Novinky v osobních financích: Ovládáte svou banku v mobilu?

Položili jste si někdy otázku, proč banky „cpou“ svá internetová bankovnictví do mobilů? Přece hlavně kvůli jejich nejperspektivnějším klientům, tedy mladým a mladším, než jste vy, protože ti jsou prostě zvyklí „dělat všechno“ z mobilu. Na další důvod jsme upozornili před dvěma týdny: Člověk s mobilem v ruce má také sklon k rychlému, resp. impulzivnímu jednání. Což může poskytovateli mobilní aplikace přijít vhod.
Položili jste si někdy otázku, proč banky „cpou“ svá internetová bankovnictví do mobilů? Ilustrační foto: Pixabay.com

Tak třeba Air Bank se minulý týden pochlubila, že její klienti nově přes mobil zvládnou snížit nebo zvýšit splátku u své půjčky, nebo změnit termín jejího splácení. V aplikaci My Air si také mohou sjednat nebo zrušit pojištění schopnosti půjčku splácet.

V průměru si splátku půjčky měsíčně změní více než dva tisíce klientů banky. Uvidíme, kolik mobilních klientů využije nové možnosti. Air Bank uvádí, že přes mobil o půjčku žádá už přes šedesát procent klientů, a proto jim chce stejným způsobem umožnit, aby si tam mohli půjčku i flexibilně spravovat.

Další funkce, jako jsou například odklad splátek až o dva měsíce, bezplatné mimořádné splátky nebo předčasné splacení půjčky zdarma, které mají klienti zatím dostupné v internetovém bankovnictví, plánuje banka do aplikace přidat do konce letošního roku.

PSALI JSME:
Banka ustoupila pod tlakem klientů

Zůstaňme ještě u mobilů a chytrých hodinek. Moneta Money bank totiž informovala, že eviduje výrazný nárůst „chytrých“ plateb. Klientů platících hodinkami či mobilem je prý o 60 procent více, než vloni. Za nárůstem údajně stojí především větší důvěra v bezpečnost tohoto způsobu placení.

To podle banky, která platby prostřednictvím Google Pay, Apple Pay a chytrých hodinek Garmin a Fitbit na českém bankovním trhu zavedla jako první, dokládají stále se zvyšující částky jednotlivých plateb. Ke svým platbám chytré hodinky nebo telefon používá už téměř jeden milion jejích klientů.

Růst oblíbenosti bezkontaktních plateb chytrými hodinkami a mobilem dokládají dlouhodobě sbíraná data banky. V ročním období mezi loňským červnem a letošním květnem zaznamenala 958 165 klientů platících skrze virtuální karty umístěné v některém z chytrých zařízení, o rok dříve to bylo 593 870 klientů.

PSALI JSME:
Češi jsou evropskou velmocí chytrých hodinek, má je už 2,8 milionu lidí

ČSOB informovala o výsledcích pravidelného průzkumu ČSOB Premium. Zajímavé je srovnání s mobilními uživateli, viz výše: Přestože pět let stará služba nabízí plný digitální servis, uživatelé prémiových služeb (jde o více než sto tisíc klientů, pozn. red.) stále dávají přednost osobnímu kontaktu.

Základem služby jsou tzv. Premium bankéři. Klienti podle banky oceňují především jejich profesionalitu, osobní přístup i péči. I proto by při zvažování nového produktu dala většina z nich (77 %) přednost osobní schůzce.

ČSOB rovněž informovala, že zájemci o nový či zánovní vůz mohou využít akční nabídky financování, která je určena jak spotřebitelům, tak podnikatelům. Každý, kdo si sjedná prostřednictvím ČSOB do začátku letních prázdnin ČSOB Autopůjčku a naplní podmínky časově omezené akce, získá k ní palivovou kartu CCS v hodnotě 1500 Kč. To je jedno tankování zdarma na dvou až sedmiletý závazek.

PSALI JSME:
Banky nutí klienty k osobní návštěvě pobočky. Nehledě na koronavirus

Česká spořitelna uvedla, že v novém programu „Silnější region“ nabízí až deset tisíc korun každému, kdo chce zlepšit místo, v němž žije, nebo přispět ke zlepšení sousedských vztahů. Ze všech doručených přihlášek v prvním kole vybere komise složená ze zástupců České spořitelny a Nadace České spořitelny a Nadace VIA projekty, které postoupí do druhého kola.

Společnost Gepard Finance informovala, že začala poskytovat tzv. americkou investiční hypotéku. Klient během jejího trvání neplatí žádné měsíční splátky ani úroky a celou vypůjčenou částku včetně úroku zaplatí až na konci doby splatnosti. Bez ověřování příjmů je možné si půjčit až 30 milionů korun, a to na dobu dvou až pěti let.

Automobilka Škoda Auto informovala, že její platforma ŠKODA Online nově nabízí zákazníkům možnost pořídit si nový vůz mladoboleslavské automobilky hned dvěma způsoby. K financování operativním leasingem se nyní přidává i možnost koupě za vlastní finanční prostředky. V průběhu letoška přibude rovněž možnost financování úvěrem.

PSALI JSME:
České hypotéky a jejich odraz v bankovních vkladech domácností

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Vyplatí se platit nájem, nebo splácet hypotéku?

Před pár dny jsme našim čtenářům nabídli pod titulkem „Splátky hypotéky mohou být už brzy srovnatelné s nájemným“ analýzu výkonné ředitelky developerské společnosti Central Group Michaely Tomáškové. Dnes přinášíme …

Hypoteční trh v březnu dál posiloval

Tuzemské banky a stavební spořitelny poskytly v březnu letošního roku hypoteční úvěry přesahující 18 miliard korun. Vyplývá to z údajů Hypomonitoru, které redakci Finančních a ekonomických informací (FAEI.cz) …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB