Novinky v osobních financích: Češi lépe splácejí své dluhy

Dvě zprávy ze světa tuzemských financí tento týden konstatovaly, že Češi lépe splácejí své dluhy. Zatímco fintech MALL Pay registruje zlepšení platební morálky zhruba o 35 %, z dlouhodobě sledovaných údajů inkasní agentury EOS KSI vyplývá, že průměrná částka, kterou dlužníci splácí ze svých příjmů, se v roce 2019 zvýšila oproti předchozímu roku o 25 procent.
Nejméně dlužníci splácejí v Ústeckém kraji (1972 Kč), kde jsou zároveň největší problémy se sjednáváním nových dohod s dlužníky (30 %). Foto: Pixabay.com

Inkasní agentura EOS KSI uvedla, že mezi jednotlivými regiony panují rozdíly ve splácení. Mezi kraje s nejvyšší průměrnou splátkou patří za rok 2019 nově Vysočina (3373 Kč) a Zlínský kraj (3207 Kč). Nejméně splácejí dlužníci v Ústeckém kraji (1972 Kč), kde jsou zároveň největší problémy se sjednáváním nových dohod s dlužníky (30 %). Nejvíce disciplinovaní v dodržování splátek byli lidé v Praze (40 %), nejméně pak v Moravskoslezském kraji (29 %).

Fintech MALL Pay informoval, že registruje zlepšení platební morálky zhruba o 35 %. Vyšší útrata pomocí odložené platby paradoxně přinesla zlepšení v ochotě zaplatit za odebrané zboží ve stanoveném termínu. Zatímco v loňském roce se s platbou do prodlení alespoň jednoho dne dostala zhruba třetina lidí, v tomto roce to bylo 17 % zákazníků.

PSALI JSME:
Může bezúročná odložená platba nahradit tradiční dobírku? Mall Pay „vrtí psem“, jak se dá

ČSOB informovala, že smíšený podílový fond ČSOB Bohatství letos poprvé překonal hranici 20 miliard korun. Do fondu převážně investují ženy, aktuálně mají investorky ve fondu převahu 52,3 %. Do fondu lze jednorázově investovat od 5 000 Kč nebo pravidelně již od 500 Kč měsíčně. Klienti, kteří pravidelně investují 1 000 Kč, získávají bonus až 500 Kč ročně.

ČSOB Leasing přichází s novým produktem pro všechny, kteří si chtějí výhodně pořídit nový vůz s alternativním pohonem. Zelená Autopůjčka je určena pro pořízení aut s pohonem Elektro, Mild-Hybrid, Plug-in Hybrid, Hybrid nebo CNG. Pro zákazníky je připravena roční úroková sazba již od 3,99 % bez dodatečných poplatků a pojištění vozidla připravené ve spolupráci s ČSOB Pojišťovnou.

PSALI JSME:
Elektromobily sice mají nejnižší povinné ručení, ale skoro nikdo je nekupuje

Hypoteční banka, která v letošním roce oslaví 25 let od schválení své první hypotéky, připravila pro nové klienty soutěž o 1 000 000 korun na vybavení nové domácnosti. Každý měsíc bude vylosován jeden výherce, který získá poukázku v hodnotě 100 000 korun do obchodního domu IKEA. Jde o první podobnou soutěž, kterou si banka pro nové klienty připravila. První losování výherců je naplánováno na 15. dubna.

Equa bank uvedla, že její běžný účet lze nově založit zcela on-line během pár minut. K ověření identity klienta stačí vyfotit a nahrát dva doklady totožnosti a následně poslat potvrzující platbu ve výši 1 Kč z účtu v jiné bance. Po přijetí platby a akceptaci ze strany banky je účet otevřený.

Moneta Money Bank informovala, že její Smart Banka je vůbec první bankovní aplikace na světě dostupná na všech Apple zařízeních. Banka vysvětlila, že se zaměřila na Apple ekosystém proto, že Apple uživatelé, ač jich je méně, jsou aktivnější a mají více takových zařízení.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Rok od spuštění Apple Pay

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

ČNB zdůraznila vysoká rizika

V souladu s očekáváním ponechala Česká národní banka (ČNB) na včerejším zasedání nastavení měnové politiky beze změny. Poslední vývoj ekonomiky se od srpnové prognózy centrální banky téměř neliší. Oslabení koruny …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru