Novinky v osobních financích: Odložené platby zná 40 % lidí, ale používá je zatím jen 12 procent

Odložené platby znají podle aktuálních průzkumů dva z pěti Čechů. Tímto způsobem platí v současnosti dvanáct procent lidí, ale dá se předpokládat, že právě o různé formy odložených plateb v následujícím období poroste zájem. Lidé je využívají zejména při nákupu zboží v e-shopech, a to kvůli bezpečnosti, vyzkoušení zboží nebo i aktuálnímu nedostatku financí.
Ilustrační foto: Mall Pay

Platební služba MALL Pay informovala o výsledcích svého nového průzkumu. Podle něj zhruba pětina lidí nakupujících on-line očekává, že jim e-shop umožní zaplatit za dárky až v lednu. MALL Pay proto pro své zákazníky a partnery nově přichází s možností „přeskočit platbu“ za vánoční nákupy až do 20. ledna příštího roku. Zákazníci tak dostanou o měsíc delší splatnost než obvykle.

Equa bank informovala, že její platební metodu odložených plateb PlatímPak, kterou poskytuje jako první česká banka e-shopům a jejich zákazníkům, začal nabízet svým zákazníkům významný výrobce a prodejce outdoorového oblečení a vybavení Husky. Odložená platba je vyhodnocena do 60 sekund a zboží stačí zaplatit kdykoliv do 30 dnů od nákupu. Prostřednictvím platformy Shoptet platformu PlatímPak již nabízí svým zákazníkům 92 e-shopy.

Twisto informovalo o výsledcích interního šetření: 40 % aktivních uživatelů s tarifem Twisto Online si pořídilo virtuální kartu už v prvním měsíci uvedení do nabídky. Zároveň se zjistilo, že majitelé virtuálních karet s nimi o něco více platí – zatímco s platební metodou Twisto Pay byla minulý měsíc průměrná velikost nákupu 800 Kč, s virtuálními kartami činí 980 Kč.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Inovativní platební metody aktivně využívají dva ze tří Čechů

Skupina Moneta informovala, že její bankéři od začátku září evidují přes 7 900 žádostí o hypoteční úvěr v hodnotě téměř 22 miliardy korun. Za poslední dva měsíce stoupl meziročně zájem o nové hypotéky o 450 %. V období od začátku září podepsali bankéři Skupiny MONETA přes dva tisíce úvěrů v objemu převyšujícím 5,6 miliardy korun, což znamená více než 220% nárůst oproti stejnému období loňského roku.

Hypoteční banka připomněla čtvrtstoletí hypoték v Česku. Banka stála u samotného počátku moderní éry českého hypotečního trhu. Letošní rok, ve kterém banka slaví 25. narozeniny, je také jejím třináctým rokem na pozici hypoteční jedničky z hlediska celkového úvěrového portfolia. Budoucnost hypotečního bankovnictví banka vidí především ve větším zapojení mobilních telefonů a umělé inteligence.

Equa bank informovala, že její tzv. drobné investice při platbě kartou si u Equa bank za dva roky získaly velkou popularitu. Využívá je už každý třetí investiční klient. Za poslední rok se objem investic nakoupených prostřednictvím služby drobného investování zvýšil trojnásobně. Roste ale i zájem o klasické investice do fondů. Proto až do konce letošního roku umožňuje banka investovat bez vstupního poplatku do všech 37 fondů, které nabízí.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Moneta jde výrazně dolů s úrokovými sazbami hypoték

×
  1. Odložení plateb jsem ještě nikdy nezkoušela, ale Equa bank mám a třeba využiji. Teď v době, kdy se dá platit jenom online 🙂 a člověk potřebuje nakoupit věci na zimu pro sebe a rodinu, se odložení plateb hodí, dle toho, jak nám chodí od zaměstnanců peníze.

  2. Já jsem u Equa využila a jsem velmi spokojená! Příjde mi to jako super věc! Zvlášť u firem, které nejsou známé…

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Nudíte se? Nekupujte si mývala, ani štěně

Poradna
Nudíte se? Kupte si medvídka mývala! Možná se touto radou Bohumila Hrabala teď řídí ten, komu covidová omezení sebrala oblíbené aktivity. Třeba se přidávají i rodiče s výchovným nápadem, že domácí mazlíček odvede pozornost dětí od počítače. Prostě to v době zákazů a karantén vypadá jako dobrý nápad, a navíc už vyzkoušený, vždyť podle statistik u nás žije kolem dvou milionů psů a 1,4 milionu koček. Co na to odborník?
Rolovat nahoru