Akcionáři Clever Monitoru odvolali Lukáše Hakoše z funkce jednatele

Akcionáři softwarové společnosti Clever Monitor dnes informovali, že se rozhodli odvolat jednatele firmy Lukáše Hakoše. Učinili tak na základě informací, které se týkají Hakošových „nevyjasněných finančních závazků“ vůči spediční společnosti Cargonet Pavla Nováka. O kauze informoval portál Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) jako první minulý týden. Prohlášení akcionářů přikládáme v plném znění na závěr článku.
Na otázku, proč Lukáš Hakoš , jednatel softwarové firmy Clever Monitor, poskytl investorovi jiné informace o čistém zisku a jiné účetní dokumenty, než jaké firma vložila do sbírky listin v obchodním rejstříku, jsme se odpovědi nedočkali. Reprofoto: Facebook

Podle zjištění našeho portálu Hakoš, jednatel a zprostředkovaně jeden z menšinových majitelů tuzemské softwarové společnosti Clever Monitor, aktuálně čelí trestnímu oznámení pro podvod.

Trestní oznámení podal Pavel Novák z Litoměřic, který v lednu 2018 půjčil ze své prosperující spediční Cargonet firmě Clever Monitor tři miliony korun. Tři miliony plus roční úrok ve výši osmi procent měla Novákova firma na základě smlouvy dostat zpět už 4. ledna 2019. Společnost Clever Monitor a její jednatel Lukáš Hakoš se neměli k tomu, aby všechny půjčené peníze vrátili. Novákově firmě se zatím vrátil jen jeden milion korun, a to po částech a od různých subjektů v období od 19. února do 1. března.

PSALI JSME:
Clever Monitor: Výhodná investice do softwarové firmy? Z tří milionů se investorovi vrátil jeden

Podvodné jednání podle Nováka spočívá v tom, že „firma Clever Monitor při sjednávání smlouvy předložila prostřednictvím zprostředkovatele úmyslně zkreslené a nadhodnocené účetní výkazy, které se zásadně odlišují od výkazů, zveřejněných později v obchodním rejstříku“. „Tyto dokumenty byly zaslány jednatelem firmy Lukášem Hakošem,“ dodává Novák s tím, že poskytl policii veškeré podklady.

Organizační struktura skupiny Clever Monitor. Zdroj: prospekt emitenta

Softwarová společnost Clever Monitor je z 90 procent vlastněna britskou firmou CLEVER MONITOR INTERNATIONAL LIMITED a 10 procenty rovněž britskou PANGEA MINERALS DEVELOPMENT LIMITED.

PSALI JSME:
Clever Monitor: Dostal jsem úmyslně zkreslené údaje, říká investor

Dluhopisy bez záruky

Kauza vrhá nepříjemné světlo na letošní stomilionovou emisi firemních dluhopisů, kterou ohlásila skupina Clever Monitor, resp. jejich emitent, vloni účelově založená akciová společnost Clever Monitor Financials.

Ta je ze sta procent vlastněna britskou CLEVER MONITOR INTERNATIONAL LIMITED a Lukáš Hakoš, jak vyplývá z obchodního rejstříku, je jejím statutárním ředitelem a současně jediným členem správní rady.

Akcionáři britské mateřské firmy (mezi nimiž je i Hakoš) neuvedli, zda Lukáš Hakoš bude odvolán i z těchto funkcí. Dá se to ale předpokládat, protože akcionáři Clever Monitoru dnes uvedli, že „obdobné jednání se absolutně neslučuje s hodnotami a myšlenkami společnosti Clever Monitor a nemůže být tolerováno u žádného člena managementu“ (viz text prohlášení na konci článku – pozn. red.).

PSALI JSME:
Clever Monitor: Peníze je povinen vrátit Hakoš, tvrdí právnička softwarové firmy. Kvůli bezdůvodnému obohacení

Už v únoru portál FAEI.cz jako jediný z tuzemských médií informoval, že výnos z korporátních dluhopisů je sice primárně určen pro financování softwarové společnosti Clever Monitor, ale ta za obligace ručit nebude. Rizika investice do dluhopisů jsou poměrně detailně popsána v šedesátistránkovém prospektu emitenta.

V dokumentu je například naprosto jasně uvedeno, že za dluhy akciové společnosti Clever Monitor Financials vyplývající z dluhopisů se nezaručila žádná ze společností ze skupiny Clever Monitor: „V případě neschopnosti emitenta splnit své dluhy z dluhopisů tak neexistuje žádná jiná společnost ze skupiny, která by byla povinna uspokojit (a to i částečně) pohledávky vlastníků dluhopisů vůči emitentovi.“

PSALI JSME:
Clever Monitor: Partneři nechtějí komunikovat? Deloitte neví, Cyrrus mlčí. A Bondyo nic neprodalo

Prohlášení o personálních opatřeních ve společnosti Clever Monitor, s.r.o.

Praha, 24. dubna 2019 – Akcionáři společnosti Clever Monitor se rozhodli odvolat z funkce jednatele Lukáše Hakoše. Učinili tak na základě informací, týkajících se jeho nevyjasněných finančních závazků vůči jednateli společnosti Cargonet s.r.o Pavlu Novákovi.

Lukáš Hakoš uzavřel jménem společnosti smlouvu, o níž akcionáře ani vedení společnosti neinformoval. Plnění dle smlouvy bylo však poskytnuto přímo jemu jakožto fyzické osobě, nikoli společnosti Clever Monitor s.r.o. Společnost tak o celé záležitosti nevěděla až do února letošního roku. Poté, co se vedení společnosti Clever Monitor dozvědělo o dluhu Lukáše Hakoše vůči panu Novákovi, aktivně přistoupilo k řešení situace. Panu Novákovi bylo nabídnuto několik variant k nalezení smírného řešení. Pan Novák ale o vrácení dluhu s panem Hakošem nejedná a vydírá představitele Clever Monitor s.r.o. emaily a sms, toto jeho jednání je předmětem šetření Policie ČR.

Společnost Clever Monitor prohlašuje, že nemá s těmito aktivitami svého jednatele nic společného. Důrazně se ohrazuje i vůči mediálním aktivitám pana Pavla Nováka, které poškozují dobré jméno společnosti Clever Monitor. Společnost Clever Monitor je v článcích webu Faei.cz spojována s dluhem Lukáše Hakoše a také s úmyslným nadhodnocováním účetních výkazů, což ji hrubě poškozuje a odvolává Lukáše Hakoše z pozice jednatele společnosti do doby, než se vše vyjasní. V případě, že se informace uvedené v článcích prokáží jako pravdivé, odvolání Lukáše Hakoše bude definitivní, neboť obdobné jednání se absolutně neslučuje s hodnotami a myšlenkami společnosti Clever Monitor a nemůže být tolerováno u žádného člena managementu.

O společnosti: Společnost Clever Monitor vyvíjí software pro marketingovou automatizaci Clever AIM, který umožňuje středním a velkým společnostem aktivně komunikovat se svými stávajícími zákazníky a automatizovat široké spektrum marketingových aktivit. Působí po celém světě, a kromě Prahy má kanceláře i v New Yorku, Paříži, Dubaji nebo v Singapuru.

PSALI JSME:
Test důvěry investorů? Obligace za 100 milionů pro softwarovou firmu. Ta ale za dluhopisy ručit nebude

×
  1. Údajně na mně podali několik trestních oznámení pro vydírání a poškozování dobrého jména. Pokud tedy chcete vrátit peníze, je to podle nich vydírání , dobré jméno je poškozeno zveřejněním pravdy. Aktivní řešení dluhu je v jejich podání pokus o další podvod. Odmítl jsem jim podepsat, že mi dluží Hakoš a nikoliv Clever Monitor. Zbavili by se tak dluhu a Hakoš by nic nezaplatil ( ostatně jím navržený termín již dávno uplynul )

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Dokáže se Unity vymanit ze své tržní niky?

Unity je přední světová platforma pro vývoj her, která se může za rok 2019 pochlubit 53% tržním podílem v oblasti mobilních her a růstem výnosů kolem 40 %. Společnost už jednou zvýšila své cenové rozpětí pro IPO …

Akcie Nikola Corporation se zřítily o třetinu

Zatímco v červnu byly akcie společnosti Nikola miláčkem investorů a jejich hodnota raketově rostla, o několik měsíců později došlo k prasknutí bubliny. Společnost Nikola Corporation mění generálního ředitele a cena …

Hodnota Tesly klesla o 50 miliard dolarů

Investorům se nelíbí, že Elon Musk představil pouze vize, které zatím nemají hmatatelnou podobu. Předpokládali, že Tesla přijde s přelomovou baterií o vysoké životnosti, která by mohla snížit náklady na provoz …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

„Hokejista nerovná se automaticky milionář. Takových je jen zlomek,“ říká kladenský útočník

Rozhovor
S hokejem začínal poměrně pozdě, až v sedmi a půl letech, v rodném Chomutově. Tam zažil první góly, první pády na tvrdý led. A taky dva drsné pády životní. Ale i díky nim se naučil, že je vždy dobré mít naspořeno pro strýčka Příhodu, a že je spousta věcí, které si kupujeme, ale vlastně vůbec nepotřebujeme. „K tomu, aby byl člověk milionář, nepotřebuje mít miliony na kontě,“ říká v rozhovoru pro FAEI.cz kladenský …
Rolovat nahoru