Novinky v osobních financích: Moneta zvyšuje úrokové sazby u spoření

Dnes začneme tím, co v době pádivé inflace zajímá snad každého – sazby na spořicích účtech. Moneta tento týden informovala, že od pondělí zvýší úrokové sazby svých spořicích účtů i termínovaných vkladů.
Moneta tento týden informovala, že od pondělí zvýší úrokové sazby svých spořicích účtů i termínovaných vkladů. Ilustrační foto: Pixabay.com

Úspory do jednoho milionu korun budou moci klienti nově úročit na spořicích účtech sazbou 3,3 procenta, na termínovaných vkladech pak se pak sazby zvyšují od 3,6 do 4,3 procenta v závislosti na délce sjednání termínovaného vkladu. Banka tím reaguje na zvýšení základních úrokových sazeb ze strany České národní banky.

U spoření ještě zůstaneme. Průzkum ČSOB Stavební spořitelny ukázal, že jeho prostřednictvím spoří dětem na lepší budoucnost 54 procent rodičů. Dvě třetiny z nich přitom využívají k tomu určených finančních produktů – spořicí účet 37 procent rodičů a 18 procent pak investice. Se stavebním spořením mají podle průzkumu zkušenosti dvě třetiny Čechů; dalších 11 procent si jej plánuje zřídit.

PSALI JSME:
Trinity opět vynáší trumf – úrok 4,08 procenta!

A ještě jeden průzkum. Češi se při výběru financování automobilů namísto expertů obrací na přátele. Vyplývá to z průzkumu společnosti Volkswagen Financial Services. Přibližně 65 procent účastníků průzkumu si posteskává, že nemá dostatek relevantních informací o možnostech financování.

Home Credit informoval, že po více než měsíci, kdy přišel s novou službou, odloženou platbou, kdy zákazníci mají možnost měsíčního odkladu platby ve vybraných kamenných obchodech, zaznamenal velký zájem, jak ze strany zákazníků, tak obchodníků. Novinka byla spuštěna pilotně v prodejnách Planeo Elektro; v současné době k dispozici na více než 100 kamenných prodejnách po celé ČR.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Odložené platby zná 40 % lidí, ale používá je zatím jen 12 procent

Česká spořitelna uvedla, že její bezpečnostní aplikace pro přihlašování a potvrzování plateb George klíč nově klientům umožňuje snadné ověření, zda jim skutečně telefonuje jejich bankéř. Vylepšení aplikace tak významně snižuje riziko podvodných telefonátů, kdy se pachatelé snaží se z klientů získat citlivé a bezpečnostní údaje k jejich platební kartě nebo internetovému bankovnictví.

Mastercard informoval, že uzavřel partnerství s kryptoměnovou společností Nexo a spolu s platformou DiPocket uvádí na trh první krypto platební kartu v Evropě. Držitelům umožní každodenní placení, aniž by museli prodávat svá digitální aktiva. Kreditní karta je krytá kryptoměnami a její majitelé díky ní získají likviditu.

PSALI JSME:
Nesdělujte své citlivé údaje po telefonu, varují banky před vishingem

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Je cenový strop skutečně protiinflační?

Jedním z faktorů, který v posledním roce přispěl k inflaci, ale opravdu pouze jedním z nich, jsou ceny energií. Vzhledem k jejich váze ve spotřebním koši, a protože jde o nezbytný statek, bez nějž se drtivá většina …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB