Novinky v osobních financích: Úročení na spořicích účtech zvýší i Komerční banka

„No konečně!“ chtělo by se říct, a povzdechnout si otázkou „Až?“, protože Komerční banka zvýší úrokové sazby na spořicích účtech od 1. ledna 2022. Spořicí účet Konto plus pro zůstatek do výše 200 000 korun se nově bude úročit jednoprocentní roční sazbou. První tuzemské banky přitom reagovaly na zvýšení úrokových sazeb Českou národní bankou už začátkem listopadu.
Komerční banka zvýší úrokové sazby na spořicích účtech od 1. ledna 2022. Ilustrační foto: Komerční banka

Toto celkové úročení, jak banka vysvětlila, se skládá ze základní úrokové sazby 0,5 procenta a z bonusové úrokové sazby ve stejné výši. Na spořicích účtech u Komerční banky mají lidé v současné době na 92 miliard korun. Vzhledem k 6% inflaci se rozhodně nabízí celá řada lépe úročených spořicích účtů u jiných bank, které navíc už své sazby zvýšily.

Vedle běžného spořicího účtu, který je určen především pro krátkodobou finanční rezervu, nabízí banka klientům Spořicí konto Bonus Invest, které kombinuje úrok na spořicím účtu ve výši čtyř procent ročně s investováním do vybraných podílových fondů podle preferované investiční strategie klienta. Ani tento typ účtu ale neporáží současnou inflaci, nehledě na jeho investiční složku.

PSALI JSME:
Když banka nabízí investice aneb Hrušky mezi jablky

Nejzajímavějším klasickým spořením je tak u Komerční banky Spořicí účet Junior, jenž bude nově od ledna úročen sazbou 2 % p. a., avšak jen do výše 100 000 korun. I tak ale zaostává ve srovnání s běžnými spořicími účty u Trinity Bank (2,58 %), Monety Money Bank (2,5 %) či Expobank (2,01 %).

Skupina ČSOB uvedla, že od 1. ledna 2022 mění názvy produktů podporujících udržitelnost a šetrnost k životnímu prostředí. Důvodem je sjednocení s terminologií nařízení EU. Například Zelená hypotéka se bude nově jmenovat Hypotéka na úsporné bydlení. Podmínky produktů podporujících udržitelnost, dekarbonizaci a šetrný vztah k přírodě zůstávají pro klienty nadále zvýhodněné.

PSALI JSME:
Banky postupně zelenají, ekologická hypotéka je výhodnější

Skupina dále tento týden informovala, že v tomto roce poskytla klientům hypotéky v objemu přesahující 100 miliard korun. Jde o rekordně nejvyšší objem v historii skupiny. V počtu sjednaných hypoték výsledek jen mírně zaostává za rokem 2016, kdy na trhu panovaly vůbec nejnižší úrokové sazby. Hypoteční boom, který paradoxně nastartovala koronavirová pandemie, se úspěšně přenesl i do roku 2021.

Pochlubila se také Moneta Money Bank – od ledna do konce listopadu 2021 sjednala 18 030 hypoték v objemu 47,1 miliardy korun a dosáhla tak meziročního nárůstu 83 procent. Enormnímu růstu poptávky pomáhá také digitalizace procesů sjednávání. Podíl on-line platformy Refinanso činí již dvacet procent na celkové produkci banky.

PSALI JSME:
Hypotéky: Letošní rok bude rekordní

Zavřít reklamu ×
  1. U jejího zrodu stal Václav Klaus! Tehdy to byla největší zlodějská banka, s nejvyššími úroky z půjček… Nalezli do ní všichni zloději z privatizace!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Inflace v Česku zaostala za očekáváním

Inflace v Česku po dlouhé době zaostala za prognózami. V červenci podle údajů českého statistického úřadu činila meziročně 17,5 procenta, zatímco Česká národní banka (ČNB) počítala s 18,8 procenta. Trh pak čekal …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB