Novinky v osobních financích: Sazby a zase ty sazby

Moneta hned v úvodu tohoto týdne informovala, že od úterka mění úrokové sazby u nově sjednávaných i refinancovaných hypotečních úvěrů. Při refinancování bude možné získat sazbu již od 3,54 procenta ročně, u nově sjednaných hypoték pak budou úrokové sazby začínat na 3,79 % p.a.
Banky tento týden informovaly hlavně o změnách v úrokových sazbách. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Ale nejenom tato banka se tak rozhodla reagovat na prosincové změny v základních úrokových sazbách ze strany České národní banky. V úterý spořitelní družstvo Ney uvedlo, že opět navýšilo úroky na termínovaných vkladech. Nejlépe úročené jsou tříměsíční vklady nad 500 tisíc korun, a to 4,4 procenta. Stejně dlouhé vklady ve stejné výši nabízejí rovná čtyři procenta.

Air Bank od tohoto pátku zvýšila úročení na spořicím účtu v českých korunách. Nově budou klienti moci získat bonusovou úrokovou sazbu 2,5 procenta ročně u vkladů do 250 tisíc korun. U vkladů nad 250 tisíc korun zůstávají úrokové sazby beze změny.

PSALI JSME:
Není všechno Trinity, co se třpytí. Lukrativní úrok je pouze pro nové klienty

A do čtvrtice, Sberbank uvedla, že od příštího pondělí zvyšuje úroky termínovaného vkladu na 3,25 procenta ročně. Nově zavádí půlroční termínovaný vklad s úrokovou sazbou 3,1 procenta ročně. Banka na těchto produktech umožňuje uložit až deset milionů korun, a to jak individuálním klientům, tak podnikatelům a malým firmám s obratem do 25 milionů korun ročně.

KB Penzijní společnost informovala, že od 1. ledna změnila názvy dvou účastnických fondů – dynamického a spořicího konzervativního. Zároveň dochází k úpravě jejich zaměření. KB dynamický účastnický fondu se změnil na KB akciovým účastnickým fondem, KB spořicí konzervativní účastnický fond nově nese název KB dluhopisový účastnický fond.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Vyšší spořicí úroky od ledna nabízí i Sberbank

Tuzemské hypoteční tržiště Zaloto uvedlo, že během loňského roku jeho prostřednictvím Češi poptali hypotéky za více než 41 miliard korun. Výrazný byl také zájem o refinancování hypoték. Podle firmy se během tohoto roku se dočkáme prvních 100% on-line sjednaných hypoték, které se v následujících letech mají stát standardem.

Skupina ČSOB informovala, že před hrozbami internetu se pojištěním chrání čím dál více lidí. Takzvané pojištění internetových rizik si už sjednalo už více než 135 tisíc lidí. Nejvíce se proti internetovým rizikům pojišťují lidé ve věku 40 až 55 let se středoškolským vzděláním a častěji ženy než muži, vyplývá z demografických dat.

PSALI JSME:
Nákupů přes internet rekordně přibylo. Stoupá ale i riziko pro spotřebitele

Moneta Money Bank pro změnu informovala, že nabízí zvýhodněné životní pojištění se zajímavým benefitem. Všichni klienti, kteří si sjednají životní pojištění, získají bonus v podobě vrácení každé dvanácté platby pojistného během prvních pěti let od sjednání pojistky. Tento benefit platí pro všechny nově sjednané pojistky bez rozdílu, u které pojišťovny smlouvu klient sjedná.

Air Bank informovala o výsledcích reprezentativního průzkumu věnovanému novoročním předsevzetím. Třetina lidí chce v roce 2022 začít šetřit a pětina by zase chtěla více vydělávat. Každý desátý Čech by letos chtěl také začít investovat. Častěji to přitom zmiňují muži, zatímco ženy chtějí peníze hlavně šetřit.

PSALI JSME:
Novinky v osobních financích: Třetina lidí nechtěla v průzkumu prozradit, kde doma chovává peníze

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Hypotéku teď neberte, budou levnější

Lidé se teď často ptají, zda si mají na hypotéku pořídit vlastní nemovitost, v níž spatřují pojistku proti tak rapidní inflaci. Hypotéku nyní spíše nebrat. Bude levněji. Podívejme se, co říkají světové dluhopisové …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB