Novinky v osobních financích: Podzimní útok stavebních spořitelen

Nastal podzim a stavební spořitelny přecházejí s koncem roku, ostatně tak, jako každý rok, do ofenzívy ve snaze získat nové klienty. Tento týden informovaly redakci FAEI.cz o novinkách Stavební spořitelna České spořitelny (Buřinka) a Raiffeisen stavební spořitelna.
Nastal podzim a stavební spořitelny přecházejí s koncem roku, ostatně tak, jako každý rok, do ofenzívy ve snaze získat nové klienty. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Stavební spořitelna České spořitelny informovala, že od 1. října neúčtuje poplatek za uzavření stavebního spoření. Zdarma klient sjedná stavebko nejen přes web Buřinky, v internetovém bankovnictví George, ale také na pobočce České spořitelny nebo prostřednictvím externího partnera.

Až do 31. prosince 2022 Buřinka prodlužuje akci s bonusem 2 500 korun pro novou smlouvu o stavebním spoření. Zhodnocení vkladů tak dosáhne až 6,8 procenta ročně při započítání bonusu, maximální státní podpory ve výši dvou tisíc korun, 2,5% úročení vkladů, a to včetně poplatku za vedení účtu.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Obliba stavebního spoření klesá

Raiffeisen stavební spořitelna uvedla, že s platností od 3. října pro nově uzavřené smlouvy nabízí prémii až pět tisíc korun. Nabídka je časově omezená do konce letošního roku. Kromě klasických benefitů v podobě státní podpory ve výši dvou tisíc korun a uzavření smlouvy o stavebním spoření zdarma nově spořitelna nabízí jednorázovou finanční prémii až pět tisíc korun.

Zásadní podmínkou této prémie je dosažení zůstatku 100 000 korun k 30. 12. 2022 a trvání smlouvy po dobu šesti let. Klientům, kteří nemají možnost uložit takové peníze, banka připíše prémii 1 500 korun při zůstatku 30 000 Kč. Pokud si klient navíc založí i běžný účet u Raiffeisenbank, získá ještě jednorázově tisíc korun na běžný účet a stejnou částku na stavební spoření.

PSALI JSME:
Státní podpora stavebka nafukuje ceny realit. Je rozumné ji zrušit, jak zvažuje Fialova vláda

Komerční banka sdělila, že zvyšuje úročení na spořicích účtech a termínovaných vkladech. Od 1. října na termínovaném vkladu na 12 měsíců do limitu 1 000 000 korun s úrokovou sazbou 5,5 procenta ročně bez dalších podmínek. Od 14. října u spořicího konta může klient díky bonusovým sazbám dosáhnout na sazbu až pěti procent ročně, např. pokud u banky pravidelně investuje.

Banka rovněž nabízí termínovaný vklad na šest měsíců do limitu jednoho milionu korun s roční sazbou šest procent ročně. Pro účely konzervativní investice klienti banky často využívají produkt Vital Invest, jehož úročení pro nové klienty je pět procent ročně. Výhodou tohoto produktu je, že klient může vybrat osobu, na kterou v případě nečekané události peníze přejdou.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Už i velké banky zvedají úročení spořicích účtů

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Do předčasného důchodu zamířil rekordní počet Čechů

Úřady evidují rekordní počty lidí, kteří míří do předčasného úřadu. Podle aktuálním údajů Českého statistického úřadu, které má redakce FAEI.cz k dispozici, bylo v roce 2022 nově přiznáno 44,6 tisíce starobních …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Daňová škatulata: Od ledna zdraží (skoro) vše

Poradna
Poslanci a následně senátoři schválili novely zákonů, které jsou nezbytné k tomu, aby vstoupil v platnost tzv. konsolidační balíček, představený letos v květnu. Oproti jarním návrhům došlo k několika dílčím změnám, avšak podstata zůstává stejná – od ledna si sáhne hlouběji do peněženky úplně každý. Jakého zboží se nová opatření týkají?