Také Equa bank sníží úroky

Jakoby se české banky shodly, že 0,6 procenta je maximum, co jsou ochotny spořitelům za jejich peníze dát. Naposledy Equa bank oznámila svým klientům, že od ledna na nejlépe úročeném spořicím účtu, kde dosud poskytovala do 200 tisíc korun jednoprocentní sazbu, k základní úrokové sazbě 0,1 procenta přidá prémii 0,6 %, pokud ovšem bude platit jejich kartou.
Také Equa bank sníží úroky. Ilustrační foto: FAEI.cz

Kromě toho zvýšila některé poplatky, z nichž jeden stojí za povšimnutí: Poplatek za vystavení potvrzení ve výši 229 Kč. Je to důsledek všeobecného bankovního tlaku, aby lidé neobtěžovali v kamenných pobočkách.

Raiffeisenbank už například zcela zrušila možnost podat na pobočce papírový příkaz k úhradě a na svém portálu píše, že 95 % operací lze provést on-line. Podle webu Peníze.cz dokonce uvažuje jako první velká banka o tom, že s papírovými formuláři zcela skoncuje.

To již dříve Equa bank udělala. Air Bank a Hello bank už vznikaly jako internetové banky a nikdy papírové příkazy ani nezavedly. Pokud klient přijde na pobočku, pomůže mu asistent prostřednictvím internetového bankovnictví.

PSALI JSME:
Spořicí účty: Nejdéle pandemii odolávala Equa bank

Tento systém se již natolik zažil, že si lidé často ani nevšimli, že v těchto bankách nikdy nebyly ani pokladny vybavující operace s hotovostí. Air Bank tuto absenci později jako první vyřešila vkladovými bankomaty.

Ale zpět k úrokovým sazbám. Nejvyšší úrok na spořicích účtech bez dalších podmínek aktuálně nabízí francouzská Hello bank (raritou je, že má pouze šest bankomatů – pozn. aut.) následovaná Equa bank, Air Bank, bankou Creditas a spořitelním družstvem Artesa.

Všude tam jsou ovšem k dosažení slibované sazby různé podmínky a podle jejich náročnosti také finanční domy řadíme. O klientolapkách, jako má Raiffeisenbank (100 tisíc za tři procenta na šest měsíců), není třeba hovořit.

PSALI JSME:
Banky už nechtějí peníze

×
  1. Dobré ráno, asi jste se dobře vyspal, ta informace o které píšete je už týden stará…a neumíte si ani pořádně přečíst podmínky bank.. Např. vaše klientolapky není u Raiffeisen 100 tisíc, ale 150 tisíc je správně….můžete si jít zase lehnout…

  2. Spořím u Equa bank s HIT spořícím účtem a v porovnání s ostatními nabídkami bank mi přijde slušná. Poplatek za vystavení potvrzení mě nijak netrápí, nikdy jsem ho nepotřebovala.

    • Souhlasím. Já třeba mám u Equa bank běžný a spořící účet a peníze si mezi těmito účty přeposílám dle potřeb, což je úplně super. A že je nějaký poplatek za vystavení potvrzení? Prosím – Equa snad nemá žádné poplatky nebo se pletu?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru