Místo hospod garáže. Zavřít lidi doma prostě nejde, je to nereálné

Dlouhodobě je nereálné, aby stát lidi separoval jen doma v rámci jedné rodiny. Člověk je společenský tvor. Navzdory všemožným rizikům ze styku. Naopak čím více je ovoce zakázané, tím více chutná. Prohibice čili zákaz prodeje alkoholu (z okének, ale z večerek nikoliv) k ničemu nevede. Místo hospůdek jsou garáže. Místní a přátelé se stahují k domácím výčepům.
Místo hospod garáže. Zavřít lidi doma prostě nejde. Ilustrační foto: Pixabay.com

Tento trend je všudypřítomný, hlavně v menších městech a vesnicích. Žádná pražská party, kam se sjedou desítky lidí, cizinců z různých dálav. V garážích se scházejí skupinky přátel, většinou místní. Tak to prostě je a bude, „covid-necovid“, postavte nás třeba zítra ráno v pět ke zdi…

Znám pár rodin, které si v posledním roce pořídily domácí výčepy. Pivo výborné, nálada družná a něco k zakousnutí lepší, než v leckteré hospodě. Domácí škvarky, klobásky. Popíjí se plechovkové a i točené. Sejdou se lidé, kteří spolu chtějí pobýt. Ne jako v hospodě, kde na sebe natrefí i ti, co se nemusí.

V garážích se udržují příjemné sociální bubliny a díky nim se normální lidé nezblázní. Je to slyšet i v rádiích, večer při písničkách na přání, kdy většina volajících zvesela hlásí, že sedí u pivíčka, u grilování, smažení a jiných radostí s partou přátel v garáži, zahradním domku…

PSALI JSME:
Už jste rozpálili zahradní gril? Prodeje letos stouply dvojnásobně

Garáž se záchodem pro kamarády

„Postavili jsme kamarádovi svépomocí za 14 dní velkou garáž. Kvůli motorkám. Ale má v ní i záchod, umyvadlo, počítá se s tím, že tady pro nás – pár svých přátel – bude mít posezení. Přece jenom u mě ve sklepě, ve vesnici o 50 km dál, je to sice útulné, ale malé,“ říká pan Milan, jenž zedničil v jedné z krajových částí Prahy.

Však také některé e-shopy potvrzují, že jim prodeje domácích výčepů fantasticky rostou. Třeba v Datartu se podle deníku Právo prodeje domácích píp meziročně zvýšily o 400 procent.

„Prodej piva včetně soudků v posledních týdnech vzrostl o pětinu. Zákazníci se více druží s přáteli doma nebo třeba na chalupách, kam jsme hodně vozili nákupy na víkendy,“ řekl deníku mluvčí firmy Košík. cz František Brož. Alza domácí výčepy nabízí teprve od července a už v listopadu rozšířila tento sortiment o nové značky. Frčí i domácí projektory, které z garáže rázem udělají kino.

PSALI JSME:
Firmy v gastronomii si v době nových restrikcí pomáhají. A některé i zaměstnají nově propuštěné

Setkání s nádechem undergroundu

Pokud by vláda z restrikcí udělala doporučení, zejména u menších hospod, nejspíš by to mělo větší efekt a bez policejních beranidel: Chodilo by stejně méně hostů, protože mnozí lidé se zkrátka logicky a třeba i oprávněně bojí, a tak nepřijdou. Když se ale vše natvrdo uzavře a pak na chvíli povolí, tak to logicky v lidech vyvolá euforii a jdou si to užít do restaurací, když všichni stejně věděli, že je to na krátko, a že je zase brzo zavřou.

Nemůžou se pak epidemičtí stratégové divit, že „to“ zase poskočilo. Argument, že zavírá všechno celá Evropa, i Německo. No a? Nejsme snad samostatný stát? Nechme to taky trochu na lidech, proč stát musí pořád všechny zahraňovat, usměrňovat a určovat co mají dělat?

U každého by to měla být svobodná volba, zda zajde na jedno nebo ne, a to proto, že dlouhodobá uzávěra hospod k omezení sociálních kontaktů reálně nepovede. Lidé se sejdou i tak, ale jinde a navíc s jakýmsi nádechem undergroundu.

PSALI JSME:
Lidé už začínají mít plné zuby covidových ptákovin

Světlo na konci tunelu, jemuž zatím mnozí nevěří

Nákaza je situace, kterou vyřeší očkování, nikoliv však zbrklé. Chápu, proč mnozí současné vakcíně nevěří. Co však víme zcela jistě je, že byla velmi účinná pro posílení všeobecné pohody šéfa dané farmaceutické firmy, kdy po oznámení údajně 95% účinnosti vakcíny, zbohatl o 5,5 milionu dolarů na prodeji akcií, které vlastnil.

Jedna konkrétní vakcína prý byla otestována na 44 tisících lidech. Je to opravdu vypovídající vzorek, když covidem onemocněly miliony lidí a dodnes vědci a lékaři pořádně neví, co je ten virus zač a co všechno může u koho vyvolávat?

U očkování proti covidu musí být 100% jistota, že vakcína lidem neuškodí a pomůže. Jako že jsem zastáncem očkování proti tuberkulóze, tetanu a dalším chorobám, tak upřímně pochybuji o očkování na chřipku: Nepokrývá totiž všechny její mutace a u starých lidí může vyvolat velmi vážné stavy. A ne všichni mají peníze, aby si koupili tu nejlepší vakcínu ve Švýcarsku.

PSALI JSME:
Vakcína proti covidu-19 jen pro vyvolené? Zločin za miliardy

Zavřít reklamu ×
 1. Pisálek se vyřádil! Asi chce prémie! Podle něj vládě dělá radost, když může zavřít hospody, držet lidi doma a dělat jim další těžkosti! Táhle osoba vůbec nechápe, že tohle je nutnost, aby se šíření nemoci zbrzdilo, případně zastavilo…

  • Honzíku,vláda musi napřed předložit důkaz že kolonavirus se šiři z hospod a né z obchodáku,nebo z Billy a td

    • To je demagogie přesně jak ji šíří Burešova vláda.

     Techtle mechtle je taneční bar. Což znamená, že lidé na parketu jsou hlava nehlava, potí se a prskají.
     Účastníci pochází z různých částí území.
     Do normální vesnické hospody přijde chlap po šichtě mezi sousedy , sedne si ke stolu kde pindá nebo hraje karty.

    • Je to na hlavu vše. Před pepcem fronta jak u koko*u, nemůžeš ani děcku koupit oblečení,ale obchody s jídlem plne lidí. Někteří se nedají ani nazvat člověkem. Nechápu tuhle situaci vůbec.

   • Podle mě musí být lidé rozumní. Když budou bojkotovat opatření která platí nejen u nás, ale v celé Evropě, tak se z toho jen tak nevymotáme. Ale takové to domácí chlastáníčko je podle mě mnohem bezpečnější, než jít do hospody, kam chodí cizí lidé.

    • Rozumnost lze vymáhat poměrně jednoduše, říká se tomu mařka. Obdobně, jako když jezdíte bez řidičáku, v nouzovém stavu by neměl být problém při druhém porušení dát 5-8 let natvrdo.

     • A s.Bureš má řidičák na co – na zlodějinu a okrádání státu. Přitom radí a kecá do všeho.

     • Máme kriminály pro cca 20 000 lidí. Ty jsou vcelku plné. Kam byste zavřel takový milión spoluobčanů? (podle kontrol nařízení porušuje kolem 10%)

   • Ten důkaz samozřejmě existuje. Techtle mechtle. A obchodní domy jsou nezbytné, protože si v nich lidé nakupují potraviny. A další, i kdyby se to šířilo ve školách 5x více, než v hospodách, a 20 procent bude dělit zdravotnictví od zahlcení, tak to stále je ukazatel pro zavření hospod, nikoli škol. Protože školní docházka je jaksi povinná, a společensky prospěšná. Produkce asociálních alkoholiků, což je jediný reálný produkt hospod je společensky škodlivá. Pochopil? A i ti kořalečníci nakupují žrádlo v Makru, HLUPÁKU.

  • Přesně o tohle vládě jde. Udržovat v lidech strach, omezovat je Pokud nás neustále straší něčím, co je zcela běžné, nejsou v pořádku. Během 2-3 následujících měsíců stoupají virové a respirační onemocnění, což Covid je. Museli bychom všichni všechno zastavit. Ale to se nestane. Velké firmy pojedou a budou udržovat šíření nemoci a ty ostatní nikoho nezajímají. Nakonec Šílenka potřebuje lidi do fabrik, sama to už s klidem hlásá. A nakonec, pokud by se vše na několik týdnů zastavilo, virus by se stejně velmi brzo projevil znovu. Taková jsou fakta.

   • Jistě, velká firma je rákosnická večerka, a malá firma se jmenuje paní IKEA. Co tam máte za další lež? Ta další věta svědčí o tom, že kořalečnickému sajrajtu se nechce dělat, čehož důkazem je mimochodem to, že zaměstnání v kořalně sami nepovažují za práci.

  • Naopak autor clanku popsal realitu. Vlada se muze stavet na hlavu a zakazovat treba dychat. Lidi se pouze presunuli do bytu, domu a garazi.
   V Nemecku, na Slovensku maji opatreni porad a cisla jim stoupaji uplne stejne. Vir zadny hadr na hube nezastavi. Pockejme do jara kdy uz si covidem projde pulka ceska a bude klid.

  • Přesně takové jelita jak jste Vy vláda potřebuje aby mohla prosazovat ty svoje nesmyslné prasečiny.

  • A to budeme sedet doma rok dva deset?nejhorsi je smrt z vydeseni-mam to presne jak se pise-ve stodole vycep +- 7 lidi jsme soudny necejtim se potkal jsem nekoho nakazenyho nejdu-ale nehodlam makat a pak prijit domu a cumet na kovid zpravy to sorry jako

   • Nemáte z COVID-19 strach? To je fajn. Takže dojděte do transplantačního centra, oni to s vámi sepíší, a dají Vás do databáze jako vhodného dárce plic., pokud tyto někdo nakažený bude potřebovat více, než vy. Berete, nebo se bojíte?

  • Chlapče pisálek se nevyřádil jen glosuje pravdivě nastalou situaci, co dělá vládě radost nevím , ale úplně o blaho občanů jim opravdu nejde kdyby jsi znal mnoho spojitostí které jsou obchodně a provozně ziskově navázány na nouzový stav a určování covidu , tak by ti možná docvaklo , za mne pokud mám vybrat mezi desetitisíci mrtvých a osobní svobodou volím svobodu …i kdyby byla pro jiné a já ten po smrti … dáváme příklad dětem naši otcové taky nebyli připosraní ….nebo tvůj možná ano

  • Vážený soudruhu,napište rovnou,že milujete koblihy od stbáka Babiše a nemaskujte svoje sympatie k tomuto rozkradači státního rozpočtu za Vaše strachy a běsy.Klidně si seďte doma a choďte s rouškou i spát,ale my ostatní nejsme ovce a vlka v rouchu premiera a ministra zdravotnictví se nebojíme! Kromě toho,je nás už docela dost,kteří máme děti ,či vnoučata v zahraničí,takže máme možnost srovnání s rozumnými politiky,kteří aspoň nezmatkují,jak tahle naše vládní garnitura.Nechceme žít v Absurdistánu !

   • V zahraničí zřejmě nežije tak vysoké procento západotatarská praslovanské verbeže, a omezení tam jsou ještě přísnější, než zde, a to tam není ani zdalela tolik nakažených.

  • Ty asi chodíš chlastat do do kantýny v poslanecké sněmovně, jinak bys takovou blbost nanapsal, pokud by to chtěli zastavit, tak ať se vezmou za ruce a jdou na Žižkovskou věž zkusej z ní lítat, pokud blbost nadnáší tak se jim nic nestane.
   „Hitler se bál vzdělaných lidí, kteří byli chytřejší než on a proto zavřel naše vysoké školy, naše vláda pro jistotu zavře i první třídy.“

 2. No je to pravda, kam zmizela zodpovědnost každého za své zdraví? Taky se normálně scházíme… Covid mám za sebou a nic zvláštního… nikoho sem nenakazil a nic mi nebylo, kromě toho, že sem necítil ocet. Pamatuju si 90. léta a tohle, co se děje teď, by si tenkrát žádná vláda nedovolila, aby zavřela hranice, lidi doma a podnikatele. Časy se mění a ne dobrým směrem. Proč se vláda nestará o dostatek testů, aby si každý mohl akoupit testy domů za pár kaček. Aby se mohli lidi testovat, kdy si vzpomenou. Mám jet na víkend za babičkou… dám test a uvidím. Mám jít na akci s kámošema, udělám si test a uvidím. Ale to je moc svobodný…

  • To přece nejde, protože testy ještě nevymyslel s. Bureš, aby z toho sál pro sebe. Zatím mu z toho nic nekáplo.

 3. Věděl bych ještě o jedné garáži, která by se měla postavit co nejrychleji a na státní náklady. Do ní by se zavřela naše úžasná vlády i se svými prefíkanými poradci na věčné časy.
  Mohla by být nejlépe někde v dobře hlídaném objektu ve Valdicích nebo na Borech. Tam by se jim mohl postavit výčep s výbornou pramenitou vodou. Pojďme udělat sbírku, dám co mám.

 4. Sakra, dneska opravdu uveřejní výblitek každého p.i.to.mce. Mě taky vadí zavřené podniky, ale pomalu oslavovat porušování karantény a zároveň odrazovat lidi od očkování, no kde to ten člověk žije? Právě kvůli těmhle lidem umře hodně starších lidí a mladí přijdou o práci. Já a moje rodina se necháme oočkovat hned jak bude vakcína k dispozici. Hlouposti typu – nemám rád jehly a nesmysly uvedené v článku nesnáším. Doufám že lidi co se očkovat nenechají, budou dřepět doma v nějaké formě karantény a chtivě koukat na to, jak si s kamarády připiju pod jejich oknem na jejich zabedněnost a zbabělost.

  • A o tom to přesně je. Vy a vaše rodina si nechte napíchat třeba mazlavý mýdlo, ale nikomu to nenuťte. Každý, kdo má v hlavě alespoň několik gramů šedé kůry mozkové, musí za poslední půlrok vidět, že tady ku.va něco smrdí. A to hodně vážení ! Je naprosto jasně vidět, že Bureš a jeho parta se už tak zapletli do svých lží a čachrů, že je přestávají zvládat. Doufám, že se zapletou tak, že se v nich uškrtí !

   • Já budu sebe a své blízké chránit očkováním, vy hloupými keci, uvidíme, která metoda je účinnější. Škoda že vás příroda neobdařila, alespoň těmi pár gramy, o kterých píšete.

 5. Lidé popíjejí doma nebo v garáži protože se všechno zdražuje. Chodit denně do hospody na točené pivo nejde. Za socialismu bylo za 2 koruny tak to šlo. Dnes dávat 30 korun to je drahota. Také většina lidí když jde na točené tak na 2 – 3 piva a jde domů. Nákaza s tím nemá nic společného.

  • Tak nevím kde chodí lidé na točené. Kamarád vždycky říká že tramvaj se točí na konečné. My chodíme na čepované.

  • Pivo za 30kč je drahota ? Já jako malý živnostník na vesnici s malou hospůdkou mám pivo za 29kč,když odečtu nákupní cenu piva, DPH (něco málo přes 5kč),náklady na elektřinu topení vodu nájem internet obsluhu atd. mám zisk 0kč,s tím že půl roku dotuji hospodu s jiných financí, rád bych viděl některý jak se s tím poperou osobně,kecat umí každý ale realita je sakramentsky jinde

 6. S článkem naprosto souhlasím, všude je to v podstatě stejné, ať se nařizuje, nebo jen doporučuje…Kdo se bojí, ať nikam neleze a na záchod jen s rouškou, ostatní nechte žít – nejsme ovce, snad víme, co je odpovědnost k sobě idruhému!

 7. Pisatel má pravdu. Mezi lidmi se rozmohlo pití piva v soukromých prostorách domů a chat. Kromě jiných dopadů to bude znamenat krach a zavření malých hospod a barů po odeznění pandémie . Lidé se odnaučí chodit do těchto prostor. To bude mít za následek tisíce nezaměstnaných jednak zaměstnanců a také v následných službách navázaných na hospody. Proč vláda zavírá hospody? Tam se nákaza projevuje minimálně (nejvíce v zaměstnání v továrnách..) ale je to jediné co může!!! aby dokázala že něco dělá.

  • A komu to bude vadit? Ekonomice? Těžko, lidem stále ty peníze, co by nechali v hospodě zůstanou, utratí je za něco jiného, a třeba si místo ojetiny koupí část z nich nové auto. Peníze lze točit i bez kořalen.

  • Vy jste skočil na špek kořalečnickejm dementům. Pokud vám, tak statistiky hovoří tak, že nejvíce se nákaza šíří v práci. To lae nutně nemusí být fabrika, ledaže byste připustil, že v kořlalnách se nepracuje vůbec, a personál tam krade. Pro někoho je práce fabrika, pro někoho špitál, pro někoho škola, a pro někoho domov důchodců, pro někoho kořalna. Najednou z udělání v kořalnách nepracuje 200 000 lidí, že ne?

 8. Jo jako za 30kaček si dát pivo to si dovolý černej podnikatel nebo politik normální osoba pracujíci ve zdejší lid nikoliv.Spanebohem.Na zdraví.

 9. Ono ani nejde o koronavir,ale pár jedincům v pozadí,jak ovládnout lidi a ještě na tom vydělat.Vycinkali jste si kapitalismus,kde lidi nikoho nezajímají,zajímavé jsou jen už peníze.Tak máte kapitalismus.Prošlé lékárničky,ttarý kotel,euro 7,nařízení,příkazy,zákazy…………….Je to jen velká hra mocných.Oni z vás ty peníze a poslušnost dostanou.A koronavir se v komedii hodí.Co jste s jásotem chtěli,to máte.A to je teprve začátek,ovečky A klidně si tady za názory nadávejte o a perte se,to přesně vyvolení také potřebují,jak vás rozpíchat…………

 10. český národ je banda …, ktwří se vždycky budou snažit s nařízeními a zákony vydrbávat….
  NECHÁPU, že poliši mají sice informace, ale namají koule na to, aby na tyhle „garážníky“ nastoupili a patřičně je za jejich aktivity odměnili (a to jak „provozovatele“, tak jejich klienty.

 11. Na některých obcích už to v garážích funguje od zavedení EET. Pouští se výhradně známí nebo ty kteří si je přivedou:-)))

 12. Vládě je to někde Babiš a Havlíček cpou zboží do supermarketů a Makra ty to zdaní v zahraničí , oni dva mají výdělek jistej a na ostatní blbce kálej

 13. U nás fungují garáže už roky, bez ohledu na kovid. Sejdou se lidi, kteří se sejít chtějí, nikdo neprudí, neřve nikdo od stolu vedle a zavíračka je vlastní.

 14. Tento článek platí tak leda pro Prahu.Tady v pohraničí s čobolem už do hospody nechodí mimo pár důchodců téměř nikdo.Většinu peněz z výplaty sebere inkaso,jídlo a provoz auta.Stát jen háže klacky pod nohy a podnikatelům by snesl modré z nebe.Na pracující žebrotu nikdo nemyslí a tak tu přežíváme od výplaty k výplatě.Před výplatou zbude sotva pět stovek a už půl roku dopředu šetřím na STK,které zdražuje každým rokem.Technici pod záštitou státu si rovněž každým rokem zvyšují všimné…..Kdo nemaže,ten nejede.Jak to platí a to je staré pořekladlo!

 15. Některé komentáře by mohly nést název : Jak soudruh Babiš a podobní stébáci vymleli části národa hlavu. Nejvíc nakažených musí být z té přeplněné dopravy, obrovských obchodních center, potajmu dělaných techtle-mechtle a samozřejmě z práce. Nějaké roušky vůbec nehrají roli. U nás se nakazilo i s nimi 50 lidí na pracovišti. A hloupý národ věří hloupé vládě. Určitě, když budou procházet lidi na čerstvém vzduchu na tržišti nebo 4 u stolu, tak to nemůže dát takové počty nákazy. Jen ať tato pomatená vláda ještě chvilku zavírá, otvírá, zakazuje, přikazuje, a o potom si už všichni zaplatí vše, protože bankrot se blíží. Dokonce je možné, že i ve více zemích. Snad obstojí jen ty, které se nezbláznily a dělají to alespoň trochu rozumně. Stejně ten virus tu bude pravděpodobně navždy. Ale lékařská péče při tomto drancování státního rozpočtu určitě NE!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB