„Mám vysoké protilátky, na druhou dávku nemůžu. Stát to ale nezajímá,“ píše čtenář

Když jsme před čtrnácti dny zveřejnili příběh paní Aleny z Prahy, která prodělala covid a má dosud tolik protilátek, že očkování by podle její lékařky bylo kontraindikací, ozvaly se redakci portálu FAEI.cz desítky dalších čtenářů s podobnými příběhy. Nejnověji pan Jiří z Hradce Králové, který covid prodělal letos v březnu 2021 s těžším průběhem.
Lidé s vysokou hodnotou protilátek proti onemocnění covid-19, kteří se kvůli možným zdravotním komplikacím nemohou nechat očkovat, nechápou, proč je stát považuje za občany druhé kategorie. Ilustrační foto: Pixabay.com

Ukazuje se, že vysoká míra vlastních protilátek znemožňuje mnohým lidem se očkovat. Lékaři jim totiž vakcinaci v takovém případě nedoporučují. Jenže stát tyto občany hodil do stejného pytle jako tzv. odpůrce očkování. Redakci FAEI.cz se ozývají se stále další lidé s touto zkušeností.

Pan Jiří z Hradce Králové (redakce má k dispozici celé jeho jméno, pozn. red.) měl covid s těžším průběhem: Týden teploty 40 stupňů, lehký covidový zápal plic. Na začátku srpna 2021 si nechal odebrat protilátky a v polovině měsíce se nechal očkovat vakcínou Pfizer.

„Tři dny po očkování jsem měl teplotu kolem 39,5 stupňů, bolesti kloubů, hlavy, žaludeční nevolnost, řekl bych, že to byl srovnatelný stav s covidem, který jsem prodělal. Tři měsíce po očkování střevní problémy,“ vzpomíná pan Jiří.

Nežádoucí účinky? Odpoví jen automatický e-mail

Vyplnil hlášení o nežádoucích účincích pro SUKL (Státní ústav pro kontrolu léčiv, pozn. red.). „Odpovědí mi bylo pouze odeslání automatického e-mailu, že mé hlášení zaregistrovali, nic víc, nikdo se o více nestaral. Oslovil jsem e-mailem přední české odborníky, namátkou doc. Petráše, prof. Bartůňkovou, prof. Hořejšího, prof. Flégra,“ pokračuje pan Jiří.

PSALI JSME:
Protilátky jí strmě narůstají, očkovaná ale být nemůže

„Všichni mi napsali, že z medicinského hlediska je u mé osoby jedna podaná dávka očkovací látky Pfizer k mé ochraně proti Delta mutaci postačující a druhou dávku mi absolvovat nedoporučili. Tedy jsem již na ni nešel,“ dodává.

Oslovil také náměstkyni ministra zdravotnictví. Ta mu vysvětlila, že je s největší pravděpodobností dobře chráněn proti reinfekci. „Jenže firma Pfizer požaduje dvoudávkové očkovací schéma, a tedy nemohu být brán jako zcela bezpečný občan a nemůže mi být vystaven tzv. covid pass,“ konstatuje.

„Paní náměstkyně mi sdělila mi, že když se doočkuji, bude mi covid pass vystaven,“ řekl pan Jiří s tím, že nechápe, proč je za těchto okolností brán jako občan druhé kategorie, kdy má omezen vstup na veřejně přístupná místa, kde se nyní neuznává ani PCR test.

Povinnost pro státní zaměstnance? Tak to jsem v pasti

„Ve stejné situaci je má nezletilá dcera, která covid prodělala rovněž v březnu 2021 a také s těžším průběhem – tedy s horečkami, ztrátou chuti, čichu a velkou únavou. U ní nám odborníci v žádném případě vakcinaci proti Covidu nedoporučili,“ zdůrazňuje pan Jiří.

PSALI JSME:
Čtenáři reagují: Vlastní protilátky proti covidu jako prokletí

Poté, co dosluhující premiér Babiš s ministrem zdravotnictví v demisi Vojtěchem zveřejnili, že chtějí povinnost vakcinace u vybraných skupin státních zaměstnanců, se pan Jiří cítí být v pasti.

„Takové nařízení by se týkalo i mne, kdy bych stál před rozhodnutím, zda po dvaceti letech zaměstnání opustit, či se podvolit diktátu a nechat se doočkovat vakcínou, která je i na příští rok schválena EMA (Evropská agentura pro léčivé přípravky, pozn. red.) opět jenom v podmíněném režimu,“ popisuje pan Jiří možné dilema.

„Vakcína na mne po prodělaném onemocnění kvůli vysokým protilátkám účinkovala tak, že vyvolala bouřlivou reakcí mého těla, a tedy s rizikem, že si možná mohu poškodit zdraví,“ uzavírá svůj příběh pan Jiří.

Podobnou zkušenost mají ale i další čtenáři portálu FAEI.cz. Paní Marie napsala: „Covid jsem prodělala před rokem. Přestože jsem měla velké množství protilátek, nechala jsem se očkovat. Nežádoucí účinky byly stokrát horší, než prodělat covid. Myslím, že lidé by se měli očkovat až v okamžiku, kdy nemají žádné protilátky.“

PSALI JSME:
Očkujte se. Nejen proti covidu, ale i proti chřipce, apeluje pojišťovna a lékaři

Paní Ivana, která s manželem prošla covidem letos v únoru, zase na základě své zkušenosti upozorňuje na to, že v jednotlivých zařízeních se protilátky měří rozdílně. Přestože měli vysokou hodnotu protilátek, v říjnu podlehli nátlaku a nechali se očkovat.

„Manžel měl vysoké teploty, mne bolela ruka. Třetí dávku bych už nechtěla. Věřím, že snad zvítězí zdravý rozum, jediné měřítko bezinfekčnosti jsou přeci jenom protilátky,“ napsala.

„Lidé s protilátkami nenesou zdravotnickému systému ani politikům žádné peníze,“ uvedl v diskusi další z čtenářů a dodal: „Však už jste mohli v médiích zaznamenat, že bude třeba i páté a šesté dávky. A to původně prý měla stačit jedna a mělo být po covidu. Dobře si pamatuji, co původně říkali politici a jejich odborníci.“

Velmi těžkým covidem si letos na jaře prošla také další čtenářka, paní Radka: „Do teď mám neměřitelně vysoké hodnoty protilátek. Na dokladu z vyšetření protilátek je uvedeno, že rozhodně neporučují očkování. Myslím si, že protilátky by se měly uznávat, když už nám to dávají písemně,“ napsala a připojila několik vykřičníků.

PSALI JSME:
Letos očkování pouze proti covidu stačit nebude. „Rizika jsem si dosud nepřipouštěl,“ říká herec Jan Přeučil

Zavřít reklamu ×
 1. To očkování musí být neskutečně velkej kšeft.
  Kdo chce oji vakcínu – rád mu ji přenechám.
  Možná by si ji dal Vojtěch nebo Babiš – mají možnost…
  Ať už konečně táhnou…

  • Na Slovensku už na to přišli, proč je takový tlak na očkování ze strany politiků. Jsou v tom fakt prachy a opravdu velké prachy z EU z tzv. fond obnovy. A k těm prachům se nedostanou, pokud nenaočkují 75% obyvatelstva, což je podmínkou Bruselu pro čerpání těch peněz.

   • Na Slovensku na to přišli? Tím myslíte to že jsou nejhorší v počtu nakažených, že tam kolabuje zdravotnictví a jsou desátí na světě v počtu úmrtí za poslední týden?

    • Vám ještě nedošlo, že nejde o pandemii, vaše zdraví nebo nešíření nemoci? Naočkovaný šíří nemoc dál, jako by se nechumelilo. Tomu se říká bezinfekčnost

 2. Já prodělala Covid v březnu 2021 mám také dost protilátek.A nenechala jsem se očkovat ani nenechám.Ted budu spadat podle věku do povinného očkování.Ale nevím co by mě mohlo donutit.Vím jak je nemožné dokázat trvalé následky po jakémkoliv očkování.Na začátku to bylo údajně očkování nás seniorů a ted je objednána vakcína i pro 5 leté děti?O tomto očkování budou psát dějiny,ale určitě ne v dobrém.A říkají ,že se evidují všechny nežádoucí účink.Ani náhodou,mnoho lidí z mého okolí je ani nenahlásilo,pokud neskončili v nemocnici.A budou to řešit ,že nepůjdou na třetí vakcínu.To jsem zvědavá ,co s nimi vláda udělá.

  • Viděla jste dnes, udělala tiskovku. Byla jsem dopo na chodbě na poliklinice, fronta na očko narůstala neskutečným tempem a často se ozývalo, já jdu na třetí… tiskovka ve stylu, snad když jsme vyhráli Nagano zvládnem i za týden naočkovat 1mil dávek, ty kokso…

  • Když je nehlásili, tak nemůžou být evidované. co to je za logiku? Z toho lze usuzovat, že nebyly tak závažné, resp to byly typické příznaky po vakcinaci – někdy stačí si přečíst příbalový leták.

 3. Mám po roce od prodělání covidu 19 těžký průběh velké množství protilátek a varování očkování ne

 4. Nevím, v mém okolí se po covidu očkovalo dost lidí a průběh po očkování byl naprosto v pohodě… Možná je lepší si nevsugerovat možné problémy předem, pak se jim jde naproti.

 5. A věc druhá, laboratoř nikdy nevydá doporučení očkovat / neočkovat. Také neměřitelně vysoké protilátky neexistují.

  Ty příběhy jsou velmi divné… Že někoho po očkování bolí ruka je normální…

  Těžší průběh není rozhodně teplota, ztráta čichu.

  Diskuze by se měla vést spíš nad účinností vakcín na nové mutace.

   • To co je v protokolu/výsledcích z laboratoře – to si tam napsala laboratoř. To není žádná ověřená informace…tedy žádná demagogie.
    Když napíšou že má někdo IQ 100 a je blbec, bude to mít nějakou váhu?
    Mimochodem … jakou hladinu protilátek máte?

   • Já je mám změřené minulý týden, spolu s kolegy, a žádné doporučení očkovat/neočkovat tam nebylo. Ani jsme je nikdo neměl neměřitelné, a to mezi našimi výsledky byly rozdíly o několik tisíc AU/ml.

  • V červenci mi při naměřené hodnotě protilátek 125 (po více jak 180 dnech po prodělání COVIDu, horní hranice protilátek je od 80 výš), laboratoř skutečně na výsledek napsala, že se očkování nedoporučuje. Při měření v říjnu mi zjistili, že protilátky neklesly, naopak ještě stouply (na očkování jsem nebyla) – na 197. Tentokrát už tam věta o tom, že se očkování nedoporučuje, ačkoli jsem protilátek měla ještě víc, nebyla. Evidentně jim to zakázali. Podle toho, co tu lidi píší, se vedlejšími účinky po očkování lidí s protilátkami nikdo nijak zvlášť nezabývá. Připadá mi trestuhodné vystavovat lidi takto riziku a používat různé formy donucování k očkování, které v jejich případě nejspíš není nutné. Zaštiťují se větou, že mít více protilátek je vždycky lepší, tak proč k těm vlastním nepřidat ještě ty uměle vytvořené, ale možnými důsledky se nikdo nezabývá. Já věřím tomu, že si mé tělo vytvořilo tolik protilátek, kolik potřebuje, nechám si je dál po třech měsících měřit a očkovat se případně nechám, až mi klesnou pod tu horní hranici, dříve ne.

    • Důležité je napsat v jakých jednotkách máte protilátky změřený. Já mám jen po očkování více jak 5000 AU/ml. Nevím jestli je to moc nebo málo?

     • Marn: Je to víc než dost a poprvé čtu, že má někdo více než já. Pokud je ta hodnota skutečně v AU/ml (jakože nejspíše je, když sám upozorňujete na uvádění jednotek), tak je to hodně vysoké číslo.
      Po těžkém průběhu covidu je hodnota do 1000 AU/ml. To asi mluví za vše.
      Očkovaní po C19 běžně dosahují hodnot nad 1000 AU/ml. Mě napadá, zda jste neměl před očko C19?

     • C19 jsem neprodělal (jako rodina se i relativně často testujeme – manželka v práci, děti ve škole a všichni když jedeme za rodiči – PCR i AG), jsem ve studii, kde se měří protilátky. Poprvné jsem měl 0,01 (nic), po půl roce a po očkování více jak 5000 AU/ml. Za dva měsíce jdu na další odběr, tak uvidím kolik toho naměří.

   • Apoleno, můžete k těm uvedeným hodnotám doplnit i jednotky? Pro jistotu si zkontrolujte co je tam skutečně napsáno … je dost možné ž v létě je to 125 AU/ml, a v říjnu 197 BAU/ml.
    Tak či onak, jsou to hodnoty spíše ty nižší.

  • Příběhy nejsou divné. Zvláštní je Váš pohled na věc. Zvýhodnit pohled na účinnost vakcín na nové mutace nad zdravím lidí je divné. Lidí po Covidu je hodně, ale průběhy jsou různé, k tomu následky po nemoci, apod. Nelze hodnotit stejně. Dcera prodělala středně těžký Covid, protilátky 0, nyní je po 3. injekci. Já jsem prodělala těžký Covid, po roce velmi vysoké protilátky, navíc po nemoci mám následky. Očkovat se nenechám – jsem samoživitelka, pokud budu mít silnou reakci na očkování, pan Vojtěch se mi o děti nepostará. Navíc z laborat. mám písemně, že očkovat se nemám. Neodsuzujte tak povrchně.

   • Renata: takže děkujeme za ukázku, že i po C19 automaticky neznamená vytvoření protilátek, jak si mnozí myslí. Jelikož dcera potřebuje aby se o ni někdo stará, tak jí bude míň než 15 let. To jsou docela zajímavé fakta a zároveň z nich lze usoudit, že dcera má zdravotní problém co se týče imunity.
    A co vy? Vysoké protilátky…číslo ale žádné.

  • Test píše v případě vysokých protilátek, že se nedoporučuje očkovat. Jeden takový výsledek testu doma mám. Pod to se podepíšu….

 6. Politiky nezajímá zdravotní stav, ti si hledí jen svého. A co má lékař pak dělat , když má jasně předepsanou nesmyslnou léčbu? Řídit se lékařskou etikou. Ale taky tímto postup může být propuštěn. Tak si člověk může defakto dělat co chce,jako ti co tyto nesmasly vymýšli a tváří se jak jsou veledůležití.

 7. Covid jsem měla také v únoru a protilátky po prodělané nemoci vysoké. Na dokladu z vyšetření protilátek je uvedena pouze hodnota, ne doporučení k očkování. Na očkování jsem šla hned, jak to bylo možné a reakce běžná jako na každé jiné očkování, jen bolest ruky. Nikdo z lékařů mně očkování nazakazoval, naopak doporučoval pro lepší ochranu. Ani vysoká hladina nemusí znamenat, že je chráněn člověk chráněn , případně jak dlouho a proto se protilátky celosvětově neuznávají.

 8. Po 11 měsících po nemoci máme celá rodina obrovské množství protilátek ( 5x odbrěr ) 500 bau/ml a výš a nikdo se s náma nechce bavit a všichni nás nutí do očkování. Někteří lidé mají i po třetím očkování 10 x mín protilátek jak my. A ptotože, máme 180 dní po nemoci a nedostaneme žádné potvrzení tak jsme asi prašivý nebo co . Sakra: měl by s tím už něěkdo něco udělat. Zdravím Zdenek.

  • Nejste sami. Mám půl roku po těžkém Covid, který jsem dostal při očkování, 2.115 BAU/ml, buněčnou imunitu a dnes jsem byl na plicním a bývalý primář Covid JIP ze mě udělal blázna, který se moc pozoruje a doporučil mi očkování. Svrčinová mi měsíc na dotaz co mám dělat neodpovídá, stejně tak Vojtěch. Už jsem unaven stále se domáhat práva na normální život. Podle mého názoru, jde jen o peníze, i když existenci Covid nepopírám

    • Květa: typické jméno seniorky i to vyjadřování. 20 tis jakých jednotek? Já jsme názoru, že to nevíte kolik máte.. a 10/2020 nejpíše znamená že jste prodělala před rokem… a jako seniorovi hladina protilátek klesla do řádu max 100 jednotek

   • Karel 4 H: je to takové divné tvrzení. Bylo očkování ukončeno (2 dávky a 14 dní po té druhé) než jste se nakazil covidem?
    Jinak ty hodnoty zhruba sedí a lze je považovat za vysokou hladinu protilátek – jen díky očko + C19.
    Buněčná imunita se měří těžko, a pokdu ano, není to úplně levné.

  • Mám proděláno leden 2020 bezpříznakově, pracuji v místě, kde se s covidem potkávám, dříve týdně, teď méně, letos v lednu 4,0 (referenční meze 0,80-1,10), tj rok po prodělání, teď v srpnu 70,6000 AU/ml (rf 12,00-15,00 AU/ml, jiný typ vyšetření), ale je to víc jak rok a půl od téměř bezpříznakového prodělání. Momentálně jsem vyšetřovaná, protože hodnoty ukazují na vysokou srážlivost krve – zjednodušeně řečeno. Otec, brácha, 3 z prarodičů zemřeli na infarkt, většina z mých zemřelých příbuzných zemřela na embolie, mrtvice a infarkty. Bylo mi sděleno, že se jako zdravotník budu muset očkovat nebo musím odejít, že potvrzení o tom, že se nemůžu očkovat, nedostanu, kontraindikace je pouze alergie na některou z látek vakcíny. Jinými slovy – vakcinace by pro mě byla asistovaná sebevražda nebo rozsudek smrti, jestli se někdo neprobere a nezačne řešit zdravotní stav a dopady na lidi, tak jsem bez práce.

   • Pavla: 70 AU/ml? To je dost málo. Důvod? Po prvním očko přes 90 AU/ml.
    Doporučuji se prvně zorientovat a pak něco tvrdit.

    • Paní Pavla je rizikový pacient,pokud jste vůbec četl její odpověď.Vy o koze ,paní Pavla o voze..děláte ze sebe moudrého,tak jí odpovězte,jestli se má při dispozici k embolii vakcinovat a rizkovat smrt???odpovězte jí,proč by měla opouštět své zaměstnání jen kvůli pošukům,kteří vidí prachy prachy a zase prachy za vakcíny!!

  • Zdeněk Škarda: Obrovské? jste si tím jistý? Já ani tak ne, zvláš´t když je zde v komentářích uvedena hodnota 5000 AU/ml..to je 13000 BAU/ml tedy více než 20x více po očko než po C19. Tak tady netvrďte nesmysly o tom jak máte moc a víc než očkovaný, když to není pravda.

 9. protilátky se týkají také mě,nemám se očkovat. A to jsem na protilátkách byla již 2x,neklesají mě. A co teď ? Nikdo neslyší,že by mě očkování mohlo ublížit. Jsem svědomitá,testuju se,vždy negativní. Jsem zdravá a přesto skoro vyvrhel společnosti,tak se začínám cítit.

 10. Jsem ráda, že v mém okolí ještě nikdo nezemřel na covid, bohužel 3 lidé starší 60 let záhadně do týdnu a 14 dnech po očkování. Jedna přestala chodit a do týdne umřela a dva na nemoci spojené se srdcem a krevní sraženinou. Je mi s toho smutno. Lucie

  • ..můj přítel má vysoký tlak,šel na dvojvakcinaci Pfizer a udělal se mu výron na sítnici oka. v Brně na ORL s tím nechtějí nic mít,prý už bude bohužel na oko slepý!!Prý to má degenerativního původu!!Do vakcinace nic neměl..nevěřím,že tato vykcína je v pořádku,mrzačí lidi!!

 11. Když už v článku využíváte můj komentář z minulé diskuse, tak jste mohli taky něco napsat o komentáři ve kterém odkazuji na blog slovenského advokáta Petera Weise. Ten napsal, že politikům, kteří tak úporně tlačí na očkování vůbec nejde o zdraví a životy lidí, ale o prachy z EU, z tzv. fondu obnovy, jejichž vyplacení Brusel podmiňuje proočkovaností 75% obyvatelstva. Co vy na to? Budete vy v redakci dál hrát mrtvé brouky? https://akw.sk/domace-spravy/o-zdravie-tu-neslo-nejde-a-nepojde

 12. Přesně tak, zdraví lidí je daleko vzadu, hlavním a jediným důvodem ládování neprověřeného svinstva do lidí jsou peníze, které dostává E.U., od nadlidí z Ameriky. Točí se v tom biliony dolarů. Čím více toho naládují do lidí tím bohatší budou jejich bankovní konta…Takže za mne, ani náhodou….

  • Souhlasím,že v této pandemii jde hlavně o body v nemocnicích ,kde za lůžko s covidovým pacientem dostávají nemocnice desetkrát víc než za normálního pacienta,dále majitelům výroby vakcín jde o naše penízky ze zdravotních pojišťoven a také zájmy politiků napojených na peníze v Bruselu a v rodinných firmách.Stačí sledovat kam peníze putují a je to jasné!!NIKDY si nedám píchat tu jejich neprověřenou vakcínu!!Zvláště,když lhali všichni kolem její aplikace-prý jedna injekce a je vše OK!!Ne ,není nic ok!!Imunitu si ničit nenechám,covid si to musí zařídit sám.Je mi smutno,kam jsme to došli s tou slavnou svobodou a láskou!!

 13. Pokud někdo z důvodu vysokých protilátek má od doktora zakázané nebo nedoporučené očkování, tak se na něj pohlíží jinak než jako člověka který odmítá očkování ze svého přesvědčení. No a pokud někdo chce nějakou práci dělat, tak musí podstoupit zdravotní prohlídku a lékař rozhodne zda jeho zdravotní stav mu tuto práci umožňuje. A pokud jsou vysoké protilátky kontraindikací k očkování, tak proč se před vakcinací nedělá jejich vyšetření? Očkuje se na nádražích obchoďácích a podobně bez registrace a jenom na základě sdělení očkovaného jak se cítí?

  • Také by mě zajímalo,jak můžou být očkováni vakcínou někde v obchodních centrech,bez řádné prohlídky???Vždyť ti očkovaní třeba ani nevědí,že mají skrytou vadu a mohou si ublížit!!!Je to vše amatérské a vidím v tom podraz na lidi se zdravým uvažováním…chce to pohrozit,že pokud budou lidi diskriminováni pomocí covidu ,že se dotyční budou soudně bránit-lidská práva jsou nad zákony!!!

 14. Covid jsem prodělala vloni v říjnu, v dubnu se dala očkovat a teď v říjnu si nechala udělat test na protilátky.
  Mám jich opravdu hodně, přes 10000. Očkovat 3.vakcinou nechci, ale budu muset, neboť covid pas bude mít omezenou dobu platnosti. Fakt mě to štve. Myslela jsem, že se dám, až mi protilátky klesnou. Je to opravdu o penězích.

  • Spousta lidí píše o velkém množství protilátek, ale číslo neuvede. Já měl více jak 2.000 a na třetí dávku jdu. Jen pro porovnání kolik je hodně a málo.

   • Psala jsem to tu minule. Mám přes 36 000. A na druhou dávku nejdu, i když nežádoucí účinky nejsou důvodem… Jen doktorka nedoporučuje a po zkušenostech s druhou mě to ani nenapadne. Názor lékaře zde nemá vůbec žádnou váhu, papír mi dát nesmí. To je minimálně diskutabilní postoj politiků…

    • ..chce to spojit se,vytvořit sdružení a podávat hromadné žaloby na stát!!!Nejsme žádní otloukánci a nesouhlasím s totalitním jednáním státu!!!Pro to jsme v 89. necinkali klíči!!

 15. Vždyť každé očkování jako dřív by měl přece posuzovat lékař člověka a ne nějaká očkovací centra. Je zajímavé, že mnozí z těch největších odborníků na danou problematiku musí vystupovat v neveřejných televizích a jejich velmi často doporučovaný postup, hlavně neočkovat splašeně ty, co nemoc prodělali, není velmi často vůbec nikde zveřejněn. On se snad někdo jde hned očkovat proti chřipce, když ji prodělal? A proč se tedy vedou statistiky, z kterých je naprosto patrné, že lidé, kteří nemoc prodělali, v nemocnicích prakticky nejsou? A to ještě člověka udivuje ta prapodivně změněná tabulka někdy ze dne na den….
  Proč se neposlouchají opravdu znalí odborníci? To je středověk!

  • Olga: data se někdy mohou měnit podle toho jak jsou údaje doplňovány. nejsou to ale žádné velké početní změny, někdy tyto hodnoty mohou i klesat.
   A proč se ti co už C19 měli nakazí znova? Důvody jsou dva: málo protilátek, možná žádné.
   A druhý: původní varianta (2020), alfa (zima + jaro 2021), delta (podzim 2021) .. to jsou ty souvislosti

 16. Ja jsem po prvni vakcine Pfizer dostala do tydne neurologicke problemy- slabost a krece v nohou, necitlivost chodidel, prakticky lekar i neurolog mi tvrdili, ze to casem odezni. Po trech mesicich od ockovani mi nasadili kortikoidovou lecbu, protoze potize se vubec nezlepsovaly, porad beru leky, situace je trochu lepsi, ale necitlivost nohou mi zustala. A ted si mam jit povinne pro dalsi vakcinu, kdyz uz vim co za vedlejsi ucinky na mne cekaji. A lekar nemuze napsat, ze vakcinu nedoporucuje, tady neni neco v poradku.

  • Jsem na tom podobně… Po 1.dávce vakcíny rozdrážděný trojklanný nerv, ani po několika měsících nedal pokoj a doktor neví co s tím… Po 2.dávce pravidelné křeče v nohách už několik měsíců a nikdo neví co s tím…

   • Bohužel,podepsala jste určitě souhlas s očkováním,že??Víte,farmafirmy si posychrovaly své vakcíny tím,že státy musejí souhlasit ,že nikdo z výrobců souzen pro vedlejší účinky vakcín!!!A vy jste také podepsala souhlas???JInak je to na žalobu na stát!!Potom se nedivím,že ten,kdo si prošel vašimi zkušenostmi nechce vakcinaci..dejte své zkušensoti na sociální sítě,aŤ nemají ti mocní ,hazardující s našimi životy ,pokoj!!Musíme být vidět a slyšet,jinak to špatně dopadne!!

 17. Já bych chtěla vědět, jaký je rozdíl v jednotkách BAU/ml, AU/ml nebo U/ml. Různé laboratoře měří v různých jednotkách a do různé výše. Já mám naměřeno v jednotkách U/ml. Někdo má pak tisíce, druhý jednotky. Nevíte někdo. Nepodařilo se mi nikde dohledat.

  • Jarka: jednotu U/ml jsem nikde neviděl. Od vás to čtu poprvé.
   AU/ml * 2,6 = BAU/ml
   Tedy pokud někdo má 100 AU/ml (typicky lehce příznakový průběh C19), tak má 260 BAU/ml.
   Pozor! Některí jsou schopni tvrdit, že jim protilátky vzrostli a přitom to není pravda. Příklad: 05/2021 130 AU/ml, 10/2021 200 BAU/ml – na první pohled se jeví, že mají víc, ale ve skutečnosti je to 200 BAU/ml :2,6 = 76 AU/ml … tedy skoro polovinu toho co před půl rokem.

 18. Ono opravdu není úplně dobré nechat se očkovat po prodělání. Ty prudší reakce jsou dány tím, že tělo není blbé – jde o to, že po prodělání máte slizniční imunitu, pokud píchnete vakcínu do svalu, tělo propadne panice a má za to, že někde minule udělalo chybu a zpanikaří, že nezachytilo vir na sliznici a dostal se do těla, tak začne vyrábět protilátky jak zběsilé. V takovém případě ovšem hrozí reálně i cytokinová bouře.

 19. Ať to čtu jak to čtu tak píšete všichni to samé mam protilátky tak se nepůjdu očkovat!! Většina z vás co to píšete ale už povíme očkování máte ….TBC, TETANOVKA atd. To jsou povinná očkování a nic na ně nerikate! Pokud chcete nějaké výjimky pro sebe tak je nutné něco pro to udělat a ne jenom drepet na prdeli a knourat…pokud máte vysoké Hodnoty protilátek tak výsledky doneste obvodnímu lékaři…ten je podusí a pokud je máte skutečně vysoké pošle vás na imunologii a tak se to rozhodně …pokud nejste vhodní pro očkování tak se to žádá do nějakého registru a vydá se vám potvrzení….když něco chcete tak musíte něco pro to udělat a nejen knourat

  • To je jak u blbých, že někdo furt srovnává očkování proti tetanu nebo TBC s očkováním proti covidu. Vždyť je mezi tím rozdíl jako prase. Jak dlouho se očkuje proti tetanu, TBC, spalničkám atd? To jsou celá desetiletí vyzkoušené vakcíny. A teď to srovnejte s mRNA vakcínami proti covidu, jak dlouho jsou na světě? Rok? Navíc těm mRNA vakcínám se ani nedá říkat vakcíny, ale spíš genová terapie. Vždyť to není vyzkoušené a dokonce je to teprve ve fázi klinických testů, které mají skončit někdy v roce 2023. Lidi si neuvědomují, že když si to nechají píchnout, tak automaticky se stávají lidskými pokusnými potkany klinických testů a zadarmo. Farmaceutické koncerny nemusí platit dobrovolníky aby podstoupili klinické testy ani následky negativních účinků, jak je to normální u jiných vakcín. Jsou z obliga a zisky jim trhají rekordy.

   • lubajs: žádná vakcína, ani lék se v klinické studii nedostane mezi veřejnost. Takže lžete.
    Podmínečně schválená je, tedy není to klinická fáze. A to že je podmínečně znamená, že se více sleduje na vlastní náklady výrobce..tedy nad rámec toho, co je běžné po uvedení na trh.
    A takový menší stěr … každá vakcína jednou začínala a věří , tomu, že kdyby problém TBC byl teď, tak stejně tak budete křičet, že není léty prověřená.

    • Hmmm, prý lžu. Na stránkách farmaceutických firem se ani netají, že klinické testy těch vakcín mají skončit až v roce 2023. Člověče, vám evidentně ani logika nic neříká. Kdy by tu klinickou studii provedli, když je covid znám teprve dva roky a o vakcínách se začalo mluvit až nejméně o další půlrok později. Nechcete mi namluvit, že vakcínu na covid měli hotovou ještě několik let předtím, než se covid objevil. To by ale znamenalo, že korporace big pharma už dávno o covidu věděly anebo jej samy vyrobily a vypustily mezi lidi aby měly jistý kšeft s vakcínami. Ale to už zajíždím do oblasti konspirací.

  • A vy si před očkováním tetanovky nechodíte zjišťovat protilátky? Já si je nechávám zjišťovat vždy, i synovi. Pokud jich máme dostatečné množství, jdeme na test za 2 roky znovu. Není důvod nechat do sebe píchat cokoliv, není-li to nutné. TBC se neočkuje od r. 2010… To o imunologii a jejím přístupu ke covid protilátkám máte zjištěno odkud? Můžete sem dát, prosím, odkaz. Děkuji. Ráda bych to využila.

  • A chodíte se určitě 3 – 4 krát za rok přeočkovávat na TBC, TETANOVKA atd., že paní chytrá z nějakého registru?

  • Rozdíl je v tom, že na covid chtěj očkovat evidentně ne moc účinou vakcínou 3x do roka. Tetanovku dostanete 1x za 10-15let, proti neštovicím 1x za život? A úspěšnost 100%. Stále vám to přijde stejné?!

  • Paní Veroniko,zjistěte si ROZDÍL mezi TBC,spalničkami,tetanem a Covidem!!Proč si myslíte,že vám na chřipku nedávají antibiotika???Hádejte!!Jinak,očkování na TBC máte na celý život,to samé na spalničky ,na tetanus 10,15 let!!Chápete ten rozdíl??Víte,co udělá vakcinace 3 krát do roka s vaší imunitou??!!Nechtějte to vědět!!

  • Vážená paní. Vy jste velmi pomýlená ve srovnávání dlouhodobě prováděných preventivních očkování proti… TBC, Tetanu atd. a „očkování“ proti covidu. Za prvé – vakcíny používané takto dlouhodobě prošly před klinickým nasazením procesu schvalování včetně zkoumání možných dlouhodobých nežádoucích účinků. To u vakcín proti covidu neproběhlo. Jsou to experimentální vakcíny s podmínečným schválením s neznámými dlouhodobými účinky za 2 až 10 let. Za druhé – vakcíny na všechny ty TBC, Tetanovky atd. v průběhu let tyto choroby vymazaly z naší populace, že se s nimi až na mizivé případy vůbec nesetkáváme. To je jeden z důvodů (kromě oprávněných medicínských), proč některé maminky tato očkování odmítají. Připadají jím být zbytečná. Naproti tomu vakcíny proti covidu nemoc neléčí, ani nezaručují, že se coviden očkovaný nenakazí. Jen vakcinovaným slibují lehčí průběh v případě nakažení. Navíc jsou bohužel vakcionovaní lidé dále stejnými přenašeči covidu jako ti neočkovaní. Za třetí – dlouhodbě používané vakcíny mají pevný řád aplikace (1x za život či vícekrát za život v přesných intervalech). Účinnost očkování proti covidu se mění pomalu měsíc, co měsíc a netroufám si odhadnout kam až to dospěje.
   Myslím, že každý je svéprávný a je jeho věc, zda se nechá naočkovat, či nikoliv. Jen prosím zvažte dobře všechna pro a proti a nenechte se manipulovat. Prohlášení typu „Nechal jsem se naočkovat protože mě k tomu vláda donutila“ zavání laxností, nebo odevzdaností se jakémukoliv nátlaku.

 20. Dobrý den,
  jsem jen laik, možná někdo víte víc. U některých jiných očkování se uvádí, že se nemáte nechat očkovat v době, kdy je příslušná nemoc na vrcholu (např.proti klíšťatům). V sezońě klíšťat totiž ani nevíte, ale můžete už mít rozjetou reakci imunitního systému na setkání s klíštětem . Organismus aktivuje protilátky, v tu chvíli očkování zřejmě zatíží organismus. Dnes je Covid zřejmě na vrcholu, je rozumné se nechat očkovat bez zjištění zdá má člověk protilátky? Krevní test cca 800 Kč, ale pokud nařídí lékař je asi zdarma…Díky za reakci

  • Vidím to stejně. Očkuje se povětšinou v období,kdy je pravděpodobnost nákazy nejmenší. Teď se tlačí na posilující dávku v období,kdy to řádí. Zřejmě proto, protože jiné řešení nemají. Co na tom, že to pro někoho může být hazard se zdravím. Vláda zaspala, čekala, že se situace z loňska nebude opakovat, zrušila i očkovací centra. Přitom stačilo dodržovat opatření a kontrolovat je, opravdu a přísně. A v období klidu pak přeočkovat,pokud je to potřeba. Očkovat děti vakcínou původně vyrobenou pro kategorii od 60ti let (samozřejmě množstvím upravenou pro děti) mi teď přijde jako trošku zoufalé dohánění vyšší proočkovanosti na úkor malých dětí. Za děti rozhodují rodiče a ti,co očkovaní jsou,to patrně udělají i pro svoje děti. Protože o ně mají strach. A podpoří to i fakt, že letos se pro změnu promořují dětské kolektivy. Protože zavírat školy a učit online v období špatné epidemické situace je nemoderní. Určitě zde má stát zájem o pocuchanou psychiku dětí a nejde o to,aby rodiče chodili do práce a platili daně. O testování testy, které nejsou průkaznými ani nemluvě.
   Ano, uznávat protilátky je možná problém. Je to hlavně momentálně komplikovanější než očkování vakcínou, které je nadbytek a jsou v tom peníze, které chce výrobce zpět. Covid jsem neměla,nebo o tom nevím. Je mi 39. Po první dávce Pfizer jsem byla vyřazená z běžného fungování 3 dny,po druhé 5 dní. A po té druhé mi bylo tak zle (teplota,bolesti),jak mi nebylo u žádné nemoci,kterou jsem dosud prodělala. Představa, že posilující dávka má mnohonásobný efekt, je pro mě zdrcující. A i proto se já upínám na hladinu protilátek, které mám. Proč provokovat další imunitní reakci na to,co znám. Proto se nazývá posilující, protože posiluje a je třeba rozlišit koho a za jakých podmínek. Raději bych se zamýšlela nad aplikací pozměněné vakcíny, která moje tělo informuje o mutací,kterou ještě nezná. Stejně to přece funguje i u vakcíny na chřipku. Mění se podle viru z loňské sezóny.
   Jenže to vše je o přemýšlení a nastavování hranic a pravidel, která dávají smysl…..a z toho může bolet hlava, je to moc práce a zabírá to moc času. Co jsme si zvolili,to máme. Mlčením souhlasíme. Mrzí mě, že to semknutí nám vydrželo jen na začátku. A že se tu trestá zodpovědnost obyčejných a rozumných lidí, a netrestá se nezodpovědnost těch,co by ji měli mít přímo v popisu práce.
   Potřebujeme lék, který bude léčit podobně jako paralen chřipku. Pak může být očkování zase jen tématem dobrovolným a pro oslabené jedince. Doufejme, že přijde už brzy.
   Je to jen můj názor, nemusíte souhlasit.

   • Taky bych chtěla reagovat na vysoké protilátky. Jsem 2 x očkovaná, příští měsíc bych měla jít na 3. dávku. Nechala jsem si vyhodnotit protilátky, mám je v řadě tisíců. Vůbec nevím co mám dělat, na jarňásky chceme na hory- pokud nebudou hotely zakázané.

    • Záplatová: V tuto chvíli, pokud jsou výsledky protilátek aktuální a jsou ví jak 1000 BAU/ml, tak to nemá smysl se tím trápit. Jak je nastaveno nyní, tak vám to stačí.
     Otázkou je jak to bude dál, ale až bude dostatek dat a zdrojů informací, tak se určitě začnou protilátky uznávat. otázkou je jaká bude ta hraniční hodnota, kdy to bude (očekávám že jaro 2022) a na jak dlouho bude platit.
     Přece jen 10000 BAU/ml je více, než 300 BAU/ml

   • Dobrý den, mám podobný problém, jako většina píšících. Po covidu 10/2020 jsem měla téměř rok vysoké protilátky. Můj lékař mi očkování nedoporučoval. Teď už jich mám míň. Problém je v tom, že mám alergie na různé zcela běžné léky, včetně kortikoidních kapek do nosu – většina lékařů začne ječet, že to není možné, ale je, nevadí kortikoid jako takový, ale nosné látky. Můj lékař mi na dotaz o očkování řekl, že mi ho nemůže doporučit, ale papír mi nenapíše. Tak co s tím ? Když jsem po 1/4 aspirinu měla 6 hodin alergickou reakci, včetně tepu 120/min – nikam jsem neběžela 🙂 , to mám jít, jak psala paní výše, na asistovanou sebevraždu ? Helena

    • Maternová: ptáte se o máte dělat, ale neuvádíte kolik těch protilátek máte. To je jako ptát se jak daleko dojedu s autem, když nevíme kolik má PHM a kolik „žere“.

     • Možná jsem to nenapsala srozumitelně, mě nejde ani tak o protilátky a jejich množství – jen jsem poslechla svého lékaře a čekala až klesnou, takže počet pro mne nebyl důležitý, když jsem psala svůj příspěvek – řeším spíš svoje alergie na běžné léky a doprovodné chemikálie, které obsahují. Proto mi nechce můj lékař doporučit očkování. Ale nemám údajně ty správné choroby :-), aby mi to mohl napsat. A jde mi o to, co budu dělat, pokud nám někdo nařídí povinné očkování.

  • alterbody: v sezoně se očkuje podle zkráceného schématu .. pořád očkování v sezoně je méně rizikové, než nákazu prodělat neočkovaný.
   Samozřejmě lepší je se očkovat v nesezoně, ale nestandarní situace vyžaduje nestandartní kroky

   Vakcín je mnoho a do některých oblastní je nutnost se nechat naočkovat .. např vzteklina. U nás to problém není, v zemí 3. světa to problém je.

 21. Zajímavé, jak se tolikrát použilo – vysoké množství protilátek, ale ani jednou nepadlo žádné nějaké číslo hodnoty hladiny protilátek. Jestli je to bude v BAU nebo AU/ml je prašť jako uhoď, ale žádné číslo.
  A neměřitelné? Je to měřitelné, jenže dotyčná narazila na horní hranici detekovatelnosti přístroje – když to bude 400 AU/ml, tak to může být 410 nebo 1000.
  Ono když má někdo 10 a druhý 50, tak si může myslet že má vysokou hladinu …. ale neví, že tu jsou jiní, kteří mají třeba 1000.

  • Byla jsem minulý týden s kamarádkou, mám 8000 AU/ml a kamarádka dokonce 18000 AU/ml. Obě po covidu a 2 dávkách, na třetí nepůjdeme. Protilátky po prodělání zřejmě po vakcíně dost vyletí. Bohužel jsme si je nenechaly ani jedna změřit po nemoci, zajímalo by mě, jaký by byl poměr.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Zdraví

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Nešťastné a neveselé. Každý desátý Čech nemá peníze na vánoční dárky

Průzkum
Bezmála desetina Čechů letos nebude kupovat žádné vánoční dárky, protože na ně nemají dost peněz. Ukázal to průzkum pro společnost KRUK Česká a Slovenská republika, která se zaměřuje na správu pohledávek finančních ústavů a korporátních zákazníků. Z odpovědí také vyplynulo, že mnozí lidé nakupují dárky s výrazným předstihem. Výsledky průzkumu má redakce FAEI.cz k dispozici.

Vraťte mi moje peníze!

Poradna
Prý je to prakticky vyloučené. Ale vyprávějte to někomu, kdo se splete, přehlídne či překlepne a pošle peníze na …