Lidé i firmy při využívání profesní sítě LinkedIn často chybují

Názor
Personalisté při hledání nových lidí stále častěji vstupují na sociální síť LinkedIn. Ta umožňuje rychlý přehled o zkušenostech a výsledcích pracovníků z nejrůznějších oborů. Ne všichni však LinkedIn umějí využívat. Týká se to jak firem, tak institucí, ale i samotných uživatelů.
U mnoha personalistů a pracovníků ve firmách a institucích, kteří mají práci s lidskými zdroji na starosti, panují v práci se sociální sítí LinkedIn nedostatky. Foto: Pixabay

Když personalisté hledají novou pracovní sílu a volnou pozici běžně inzerují v tištěných nebo elektronických médiích, mohou počítat s tím, že se jim ozvou jen ti, kteří právě hledají novou práci. Vyhledávání kandidátů s pomocí sítě LinkedIn je však jiné. Její uživatelé většinou práci mají a aktuálně novou nehledají. To se však může dříve či později změnit. Když těmto lidem uděláme nabídku na jinou práci, jejich zaměstnavatelé nezřídka reagují protinávrhem. Aby si své lidi udrželi.

Tím však práce se sítí LinkedIn nekončí. Velká výhoda spočívá v tom, že personalista může s její pomocí sledovat vývoj kariéry případného kandidáta. Naváže s ním kontakt, a když neuspěje napoprvé, často dojde ke zpětné komunikaci ze strany pracovníka později, když projeví zájem o změnu působiště.

PSALI JSME:
10 tipů pro firmy, jak zvládnout nábor nových zaměstnanců

Mít profil na síti LinkedIn není povinnost, ale pokud někdo chce zvýšit své šance na trhu práce, je to velice vhodná cesta. Nestačí však jen založit profil a očekávat, že se pracovní nabídky jen pohrnou. Je třeba být aktivní, prohlížet volné pozice z oboru a nečekat jen, až se někdo ozve.

U mnoha personalistů a pracovníků ve firmách a institucích, kteří mají práci s lidskými zdroji na starosti, však panují v práci se sociální sítí LinkedIn nedostatky. Rostoucí význam sociální sítě LinkedIn ne všichni umí naplno využít. Nejčastější chybou uživatelů je jejich neúplný profil a neaktuální informace. A někteří lidé dokonce udávají lživé údaje.

Navenek dobře nepůsobí ani polovičaté informace u profilů ředitelů či manažerů společností, kterou reprezentují. Uživatelé sítě si rádi vyhledají informace o tom, kdo je vlastně oslovil, nebo o firmě a jejím vedení, kam se hlásí, a s kým budou pracovat. Když najdou neúplné informace, může je to odradit.

Autor pracuje v personálně-poradenské společnosti Devire
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Životopisem obvykle nevyhrajete, ale může s ním prohrát

Zavřít reklamu ×
  1. Myslím, že síť je dnes přehlcena lidmi, kteří vůbec nemají odborná znalosti někomu něco nabídnou a z toho plynou, často, naprosto tristní nabídky, většinou fakticky nesmyslné, protože většinou nabízející plete několik pozic dohromady a vlastně neví, co hledá. Za mě pouze přímý zaměstnavatel, přes referenci od známého člověka, virtualitu vynechat.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Zaměstnání

Trh práce vykazuje známky přehřívání

Trh práce zaznamenal v dubnu další zlepšení, i když oproti našemu očekávání nebyl pokles nezaměstnanosti tak výrazný. Podíl nezaměstnaných klesl z březnových 3,4 procenta na dubnových 3,3 procenta; my jsme čekali …

Nezaměstnanost v EU dál klesá

Asi takto jednoduše lze shrnout březnová data zveřejněná Eurostatem. Podle nich se míra nezaměstnanosti v zemích EU snížila na 6,8 procenta, zatímco ještě loni touto dobou byla o 1,4procentního bodu vyšší. …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB