Novinky v osobních financích: Banky spouštějí své podzimní kampaně

Banky spouštějí své podzimní kampaně. Stejně jako v minulých letech připravila Česká spořitelna i letos promo kampaň zaměřenou na dětské účty. Rodiče při založení dětského účtu, pravidelném posílání kapesného a sjednání jednoho z doplňkových produktů pro dítě (stavební spoření, penzijní spoření nebo životní pojištění), mohou získat na účtu dítěte částku až 600 Kč.
Česká spořitelna od 2. září zvýšila úrokové sazby u hypoték a Hypoúvěru od Buřinky o 0,2procentního bodu. Ilustrační foto: FAEI.cz

Nově mohou získat bonus na účet i rodiče. Pokud se založením dětského účtu převedou svůj stávající účet z jiné banky do České Spořitelny, získají bonus ve výši 1000 Kč. Letošní promo akce trvá do konce října 2021 a je možné ji využít do 15 narozenin dítěte, informovala banka. Moneta tento týden představila podzimní kampaně. Zaměřuje se v nich na podporu živnostníků, spotřebitelské půjčky, stavební spoření a na investice do podílových fondů.

Česká spořitelna uvedla, že od 2. září zvyšuje úrokové sazby u hypoték a Hypoúvěru od Buřinky o 0,2procentního bodu. Hlavním důvodem je cena zdrojů, která vytrvale roste a má dopad na tržní sazby hypoték. Úroková sazba u nejoblíbenějších fixací na pět a osm let bude nově začínat na 2,74 procenta ročně.

PSALI JSME:
Sazby hypoték rostou, a ještě porostou

Banka dále informovala, že je první bankou na tuzemském trhu, která díky bankovní identitě umožňuje založení běžného účtu plně on-line bez nutnosti skenovat doklady či opisovat jejich čísla. Ověření totožnosti klienta proběhne na několik kliků zcela on-line pouze pomocí bankovní identity. Osobní účet je tak po penzijním spoření dalším produktem České spořitelny, který si klienti mohou zřídit jen za pomoci bankovní identity.

Moneta informovala, že nejlépe hodnocenou bankovní aplikaci v Česku, její mobilní Smart Banku, již pro své platby používá přes 60 procent nefiremních klientů. Na pobočkách své platby naopak zadává již jen jedno procento klientů banky z řad fyzických osob.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: První české firmy už nabízejí ověření pomocí Bank ID

Broker Consulting informoval, že podle jeho Indexu spotřebitelských úvěrů průměrná výše úrokové sazby úvěrů na cokoli nabrala po čtvrt roce klesání opět směr vzhůru a v červenci dosáhla výše 6,44 procenta, takže oproti červnu měsíci tak vzrostla o 0,77 procentních bodů.

KB Penzijní společnost informovala o své nové analýze: Spoření na penzi má podle ní sjednáno na 4,5 milionů Čechů, jen 85 tisíc je ale mladších 18 let. KB Penzijní společnost nyní přišla s motivační akcí, rodiče a prarodiče a každou smlouvu doplňkového penzijního spoření pro nezletilé odměňuje tisícikorunou. Akce platí pro nové smlouvy uzavřené do 31. prosince 2021 s měsíčním příspěvkem minimálně 500 Kč.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Češi spoří nejvíce Jakubům a Terezám

Komerční banka s KB Pojišťovnou uvedly, že otevírají nový zajištěný fond Protective 13, který investuje v eurozóně. Upisovací období trvá až do 3. prosince 2021. Nový zajištěný fond investuje v eurozóně v rámci indexu EURO STOXX 50. Fond přináší 100% garanci návratnosti vložených prostředků a je otevřený v rámci investičního životního pojištění Vital Invest novým i stávajícím klientům.

Skupina ČSOB připravila pro klienty v seniorním věku elektronickou brožuru, pomocníka pro základní orientaci ve světě financí. Brožura je k dispozici zdarma a je možné si ji stáhnout z webových stránek banky. Brožura jim dá návod na placení kartou nebo pomůže s fungováním a nakupováním na internetu. Poradí také v oblasti bezpečných hesel a seznámí seniory s možnými internetovými riziky.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Investice prostřednictvím bank

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB