Novinky v osobních financích: Poslední pozitivní zpráva od Sberbank

Poslední pozitivní zprávou, která se tento týden týkala tuzemské (ruské) Sberbank, byla hned ta z pondělka, že zvyšuje úroky termínovaného vkladu na 3,55 procenta ročně a nově zavádí tříměsíční termínovaný vklad. Uvidíme, na co se nyní tato ruská banka bude snažit nalákat české občany, firmy a instituce, kteří po čtvrteční invazi na Ukrajinu začali hromadně vybírat peníze a utíkat jinam.
Poslední pozitivní zprávou, která se tento týden týkala Sberbank, byla ta z pondělka, že zvyšuje úroky termínovaného vkladu na 3,55 procenta ročně a nově zavádí tříměsíční termínovaný vklad. Ilustrační foto: Sberbank

Skupina ČSOB tento týden informovala, že dále zvyšuje úročení některých spořicích produktů. Termínovaný vklad na jeden rok má nově sazbu 4,25 procenta ročně Spoření s bonusem za využívání mobilní aplikace ČSOB Smart ponese u vkladů do jednoho milionu korun úrok 2,25 procenta ročně. Pro klienty, kteří aplikaci nevyužívají, je od 21. února úročení zvýšeno na 1,5 procenta p.a.

Moneta uvedla, že upravuje úrokové sazby u nově sjednávaných i refinancovaných hypotečních úvěrů. Při refinancování on-line bude možné získat sazbu již od 3,74 procenta ročně, u nově sjednaných hypoték pak budou úrokové sazby začínat na 4,19 procenta. Banka se tak rozhodla reagovat na nedávné změny v základních úrokových sazbách ze strany České národní Banky.

PSALI JSME:
Lidé v Česku se o své peníze ve Sberbank bát nemusí

Společnost Broker Consulting informovala o svém aktuálním lednovém indexu spotřebitelských úvěrů. Jak ukázaly jeho výsledky, průměrná úroková sazba neúčelových úvěrů v prvním měsíci letošního roku poklesla a sazba se meziměsíčně snížila o 0,65 procentního bodu na 6,10 procenta. Stejnou hodnotu přitom index zaznamenal i v lednu roku 2021.

Společnost SAS Institute pro Českou republiku uvedla, že nové trendy v oblasti plateb vytvářejí nové hrozby podvodů. Pokud budou současné trendy pokračovat, SAS odhaduje, že ztráty z podvodů při on-line platbách se do roku 2023 pravděpodobně vyšplhají až na 48 miliard dolarů. Podvodníci přitom spoléhají na nejslabší článek v řetězci událostí vedoucích k platebnímu podvodu – lidi.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Sazby hypoték se šplhají vzhůru

NN Penzijní společnost uvedla, že nabízí on-line sjednavač, který lidem umožní uzavřít si Doplňkové penzijní spoření (DPS) kdykoliv a kdekoliv, včetně ověření díky bankovní identitě a elektronickému podpisu. Sjednavač vychází vstříc i cizincům, kteří chtějí české spoření na penzi. Nové zájemce prý dosud často odrazovala nutnost někam chodit a vyplňovat papíry nebo ověřovat podpisy.

Společnost Central Group, jak informovala, velmi věří kvalitě svých bytů i celkové stabilitě trhu. Proto přišla s nabídkou, že lidé při uzavření smlouvy do 31. března nyní mohou využít akční nabídku Garance vrácení peněz. Ta platí u všech způsobů financování a na všech téměř 600 bytů z aktuální nabídky firmy.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Nájemné nebo doplatek za energie půjde odložit až o 50 dnů

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Hypotéku teď neberte, budou levnější

Lidé se teď často ptají, zda si mají na hypotéku pořídit vlastní nemovitost, v níž spatřují pojistku proti tak rapidní inflaci. Hypotéku nyní spíše nebrat. Bude levněji. Podívejme se, co říkají světové dluhopisové …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Michael Žantovský: „Velká hra se bude odehrávat v jihovýchodní Asii“

Rozhovor
Uspořádání po světové a studené válce je pryč. „Myslím si, že je zřejmé, že až, jak doufám, skončí to poslední Putinovo vojenské dobrodružství katastrofou nebo přinejmenším neúspěchem pro Rusko, tak oblast, kde se bude odehrávat to, čemu diplomati říkají velká hra, tak to je přesně oblast Jihovýchodní Asie,“ říká v rozhovoru Michael Žantovský.