Novinky v osobních financích: Poslední pozitivní zpráva od Sberbank

Poslední pozitivní zprávou, která se tento týden týkala tuzemské (ruské) Sberbank, byla hned ta z pondělka, že zvyšuje úroky termínovaného vkladu na 3,55 procenta ročně a nově zavádí tříměsíční termínovaný vklad. Uvidíme, na co se nyní tato ruská banka bude snažit nalákat české občany, firmy a instituce, kteří po čtvrteční invazi na Ukrajinu začali hromadně vybírat peníze a utíkat jinam.
Poslední pozitivní zprávou, která se tento týden týkala Sberbank, byla ta z pondělka, že zvyšuje úroky termínovaného vkladu na 3,55 procenta ročně a nově zavádí tříměsíční termínovaný vklad. Ilustrační foto: Sberbank

Skupina ČSOB tento týden informovala, že dále zvyšuje úročení některých spořicích produktů. Termínovaný vklad na jeden rok má nově sazbu 4,25 procenta ročně Spoření s bonusem za využívání mobilní aplikace ČSOB Smart ponese u vkladů do jednoho milionu korun úrok 2,25 procenta ročně. Pro klienty, kteří aplikaci nevyužívají, je od 21. února úročení zvýšeno na 1,5 procenta p.a.

Moneta uvedla, že upravuje úrokové sazby u nově sjednávaných i refinancovaných hypotečních úvěrů. Při refinancování on-line bude možné získat sazbu již od 3,74 procenta ročně, u nově sjednaných hypoték pak budou úrokové sazby začínat na 4,19 procenta. Banka se tak rozhodla reagovat na nedávné změny v základních úrokových sazbách ze strany České národní Banky.

PSALI JSME:
Lidé v Česku se o své peníze ve Sberbank bát nemusí

Společnost Broker Consulting informovala o svém aktuálním lednovém indexu spotřebitelských úvěrů. Jak ukázaly jeho výsledky, průměrná úroková sazba neúčelových úvěrů v prvním měsíci letošního roku poklesla a sazba se meziměsíčně snížila o 0,65 procentního bodu na 6,10 procenta. Stejnou hodnotu přitom index zaznamenal i v lednu roku 2021.

Společnost SAS Institute pro Českou republiku uvedla, že nové trendy v oblasti plateb vytvářejí nové hrozby podvodů. Pokud budou současné trendy pokračovat, SAS odhaduje, že ztráty z podvodů při on-line platbách se do roku 2023 pravděpodobně vyšplhají až na 48 miliard dolarů. Podvodníci přitom spoléhají na nejslabší článek v řetězci událostí vedoucích k platebnímu podvodu – lidi.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Sazby hypoték se šplhají vzhůru

NN Penzijní společnost uvedla, že nabízí on-line sjednavač, který lidem umožní uzavřít si Doplňkové penzijní spoření (DPS) kdykoliv a kdekoliv, včetně ověření díky bankovní identitě a elektronickému podpisu. Sjednavač vychází vstříc i cizincům, kteří chtějí české spoření na penzi. Nové zájemce prý dosud často odrazovala nutnost někam chodit a vyplňovat papíry nebo ověřovat podpisy.

Společnost Central Group, jak informovala, velmi věří kvalitě svých bytů i celkové stabilitě trhu. Proto přišla s nabídkou, že lidé při uzavření smlouvy do 31. března nyní mohou využít akční nabídku Garance vrácení peněz. Ta platí u všech způsobů financování a na všech téměř 600 bytů z aktuální nabídky firmy.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Nájemné nebo doplatek za energie půjde odložit až o 50 dnů

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB