Podpora rozvoje elektromobility pro podnikatele

Skupina ČEZ, která provozuje nejrozšířenější síť veřejných dobíjecích stanic pro elektromobily a zajišťuje mj. kompletní servis pro klienty v sektoru firem, municipalit a krajů podepsala, spolu se společností ČSOB Leasing, společné Memorandum o spolupráci v oblasti komplexních služeb v dodávkách a financování dobíjecí infrastruktury pro podnikatele.
Elektromobilita se stává stále více běžnou součástí dnešního života. Ilustrační foto: Škoda Auto

Cílem Memoranda je zejména zjednodušení financování nákupu elektromobilů a souvisejících dobíjecích stanic, včetně administrace nabízené dotace na jejich pořízení, a to hlavně pro klienty skupiny ČSOB, která je největší leasingovou společností v České republice, informovaly obě firmy redakci Finančních a ekonomických informací (FAEI.cz).

Společnost tak bude mít přístup k zajímavým nabídkám dobíjecí infrastruktury, které jsou v souladu s potřebami podnikatelů. „Věříme, že spolupráce se skupinou ČEZ dále podpoří české podnikatele v oblasti elektromobility a obohatí nabídku ekologických a energeticky účinných řešení,“ uvedl k projektu Josef Vajsejtl, předseda představenstva a generální ředitel ČSOB Leasing.

Z jeho slov je zřejmé odhodlání směřovat společné úsilí k poskytování komplexních služeb pro tuzemské podnikatele v oblasti rozvoje elektromobility. Tento záměr potvrdil Tomáš Dzurilla, ředitel útvaru elektromobilita ČEZ, podle nějž jsou pro dekarbonizaci dopravy v Česku nezbytné inovace, chytré nápady a zapojení silných partnerů pro financování vozového parku, jako ČSOB Leasing.

Chytrý pomocník

Společnost Schneider Electric, jejímž cílem je umožnit každému klientovi co nejlépe využívat energii a dostupné zdroje, v tomto kontextu informovala redakci FAEI.cz, že vyvinula novou nabíjecí stanici pro elektromobily, jejíž instalace nezabere více než pět minut. Její absolutní výhodou je skutečnost, že lze tuto stanici umístit v podstatě kdekoliv a lze ji ovládat pomocí mobilní aplikace.

Benefit spočívá v možnostech vedení kabelu. Díky spodnímu, hornímu nebo zadnímu vedení lze stanici instalovat na nejvýhodnějším místě v domě, a tudíž nezáleží na tom, zda jsou stěny domu dřevěné či betonové. Jednou z největších předností této nabíjecí stanice je možnost jejího ovládání pomocí mobilní aplikace. Na pořízení stanice a její instalaci lze čerpat dotace.

Stačí si stáhnout aplikaci Monta nebo jakoukoliv jinou aplikaci třetích stran, která je se zařízením kompatibilní, a uživatel získá rozšířenou kontrolu nad nabíjením svého elektromobilu. Nabíjení tak lze naplánovat na dobu, kdy je elektřina nejlevnější a ekologicky nejšetrnější,“ vysvětlil Leoš Kabát, expert na elektromobilitu ze společnosti Schneider Electric.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 1
Sdílet článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB