V administrativě či službách se na lepší časy zatím neblýská

Názor
Nárůst nezaměstnanosti – i když stále jen mírný – je za normálních okolností pro prosinec trochu překvapivý, nicméně v kontextu situace logický. Koronavirová omezení neumožnila vznik spousty sezónních pracovních příležitostí navázaných na Vánoce, turistiku apod., řada menších firem z omezených oborů snížila či pozastavila činnost.
V administrativě či ve službách se na lepší časy zatím neblýská. Ilustrační foto: Pixabay.com

Současný nárůst hlášených volných pracovních míst zase indikuje fakt, že některé sektory buď stále posilují (e-commerce, logistika, IT služby) nebo se po omezeních z jara dostávají zase do plného provozu.

Obecně neočekáváme pokles nabídky volných míst u základních, dělnických či operátorských pozic. Kde ale čekáme ještě více volných lidí na trhu, jsou pozice v administrativě, službách, maloobchodě, marketingu apod. Tady se bohužel na lepší časy zatím neblýská.

Je také otázka, jak v prvním čtvrtletí se statistikou zahýbe fakt, že řada OSVČ či drobných živnostníků již neustojí opakující se vlny omezení, které postihují jejich obor.

Autor je generální ředitel české pobočky společnosti Randstad
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Jaký byl rok 2020 na trhu práce? Nastalo menší zemětřesení, než se čekalo. Panovala však velká nejistota

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Zaměstnání

Problém s nedostatkem zaměstnanců se vrací

Situace na trhu práce se během června dále zlepšila. Podíl nezaměstnaných klesl z květnových 3,9 procenta na 3,7 procenta. Jde o nejnižší hodnotu za posledního tři čtvrtě roku. Během června klesl počet …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Půjčujete kamarádovi auto? Rozmyslete si to

Poradna
Půjč mi auto na dovolenou, to moje má malý kufr. Kdo by této prosbě odolal, vždyť kamarád je spolehlivý řidič a se svým vozem momentálně žádný výlet neplánujete? Takže vyhovíte, ale už za pár dní se nestačíte divit, kam vás dobré srdce a výpomoc bližnímu dovedly. Své odpovědnosti majitele a provozovatele vozidla se totiž nezbavujete ani jeho půjčením komukoli.
Rolovat nahoru