mass Index (BMI).

Podle obecných pravidel leteckých společností by ideální mužská výška měla být mezi 165 až 195 centimetry, ženy by měly být alespoň 160 centimetrů vysoké, aby dosáhly do palubních přihrádek. Za „zdravý“ index BMI se obvykle považuje hodnota mezi 19 až 24. Emirates nerozlišuje výšku podle pohlaví, ale požaduje výšku alespoň 160 cm a to, aby uchazeči dosáhli na špičkách rukou do výšky 212 centimetrů.

PSALI JSME:
Omezuje výstřední zevnějšek pracovní uplatnění?

Co letecká společnost považuje za nepřijatelné, je, že by měl její palubní personál na těle viditelné tetování, když bude ve službě. „Kosmetické krytí nebo obvazové návleky nejsou povoleny,“ uvádí náborový web Emirates.

Nabízená průměrná mzda pro letecký personál v třídě Economy je 9770 dirhamů (AED) měsíčně, což odpovídá téměř 58 tisícům korun. Základní plat je 4260 AED, tedy něco málo přes 25 tisíc korun, druhou složkou mzdy je odměna za odlétané hodiny (80-100 měsíčně), která je zhruba 61 dirhamů, tedy asi 360 Kč/hod.

Letecký personál dále dostává stravné v měně příletové destinace, kde posádka přenocuje (diety, pozn. aut.), a společnost také hradí náklady na ubytování v hotelu a obě cesty taxíkem (z letiště a zpět na letiště). Uniformu svým zaměstnancům a její následnou údržbu, tedy čistění a žehlení, poskytuje firma zdarma.

PSALI JSME:
Blázen! Nechal si vytetovat myšáka deratizační firmy na čelo

Dalším firemním benefitem je, že Emirates nabízí svým zaměstnancům na padesát lokací ubytování v Dubaji – ubytování je zdarma a firma platí účty za elektřinu a vodu. Připojení k televizi, internetu a telefon si zaměstnanci platí sami, zjistila redakce na náborovém webu letecké společnosti.

Obvykle jde o apartmány pro dvě až tři osoby stejného pohlaví, kdy každý člověk má svou ložnici a koupelnu/WC. Kuchyně a obývák jsou společné. Zaměstnance letecké společnosti mohou v jejich dubajském firemním ubytování dvakrát do roka navštívit až dva členové rodiny naráz a to pokaždé na dobu 30 dnů.

Zaměstnanci Emirates mají ročně dovolenou v délce 30 dnů a jednou za rok mají nárok na letenku zdarma do země jejich původu. Po třech letech služby ji mohou vyměnit za letenku zdarma do jakékoliv destinace, kam firma létá. Aktuálně je to více než 120 destinací, což představuje 90 procent letecké sítě Emirates před vypuknutím pandemie.

PSALI JSME:
Emirates obnovuje a navyšuje další spoje

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Zaměstnání

Oživení ve službách pomáhá snižovat nezaměstnanost

Ve druhém čtvrtletí letošního roku se nezaměstnanost počítaná na základě výběrových šetření snížila na 2,4 procenta, zatímco touto dobou dosahovala ještě tří procent. Toto číslo je jako tradičně nižší, než měsíční …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Máme více platebních terminálů, než ekonomicky vyspělejší Německo

Analýza
V různých ekonomických ukazatelích včetně hrubého domácího produktu (HDP) na jednoho obyvatele sice Česká republika s Německem jasně prohrává, ale jsou i oblasti, kde jsou na tom čeští obyvatelé překvapivě lepší. Jednou z nich je dostupnost platebních terminálů, kde Česko patří ke „zlatému“ evropskému středu, zatímco Německo tento žebříček uzavírá spolu se Slovenskem.