Protilátky jí strmě narůstají, očkovaná ale být nemůže

Brutální očkovací kampaň, jak ji nazval dosluhující premiér Andrej Babiš, má vážné trhliny, které u statisíců lidí prohlubují nedůvěru k jinak jistě potřebné vakcinaci. Jde o neuznávání protilátek na stejnou úroveň jako je očkování, přičemž přirozeně vysoká úroveň protilátek v těle je neslučitelná s očkováním.
Paní Alena z Prahy má po prodělaném covidu v těle tolik protilátek, že očkování by pro ni bylo kontraindikací a nemuselo by jí prospět. Ilustrační foto: Depositphotos.com

A dále fakt, že očkovaní občané nejsou už testováni, přičemž ale roznášet covid mohou podle imunologů stejně, jako neočkování „poloobčané“. Důvěru ve druhou, třetí ani posilující dávku (již bez číselného označení) rozhodně neposílí již oficiálně přiznané překvapení odborníků, jak rychle účinek vakcín vyprchává. Do půl roku. Čekali alespoň rok, citovala imunology tuzemská média.

Paní Alena z Prahy (45) prodělala covid během uzávěr poměrně těžce. Deset dní čtyřicetistupňové horečky. „Volali jsme doktorce a řekla nám, že pokud se vyloženě nedusí, ať raději do nemocnice nechce. Ať voláme záchranku jen v případě dušnosti,“ vzpomíná pro FAEI.cz její manžel Josef.

Nakonec u ní covid odezněl. Zůstala únava a paní Aleně vypadalo poměrně dost vlasů. Očkovací kampaň brala vážně, ale raději si nešla nechat vakcínu píchnout někam fronty do obchodního domu, ale za lékařem.

„Paní doktorka mi změřila protilátky, protože jsem měla covid poměrně nedávno. Těch jednotek bylo tolik, že mi řekla, že očkování by bylo už kontraindikací, že by mi naopak nemuselo prospět, a že počkáme,“ vzpomíná paní Alena.

Za další dva měsíce šla na další měření. A protilátek měla čtyřikrát tolik. Očkovaná být zkrátka nemůže.

Jenže na protilátky jí nikdo nedá papír, potvrzení, mající stejnou váhu, jako kód o očkování. Paní Alena je tak vyřazena ze společnosti, nesmí si sednout do kavárny či restaurace. „Kdekdo na mne hledí jako na čarodějnici hodnou upálení,“ dodává smutně. Její situace rozhodně není ojedinělá, jak potvrzují i další podobné příběhy v tuzemských médiích.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch přesto bezostyšně prohlašuje, že nejlepší je, když člověk prodělal covid a šel se ještě naočkovat, že prý pak pro něho pandemie skončila. Podle imunologů to, že je člověk očkován, ochraňuje sice jeho, nebo mu může snížit vážnost průběhu opakovaného onemocnění, ale neznamená to, že už nemůže být přenašečem covidu.

Většina tisíců lidí, kteří si během posledních týdnů vystáli frontu na očkování například na Hlavním nádraží v Praze, bez obalu říká: „Jdeme se očkovat, protože prostě potřebujeme papír, kód. Kvůli práci, kvůli tomu, že chceme vycestovat…“ Málokdo z nich zmíní, že je zde hlavně ze zdravotnických důvodů.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 102
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
 1. Poloobčan

  Přesně to je i můj případ. A jsem si jist, že i mnoha jiých.

   • Vladimíra Luběnková

    Kolik jste měla těch protilátek? Moje přítelkyně měla 1800 a doktorka ji naočkovala.

    • Martina

     Já v dubnu 8500.au/ml
     V září 13700,a teď v prosinci 22100au/ml…je to rok od covidu

  • Svatava Holá

   Tak je to i u mne. Očkovat se nechám až mě klesnou protilátky a lékaři řeknou ano.

  • Michala

   Konečně se o tom mluví. Kdo prodělal covid má mít stejne podmínky jako po očkování. Pořád věřím, že se někdo vzpamatuje a uzná pravdu

  • Sysoj

   A proto je potřeba, kontaktovat budoucího ministra zdravotnictví a Vašeho poslance p. Válka a přpomenout mu předvolební slib koalice Spolu ohledně uznávání protilátek. Z jeho dosavadních kroků to nevypadá, že by se na to chystal.

   • žofka

    Děláte si plané iluze.Celá tato budoucí vláda jsou žabaři – po své guru Fialovi. Ještě budem vzpomínat…

 2. Jirka

  Moc díky za příběh ze života… za nedehonestující obsah…za fakta….za pravdu. Logické.

 3. Věra

  S tímto souhlasím a stále častěji si myslím,že vládě nejde o vymizení nebo aspoň snížení viru,ale vědomě ho udržuje,protože jsou v tom velké peníze.U první vlny jsem věřila,že vládě jde o lidi,ale nyní je to jen velký byznys.I když sama jsem očkovaná tak se mi nelíbí když na druhého se pohlíží jako na odpad společnosti.

  • žofka

   Jste naočkovaná? No to se máte čím chlubit, radši bych mlčela a nic nepsala…

   • Michaela

    A proč? Vy nevěříte tomu, že každý udělal to, co vyhodnotil jako nejlepší pro společnost a pro sebe?

  • Vladimíra Luběnková

   A nelíbí se mi, že očkovaní nejsou testováni, hodně netestovaných očkovaných dětí/ i dospělých/ to roznáší. Jsem očkovaná, není to namířeno proti neočkovaným.

 4. Karel Jelínek

  o tom, že mají lidé protilátky se ví, ale nic to nemění na skutečnosti, že je zachrání jen a jen očkování. Neskutečné co si dnes dovolí. Tyto lidi žene naše vláda a její pomahači na zdravotní stav blížící se smrti. Jsme zdravější než naočkovaní, nepřenášíme vir C19 a přesto máme zákaz všeho.

  • Šárka

   A teď se rozhodli zavřít rakouský neočkovaný lidi doma, jako by udělali něco strašnýho. Hnus!

  • žofka

   My normální můžem krátkozrakým klíčníkům v 89 leda „poděkovat“.

  • žofka

   Následky klinkání v89. Pozor, hlavně nezapomeňte pozítří na obrovské ovace a oslavy s prsty do véčka v čele s Kocábem! Normálním slušným lidem doporučuji pozítří ignorovat všecka media a vyrazit do přírody, ať se magoči třeba uvéčkují! Studenou sprchu na ně!

 5. Karel Jelínek

  proboha, napsal jsem komentář a zobrazilo se mi: „Váš komentář čeká na schválení.“ Tak tu máme opět cenzuru.

 6. Zdeněk

  Tak toto je jednoduché. Za protilátky nemají papaláši nic, za pochybné vakcíny zřejmě balík. Kdyby to tak nebylo, asi se budou chovat jinak. Musí přeci věrně sloužit EU a Pfizeru!

  • InezRek

   je to i muj pripad od lekare mam dokonce napsanou zpravu ve ktere to uvadi i s moji diagnosou dedicne imunologicke poruchy / mam vubec hladinu nektetych dalsich rotilatek znacne vyssi/ presto nevim zda mme nekam pusti a tak to ani nezkousim. meli by si v teto veci doktori udelat jasno a brat lidi individuelne a ne hromadne! IR

 7. Mirda

  Stejně to má tisíce lidí vyřazených ze společnosti. Jasná diskriminace!

  • žofka

   A co na to naši věčně „diskriminovaní“ spoluobčané? Také si to nechávají klidně líbit, nebo si je teď nikdo diskriminovat nedovolí? Jinak už by se ozývali!

 8. Jiří

  Dobrý den sem v podobné situaci. Popření dávce očkování sem měl silnou alergickou reakci spojenou až z aritmiji srdce. Dal se očkovat nemohu vyskočila my vysoko protilátky ale nikoho to nezajímá. Z ministerstva zdravý my nikdo neodpovídá a co sou informace na covid atd tak my řekli že mám smůlu a berou mě jako neočkovaného. Zkusím napsat ombudsmanovy. Jinak nevím kde se dovolat toho aby se začal stát zajímat i opakovaně lidi jako sem já.

 9. Peter

  Co 5o je za denzinformacni kravina? Vysoké protilátky NEJSOU kontraindikaci očkování. Může se očkovat i při vysoké hladině protilátek, je to zcela bezpečně!

   • Knytl

    Prosím napiš info o alespoň jednom příkladu z té hromady na ÚZIS. Fakt o tom zatím nikdo kromě tebe, odběratelů Aeronetu a kámošů Máni, která ví, co všechno je směroplatný, neví. A to je fakt STRAŠNÝ! Těch zničenejch životů!

    • žofka

     Jo,Knitl, ty se určitě očkuješ každé ráno, proto z tebe lezou už jenom koniny.

  • tonda

   Sam si kravina. Kdyz uz se nechces vzdelavat, tak jako ovce alespon mlc. Zalezi na chorobe a druhu vakcinace, ale minimalne je to zbytecne. Je to stav znamy pres 200 let a mimochodem prave tento axiom stal za vyvojem prvniho ockovani sveta. Nez neco vypustis z huby presti si ALESPON wiki, kdyz uz ne odbornejsi texty:

   https://cs.wikipedia.org/wiki/O%C4%8Dkov%C3%A1n%C3%AD

   Odstavec historie. Staci ti cca tech 10 radku.

  • Libuše

   na potvrzení o protilátkách mám napsáno,že při vyšší hladině lze očkování odložit

  • Libuše

   na potvrzení o protilátkách je na napsáno, že při vyšší hladině lze očkování odložit

   • Softeis

    Patrřím rovněž do kasty “nedotknutelných” s jediným a posledním právem: platit daně…Covid jsem prodělal ale to nikoho nezajimá, to není žádný kšeft

  • Ivana

   A jakpak tohle víte,mi umřel strýc s tetou po očkování ani ne do měsíce, měli více protilátek

   • Knytl

    Blábol. V evidenci nic takového není. Lžete naprosto bezostyšně. Pokud mluvíte pravdu, sdělte tu podrobnosti a všichni společně podáme trestní oznámení, protože vaši informaci někdo nevložil do databáze.

  • Zub

   Neni. Staci logicky přemýšlet. Mate vlastni protilatky, nacpete do sebe vakcinu. Zakonite je telo zmateno a tak vznikaji autoimunitni onemocneni. Kazdy soudny lekar Vam toto potvrdi

   • Knytl

    Každý soudný lékař vám potvrdí, že vůbec nevíte, o čem tu lžete. Proboha přestaňte tu šířit své informace, vyplývající ze zkušeností vaší “univerzity životních zkušeností”. V zásadě vraždíte své spoluobčany. Vy sám si dělejte co chcete, třeba proti covidu kloktejte slanou vodu, ale nevydávejte své bláboly za pravdu. Může se stát, že vám někdo uvěří – a pak na to dojede…

    • Leo

     Vážený pane, především Vy osobně nevíte o čem hovoříte. Jste jen hrubý, arogantní a hloupý človíček.

  • lenka Pilařová

   Kdo Vám to řekl? Vy jste lékař? Každý férový lékař při vysoké hladině protilátek neočkuje. S mojí kamarádkou to neuvěřitelně zamávalo, na druhou dávku už nejde.

 10. Jiří

  Pokud prodělala covid mà papír na 6 měsíců. A lidi s papírem nikdo nediskriminuje. Nějak ten článek bez konkrétních datumů nedává smysl.

  • Katka

   Paní jasně píše, že covid měla na jaře… Takže teď už je nejspíš po 180dnech … Řešili jsme to v létě s dcerou… Jela na tábor a 180dni ji vyprchalo den před táborem… Takže šup na test…

  • Karel

   Jenomže , když nelže a někdo se jí zeptá, jestli je naočkována, tak je označována za méněcennou a okamžitě udělají krok od mne. To samé se stává mě. To se dá označit, jako za genocidu v nacizmu na Židy.

   • Knytl

    Tak jo. Fakt to bylo za nacizmu strašný – chudáci židi! Když se některý přiznal ke svému náboženství, ostatní udělali krok zpět… Tak jste to myslel? Proboha, co to tu blábolíte! Není vám z vašich vlastních názorů špatně? Nestydíte se sám za sebe?

  • Roman

   Jsem na tom stejně jako paní z článku. Od Covidu víc jak rok!! Co s tím???

  • Lucie

   Jaky papír?pokud prodělala,aniž by šla k lekari-zjistilo se to až z protilátek,tak žádný papír nemá a nedostane.jsem stejny případ.v květnu na protilatkach,a nestačila jsem se divit.v říjnu opakovaně,aniž bych onemocnění zaznamenala,a protilátek dvojnásob..divili se i v laboratoři..papír od Dr. Samozřejmě nemám,ten mi zpětně nikdo nevystavi..takže byť to moje tělo přirozenou cestou zvládlo,jsem odsouzená k životu v ghetu neočkovaných,nebo k totálnímu kolapsu imunity,pokud se naočkuju.volim to první,svůj život mám ráda a odmítám se přizpůsobit tomuto trapnému Kocourkovu.hodně zdraví všem!

   • Knytl

    A teď nám prosím vysvětlete, jak zkolabuje vaše imunita, pokud se necháte naočkovat. Fakt by mě to zajímalo. Včetně toho, proč nemáte od Dr. potvrzení. Jak vám vysvětlil, proč vám ho nedal. Možná byste nám mohla, paní Lucie, spíš vysvětlit, proč tady na tom diskusním fóru tak hloupě lžete.

   • Mače

    Já mám stejný problém. Už se tomu musím smát…a k tomu všemu ještě pracuji jako dobrovolník na odběrovém místě…

  • Pavel

   Jaký papír budu mít, když jsem měl ten covid minulý rok a letos mám extrémně vysoké hodnoty protilátek? O to tady totiž jde. S třičtvrtě roku starým potvrzením o prodělání covidu si můžu…

   • Knytl

    A vy jste si fakt zaplatil test na hodnoty protilátek? A ja vám to vyšlo? A kolik to stojí?

  • Hana

   Taky sem měla covid, doma pozitivní testy, teploty, ztráta čichu, chuti, kašel atd…ale nešla sem na evidenci PCR testu, bylo mi blbě, a ani sem nechtěla být součástí těchto podlých praktik..též sem odepsaná..ikdyž mám protilátky po prodělání nemoci..na očkování nepůjdu v žádném případě…je to hrůza, co to Ti covidisti tady provádějí, a ještě je nikdo nezavřel…

   • Knytl

    Takže: jak víte, že máte nějaké protilátky na cokoliv? Se zlomenou nohou taky nechodíte k doktorovi, abyste nebyla součástí těch “podlých praktik”? A tu jistotu o prodělaném covidu jste získala jak? Z čínského domácího antigeního testu s pravděpodobností chyby 50 procent? Fakt je hrozný, že tady bezostyšně šíříte svoje bludy, možná tiše vraždíte lidi ve svém okolí – a vůbec vám to není trapný…

  • Milan

   Takřka přesně před rokem jsem měl Covid. Průběh takřka stejný jako se píše v článku. Druhý den, jsem volal doktorce, ta se jen zeptala proč volám, ať si zajdu na test. K ktestovacímu centru to mám 50 km – jet s horečkou se mi nechtělo. Riskl jsem to. Na Acylpirínu a čaji s medem jse to ustál. Když jsem volal po uzdravení doktorce, ptala se proč jí volám, když jsem už zdraví. Zůstala mi únava a divmá vyrážka. Po novém roce jsem dostal od paní doktorky (bez vyžádání) termín na očkování :-). Protože jsem se zapojil do testů na protilátky, které pořádala Masarykova universita v Brně a měl jsem protilátky 300 – nedoporučili mi očkování. |Ale po pů roce znovu test. Po novém testu jsem mě 410. A je to. Jsem POLOOBČAN.

 11. Martin

  Jsem na tom obdobně, jako paní Alena, dokonce i věkem, jen jsem nakonec v nemocnici skončil a ne jednou. Nyní, něco přes 7m po covidu, mám stále protilátek na rozdávání.
  Vzhledem k postcovidovému postižení plic mám strach se nechat naočkovat a v nejbližší době to rozhodně neplánuji. Nikdo mi na to ale papír nedá. Možná dlužno dodat, že v době, kdy jsem se covidem nakazil, ještě nebylo možné naší věkovou kategorii očkovat

 12. Dagmar

  Je smutné se nechat očkovat kvůli „papíru“ a ještě něčím co má účinnost půl roku. Kam jsme to dopracovali. 🙁

  • Nerikej

   Takže ten co má vysoké protilátky může být přenašeč, ale ten co je má z očkování, pokud je nějaké ma, nemůže být přenašeč… A Vy se všichni pořád divíte, že to spousta lidí vládě nevěří, že jde jen o prachy?? Vždyť už to říkají absolutně bez obalu jak to je.

  • simona

   Taky jsem prodělala covid v lednu t.r., 3 dny bezvědomí, 16 dní horečky přes 40, ztráta čichu, chuti, kašel, 2x jsem omldlela, nemohla jsem vůbec jíst, jen černý slazený čaj, myslela jsem že umřu, nyní hodně vysoké protilátky po prodělání nemoci, nedoporučují očkovat, ale jsem na tom úplně stejně jako p. Alena. Není to o zdraví, ale byznys tam nahoře a je jim úplně jedno co bude s lidmi. oni si stejně dělají co chtějí zákaz nezákaz. Je mi nablití z této politiky.

 13. Dagmar

  Vojtěch je diktátor a není kompetentní. Zalíbila se mu moc a šikanování lidí. Doufejme, že jeho nástupce bude moudřejší.

  • žofka

   Ken se nám pěkně vybarvil – ale to se dalo čekat. Kdo chce s vlky žít, musí s nimi výt. Pěkné pozdravení také jeho ambiciozní paní!

 14. jana

  Zkuste to dát k ústavnímu soudu, že ministerstvo zdravotnictví neuznává protilátky i když vy (a je vás očividně více) máte dost vysoké protilátky.
  Já jsem sice očkována (bohužel), ale nelíbí se mi, že k nám se přistupuje jako k zdravým a k vám a celkově ke všem co budou mít negativní test, který oni chtějí zrušit jako k přenášečům

  • žofka

   Ústavní soud? Ten něco rozhodne vždycky s křížkem po funuse, abychom věděli, že ještě existuje. Vždycky přijde se svými rozumy, až je po všem.

 15. tonda

  Jo, to je presne i muj pripad. Ale je to docela logicke, kdo to kdy videl ockovat proti nemoci po jejim prodelani. Muzeme jen doufat ze je to jen o penezich, protoze aby se takovahle zakladni medicinska pravda prekrucovala po celem svete je spis na uvahu o nejruznejsich teriich, z nichz je jedna divocejsi nez druha (ale jak se rika kdyz odstranime nemozne, i to nejnepravdepodobnejsi se muze kdykoli stat realitou).

  Ja uz mam stabilni hladinku protilatek rok a dalsi 2 „antivaxeri“ co znam tak take… A samozrejme znam hodne lidi co jim po prodelani choroby a pak po ockovani bylo zle (jo, usetrili par stovek na testech na protilatky). A teprve pak uz si protilatky zmerit nechali (nekteri potom i opakovane, coz umoznilo sledovat pokles) a do pul roku nemeli vetsinou zadne. Kdyby si protilatky zmerit nechali pred ockovanim, mohli mit vlastni dobrou imunitu, takhle maj prdlajs a aby meli vlastni protilatky musi si chorobicku zopakovat a stat se „antivaxerem“.

  Takze zaver je celkem jednoduchy, po ockovani se zrejme spotrebuji prirozene zasoby protilatek na likvidaci tech spiku co ockovani vyplodi a zacnou se tvorit nove, zrejme trochu jine, ktere ale zcela evidentne za par mesicu zmizi (mozna proto, ze jsou prave jine, „umele“ neni to spravne slovo, ale lepsi me nenapada).

  A na konec – letosni statistiky nakazenych zatim dost viditelne ukazuji, ze jsou nizsi o cca tolik procent, kolik procent lidi chorobu prodelalo.

 16. Yvetta

  Zdravý člověk – zdravý rozum # vygumovaný rozum – nemocný člověk = o tom to je

 17. Milan

  Covid jsem měl mezi prvními v březnu 2020. Pro extrémně vysokou hladinu protilátek mi ani o rok později nebylo doporučeno očkování. Nechávám si test na protilátky dělat opakovaně s vírou, že když poklesnou, nechám se očkovat. Od nemoci včera uteklo právě 20 měsíců. Byl jsem několikrát delší dobu v blízkém kontaktu s nakaženými, ale ani ten test jsem pak neměl pozitivní. Zní to jako rouhání, ale když se nemohu očkovat, byl bych vděčen alespoň za ten pozitivní test. Má extrémně vysoká hladina protilátek mi asi nedovolí ten pozitivní test získat. Takže jsem v dokonalé pasti. Vyřazen ze společnosti. 20 měsíců po nemoci.

  • tonda

   No, presne tak ale funguje spravna imunita. To se jako chcete nechat ockovat proboha proc? Abyste to mohl zase dostat? Nejak tomu nerozumim, mel byste byt rad za to, ze jste zravy a plne funkcni jedinec…. To ze nejaka svoloc vam chce cosi pichnout je tedy asi zcela spatne, ne?

  • Hanka

   Jsme na tom úplně stejně, já také od přelomu února/března 2020, a taky to na mě nejde ať dělám co dělám, několikrát dlohodobý kontakt s nemocnými a nic, stále negativní. Ani v zahraničí na mě „neskočil“. Takže v téhle pasti je nás jak vidno více.

  • Blanka Sýkorová

   Totéž jsem měla loni v březnu , pak mi při pobytu v nemocnici dělali testy , byly negativní , ale co s tím teď ? Teď Vojtěchu rad ! Nebo spíš mi poradí ta ,,baba ,, ?

 18. Pavla

  za imunitu člověka, vláda nedostane ani korunu. Na svá práva se můžete zeptat jakého koli Slušného právníka. A na každém je, přestat brečet a hledat řešení . Každý je snad svéprávný, nebo alespoň většina a má rozum. Tak je potřeba ho zapojit. Smutné je, že stejně jako za Hitlera zde jsou lidé bez cti a charakteru. Ale neuvědomují si, že i oni se mohou dostat do stejné situace. Je smutné vidět kolik lidí nehledá informace, a jen se veze a slepě důvěřuje. Důvěřuj ale prověřuj. 🙂

 19. Jitka

  Oba s manželem máme protilátky, já měla asi covid před rokem, vím to jen díky tomu, že jsme šli s manželem na kompletní protilátky. Manžel ani neví, že by covid měl a protilátky má také. Byl u jiné společnosti a má krásnou větu: Při pozitivitě protilátek dle odborné společnosti není třeba zatím očkovat. A k čemu mu to je?

 20. Věra

  Patřím k těm, kteří nemoc prodělali letos v březnu. „Naštěstí“ mám potvrzení PCR testu, průběh 5 dní s vysokými horečkami, velká únava a velká nechuť k jídlu, 2 dny bolesti hlavy-na které vůbec netrpím. Koncem srpna první test na protilátky s vyznačením velmi vysokých protilátek a doporučením, abych se v současnosti nenechala očkovat. Za dva měsíce opět test na protilátky, výsledek stejný, ovšem doporučení už na potvrzení bylo vymazáno, asi někdo laboratoři „domluvil“. Je mi 71 let a jsem poměrně dost nemocná, proto jsem se obrátila na svého odborného lékaře, který mě léčí 23 let, abych se s ním poradila, jak mám postupovat. Poradil, abych se v současnosti nedala očkovat. očkování přichází v úvahu až mi začnou klesat protilátky. Takže mám potvrzení na PCR, dvě potvrzení na velmi vysoké protilátky a potvrzení mého odobrného lékaře, tak se mám dát se všemi potvrzení „barevně vyfotit“??? Nevyhledávám možnosti, kde je hodně lidí abych se nenakazila, bohužel ale občas musím zajít ke kadeřnici a nebo na placené masáže, které potřebuji. Všichni se ptáme vlády , proč nás takto diskriminuje a ohrožuje naše zdraví???? Vždyť je nás možná 3 – 5 milionů………

 21. Olga

  Úplně stejně. Někdo se ptal na výši protilátek. Po roce v březnu 2021 z možných (pozitivní 50-400) jsem měla 195. A v září 2021 jsem měla větší než 400-neuvádí se. Z výzkumu ZPMV. A doktor řekl klidně se očkujte, ale je to na vašem uvážení. Přijde mi to jako nesmysl. Ale nikoho to nezajímá, protože z toho nikomu „nekape“.

 22. Jarda

  Po prodělaném Covidu jsem po 4 měsících měl hodnotu protilátek na minimu. Test na protilátky stál 700 Kč, nevěřím že většina diskutujících si test zaplatila, spíše šíří hoaxy.

  • Petr

   Byl jsem 2x u Aeskulapu a pokaždé jsem platil 420,-. A mimochodem také podruhé vyšší.

  • tonda

   No tak nevim co je na tom k neuvereni. Protilatky si delam kazdy mesic a kdyz mam naladu zaplatim je i znamym a delam si z toho statistiky. Jako nemam na to abych zaplatil sam celou validni studii, ale par set protilatkovych testu klidne lidem zaplatim (tem o kom vim, ze na to jednoznacne nemaj, ale kdo vyhuli denne krachli cigar, tak si jich par muze odpustit). Kdyby to takhle delali vsichni, je davno po covidu a konecne by se mohla rozpoutat 3 sv. valka a mohlo by se potrestat ty smejdy co si tuhle redukci neproduktivniho obyvatelstva vymysleli. Taiwanci mohou presunout vyrobu elektroniky jinam (moznosti maj haldu, od evropy přes jizni asii po jizni ameriku). Ja se bez cinskejch smejdu obejdu a pevne verim ze i celej svet. Jeste pred 50ti lety si po cinkach nikdo ani nevzdech a vsechno bylo ok.

  • František

   Ja jsem si zaplatil test 2x,nejmenší hodnota byla 240,proto se ockovat zatim nenecham,takze jsem i ja jeden z tech vyrazenych…

 23. Jana

  Toto je bezprecendentní šikana a holokaust na části obyvatelstva, jak se udává, týká asi 700 000 -1 milión lidí, kteří covid prodělali, mají dostatek protilátek a stébácká vláda s bandou tzv.odborníků podobnou mafii bude neustále tvrdit, že to není stejné jako očkování, ačkoliv to mnoho studií již potvrdilo a důkazy jsou jasné, v nemocnicích je nejméně lidí po prodělaném covidu. Ale protože národy střední Evropy si nechají sr…na hlavu, místo aby s právníky tomuto zabránili, tak za chvíli budou omezovat třeba ty, co nebudou mít elektroautomobil, také na základě prapodivných pravidel.

 24. Lucie

  Test u Ifcoru stál 420 Kč. Hranice u této laboratoře je 50, více jak 50 už znamená, že člověk má protilátky. V květnu jsem měla 1649, v říjnu 2490.. Každopádně bratranec Covid prodělal, ležel 14 dní doma a také nemá žádné protilátky.. 420 nebo 700 Kč mi ve vztahu ke zdraví, které je k nezaplacení, přijde směšná částka, takže věřím, že komu to není jedno, tak si to zaplatí..

 25. Michaela

  U nás stojí kontrola protilátek IgG 420,-, takže to žádná pálka není a člověk si to klidně každý měsíc zaplatí. Půl roku po prodělání jsem si šla změřit protilátky a měla jsem 50 AU, doktorka doporučila očko, šla jsem. Po příšerných problémech s menses a srdeční arytmií jsem se rozhodla, že na druhou dávku nepůjdu. Po měsíci opět odběr IgG 1000 AU. Doktorka řekla, že bych mohla jít na další odběr až za 3 měsíce, ať zbytečně neutrácím, že to tak rychle nezmizí. Teď v pátek výsledky IgG 36484 AU… Na papír nárok nemám, protilátek na rozdávání, doktorka bezradná, že mi nemůže pomoci… Je nás takových evidentně hromada… Je mi z toho smutno. Musí v tom být opravdu velké prachy, když před tímto dokážou zavírat oči a ukazují na nás prstem, že my můžeme za aktuální epidemii.

  • Knytl

   Jste adept na zápis do knihy rekordů. Neodkládejte to, můžou z toho být pěkný prachy – i když…. takový hodnoty fakt asi nikdo nepřekoná 🙂

   • Michaela

    Klidně bych si vsadila, že nejsem sama. Doktorka mi vyprávěla, že má v péči lidi s 25000 AU a neklesají jim… Kdyby všechny laboratoře měřili i nad nějaké ty své limity, asi bychom se nestačili divit…

    • tonda

     Prosim nedelejte ostudu (minimalne sobe). Podle tohoto pak vznika hromadny odsudek antivaxer = trouba.

     • Michaela

      V čem myslíte, že dělám ostudu? Že si chodím nechat kontrolovat protilátky? Mmchdm nejsem antivaxer, proto nevím, jestli Váš komentář patří skutečně mně. A jestli Vás ty hodnoty překvapují, tak věřte, že já jsem po obdržení výsledků byla překvapena minimálně stejně jako vy.

 26. verca

  Toto je i můj případ, jako p. Aleny, ale ty magoři co to tady řídí nás tímto DISKRIMINUJÍ !!!!!!

 27. Knytl

  Myslím, že pan redaktor Martin Ostrý tady prostě jen tak něco plácá. Bylo by lepší, kdyby se věnoval něčemu, čemu rozumí – pokud něco takového existuje (o čemž tedy dost pochybuji). Nevím, pane redaktore, jak vražedné to vaše blábolení může být. Jsem zastáncem osobní zodpovědnosti každého z nás – ale z toho vyplývá i osobní odpovědnost za osobní postoj a opatrnost při vyslovování obecných doporučení a tvrzení. Například o paní Aleně, které vypadaly vlasy – a také o hladině protilátek, které jsou kontraindikací k očkování. Takže doufám, že nám tu vysvětlíte, jaká je souvstažnost mezi padajícími vlasy a covidem a také jaká je hladina protilátek, které jsou kontraindikací k očkování. Pokud nic z toho netušíte, doporučuji mlčet.

  • Yvonne

   Padání vlasů po covidu je jeden z následků covidu a měla jsem ho taky, protilátky mám 1490 a sám doktor mi nedoporučil zatím očkování, dokud neklesnou. Řekl mi, že jich mám víc než kdejaký očkovaný. Tak když jste nezažil, asi také doporučuji mlčet.

   • Dr. Genius

    V tom případě je doktor hlupák, který si neumí ani přečíst doporučení lidí, co tomu rozumí. Oficiální stanovisko Ministerstva i odborných skupin je jasné – prodělání nemoci a vysoké látky nejsou kontraindikací pro oočkování.

 28. Doktor z hor

  A já to prodělal taky, měl jsem hodně blbej průběh jak ta pani, vlasy mi padaly asi 3 měsíce a očkovat jsem se šel, páč už nikdy více s timhle svinstvem nechci bojovat. A kolik mam protilátek? Asi setsakramentsky mnógo :DDDD

 29. Dr. Genius

  Oficiální stanovisko Ministerstva zdravotnictví i odborné skupiny MeSES:

  „Podle ministerstva zdravotnictví protilátky žádnou překážkou k vakcinaci nejsou. Na konci června proto také zrušilo 90denní lhůtu, která bránila lidem, aby se ihned po prodělání nemoci nechali naočkovat.“

  Takže by se konečně ti praktikové mohli přestat řídit jen vědomostmi, které nabyli při studiu kolikrát i před 40 lety a přečíst si nové poznatky. Prodělání Covidu a vysoké protilátky nejsou kontraindikací pro vakcínu.

 30. michaela

  Jo no, mámy přítel šel na očkování 3 měsíce po prodělaným kovidu, protože chtěj chodit do hospody a 14 dní mu bylo 3x hůř než při samotným kovidu. Logiku v nařízeních už nehledám od chvíle, kdy zjistíte, že kovid = vemte si paralen nebo se musíte dusit, pak se na vás nějaký doktor podívá. Mimochodem, 52% úmrtí v USA je na bakteriální zápal plic (neléčený) v důsledku kovidu, ti lidi by žili, kdyby se k doktorovi dostali 5. den a ne 12., jenže to nikoho nezajímá, musíte se dusit s plícemi na blátě, aby se na vás někdo podíval. Šaškárna.

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB