Spořicí účty: Moneta se také snaží

Moneta Money Bank 25. srpna zvýšila úrokovou sazbu spořicích účtů. U vkladu do milionu korun nabízí 5,3 procenta ročně, a to bez jakýchkoliv dalších podmínek. Banka zároveň srovnává úrokovou sazbu u všech termínovaných vkladů do 12 měsíců rovněž na 5,3 procenta ročně.
Moneta Money Bank 25. srpna zvýšila úrokovou sazbu spořicích účtů. U vkladu do milionu korun nabízí 5,3 procenta ročně, a to bez jakýchkoli dalších podmínek. Ilustrační foto: Moneta Money Bank

Rozdíl je v tom, že u vázaných vkladů banka nedeterminuje maximální výši vkladu, ale jen tu minimální, a to na 40 tisíc korun.

Doposud byly Monety spořicí účty úročeny 5,1 procenta ročně do výše 500 tisíc korun, navíc za splnění podmínky aktivního využívání neúročeného běžného účtu, jak připomněla ředitelka komunikace Zuzana Filipová.

Mnoho nových klientů to díky zvyšující se finanční gramotností obyvatel to zřejmě nepřilákalo, protože ke změnám banka přistoupila po jednom měsíci od předchozích změn v úrokových sazbách a skočila tak na druhé místo v národním žebříčku nejlépe úročených účtů.

PSALI JSME:
Češi jsou finančně gramotnější, ale před inflací své peníze nechrání

Nová konstrukce také spočívá v tom, že doposud spořicí účet poskytoval úrokovou sazbu nad 500 tisíc korun 2,1 procenta, zatímco nyní u částky nad milion korun pouze půl procenta.

Sazba se skládá ze základního úroku 2,55 procenta s bonusem ve výši 2,75 procenta ročně, který banka garantuje jen do konce března příštího roku.

Pikantní je, že banka vydala zprávu o navýšení sazeb až se čtyřdenním zpožděním. Na náš dotaz, proč to nebylo naopak, mluvčí banky odpověděla:

PSALI JSME:
Pět procent nabízí i Moneta, ale ne pro každého

„Běžně nasazujeme produkty o den, dva dříve než kampaně, je to především z technických důvodů, abychom v okamžiku, kdy je spuštěna kampaň, věděli, že vše funguje, jak má. Tentokrát do toho „spadl“ víkend, tiskovou zprávu jsme tedy i s ohledem na její větší dopad vydávali až v pondělí, nikoliv v sobotu nebo v neděli. Nic komplikovaného za tím nehledejte.“

Hello Bank podobně, jako většina finančních domů, už s několikadenním předstihem oznámila, že si její fanouškové mohou od září vložit na spořicí účet se sazbou 4,5 procenta o sto tisíc více, než v srpnu.

Banka zvýšila spořicí limit z 200 na 300 tisíc korun. Vklady nad 300 tisíc však neúročí vůbec, ale na běžném účtu do 100 tisíc korun nabízí už od začátku letošního roku půl procenta.

PSALI JSME:
Tuzemský rybníček spořicích účtů zamrzl

Zavřít reklamu ×
  1. Akorát mě u Monety štve, že kvůli změně úroků vyžadují úplně nový spořící účet.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB