Novinky v osobních financích: Levnější hypotéky, výhodnější konsolidace a půjčky

Zprávou týdne, pokud jde o osobní finance, by nepochybně bylo, že Česká národní banka uvolnila restrikce, které se týkají nových hypoték. To by ale nesměl být v republice vyhlášen nouzový stav a ve světě by nesměl řádit nový koronavirus. Obávám se, že lidé teď řeší jiné věci, než právě hypotéku…
Ilustrační foto: Depositphotos.com

Ale pro úplnost – o tom, že centrální banka uvolnila limity tří úvěrových ukazatelů pro posuzování žádostí o nové hypotéky, jsme už psali zde. Mluví se rovněž o odkladech splátek půjček a zrušení daně z nemovitosti nebo o zrušení daňových odpočtů u hypoték.

V této rubrice obvykle řešíme spíše produktové záležitosti, a tak se pojďme podívat, co je v tomto směru nového.

Equa bank tento týden informovala, že snižuje úrokové sazby hypoték až o 0,6 % na 2,29 % p.a. Změna se týká fixací na tři roky a pět let a platí pro hypotéky na výstavbu nebo koupi domu či bytu a na refinancování hypoték. Banka vzhledem ke stávající situaci očekává, že se lidé letos budou více než kdy jindy soustředit na zvelebování svých chalup a chat.

PSALI JSME:
ČNB uvolňuje poskytování hypoték, už se neobává nafukování realitní bubliny

Sberbank přináší od dubna nové spotřebitelské úvěry a konsolidace s nejnižší bonusovou sazbou 2,99 % ročně. Při využití FÉR konsolidace si klienti výrazně uleví na splátkách. Nabídka konsolidace je pro klienty důležitá i v době moratoria. Konsolidace několika existujících úvěrů do jednoho nového za výhodnějších podmínek je dlouhodobým řešením, zatímco krátkodobý odklad splátek na několik měsíců jím není, uvedla banka.

Společnost Conectart, největší české call centrum, informovala, že se lidé v posledním týdnu více zajímají o své finance. Volající se často informují na možné odklady plateb záloh a vyúčtování, u energetických klientů firma eviduje nárůst hovorů o15 %. O celých 28 % narostl přechod mezi dodavateli energií. Pojištění nebo bankovní produkty, které jim mají pomoci ve finanční tísni, nyní Češi uzavírají o deset procent častěji. Nejvíce se však – zhruba o 150 % – zvýšily počty hovorů v bankovnictví.

PSALI JSME:
Odklad splátek. Banky už o něj požádaly desítky tisíc rodin a tisíce menších firem a podnikatelů

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Zlevňování hypoték dochází dech

Několikaměsíčnímu zlevňování hypoték v ČR dochází dech. Letos v srpnu sice hypotéky nadále zlevňovaly, ale nejpomalejším tempem za posledního takřka půl roku. Znamená to, že prostor pro zlevňování, jejž vytvořila …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Povinným ručením automobilu chráníte především ostatní

Poradna
Platíte a vlastně ani nevíte proč? Řeč je o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, které většina řidičů pokládá spíš za daň, než pojištění, a proto se zajímá spíše o jeho výši, než o to, co toto povinné ručení garantuje, co chrání a na co se nevztahuje, i čím se liší od havarijního pojištění. Což jsou však informace, o něž se nestará jen řidič bezmezně věřící, že právě jemu se na silnici nic stát nemůže.
Rolovat nahoru