Prázdninové eso? Dolní Morava!

Téma týdne
Dolní Morava je pro mnoho návštěvníků synonymem upravených sjezdovek a kvalitní lyžovačky. Má však své kouzlo i během letní dovolené a rozhodně se tu nudit nebudete. K nejvýraznějším a nejvyhledávanějším turistickým cílům v kraji patří Stezka v oblacích, která odhaluje výhledy na daleké horské hřebeny. Na rodiny s dětmi čeká nejdelší bobová dráha v ČR, dětský zážitkový park s největším mamutem na světě. Dejte Dolní Moravě šanci i v létě!
K nejvýraznějším a nejvyhledávanějším turistickým cílům v kraji patří Stezka v oblacích. Reprofoto: dolnimorava.cz

Kdo nenavštívil 55metrovou dominantu připomínající let nočního motýla, ten na Dolní Moravě nebyl. Stezka v oblacích vyčnívá nad koruny stromu i nad okolní terén, ohromí jedinečnými panoramaty na horské masivy. Stačí si jen naplánovat vhodné počasí!

Své „brány“ otevřela již na konci roku 2015 a nachází se poblíž horní stanice lanovky Sněžník ve výšce 1116 metrů nad mořem, kam se pohodlně dostanete letní lanovou dráhou. Úchvatnou podívanou pak můžete zakončit „skokem“ do stometrového tobogánu a prosvištět až k východu. Odtud se již můžete procházet po čerstvém horském vzduchu a objevovat další krásná místa, kam vás dovedou turistické trasy.

PSALI JSME:
Český ráj nejsou jen Prachovské skály

Tep sto osmdesát? Jasně!

Již druhou sezonu mohou návštěvníci sjíždět s větrem o závod na Mamutí horské dráze, která nabízí sešup v celkové délce tří kilometrů. Převýšení 364 metrů může někoho vylekat a odradit, ale jízdu si užijí i rodiny s dětmi. Nejdelší bobová dráha v ČR a zároveň druhá nejdelší v Evropě totiž nabízí také poklidnou verzi – pozvolnou jízdu nahoru v délce 1,2 kilometrů.

„Čeká na vás 25 zatáček, osmičková smyčka, dvojitá 360°otáčka, podzemní tunel i několik zhoupnutí. Při sjezdu dolů dosáhnete rychlosti až 50 km/h, pokud však zrovna pojedete v mírnější pasáži, můžete se kochat výhledem na údolí Dolní Moravy nebo si užít průjezd lesem,“ láká k adrenalinovému zážitku Tomáš Drápal z Horského resortu Dolní Morava.

PSALI JSME:
České Švýcarsko bude letos více „české“

Interaktivní dobrodružství

Bez mobilu nebo tabletu už některé děti nedají ani ránu, tak proč je nevyužít pro dobrou věc a hlavně společnou rodinnou zábavu? Interaktivní hra Stamichmanova štola vás napínavou formou provede 450 metrů dlouhým podzemím, které se nachází nedaleko horní stanice lanové dráhy U Slona.

Během hry proniknete do historie štoly a seznámíte se s patronem zdejších hor, horským duchem Stamichmanem. „Zatímco v první hře se zhostíte role dobrodruha, který se vydává nalézt Stamichmanův kouzelný kámen, v té druhé budete bránit podzemní palác před nenasytnými Švédy lačnícími po cenném pokladu,“ říká Drápal.

PSALI JSME:
Lipno je české moře

Pro malé i velké

Malí návštěvníci si přijdou na své v dětských parcích, kde se vyřádí celý den. „Čeká na ně Pískový svět, několikrát rozšířený Mamutíkův vodní park nebo Lesní zážitkový park. Součástí posledně jmenovaného parku je lanáček, který se otevřel teprve loni,“ odhaluje pestrou nabídku pro děti Drápal.

Děti se podle něj v parcích nejen dostatečně zabaví, ale také se lecčemu přiučí. Poznají sílu a význam vodního živlu, vydovádí se při zdolávání provazových překážek a při troše štěstí se jim možná podaří objevit kousek „ryzího“ zlata.

PSALI JSME:
Vodní radovánky na jižní Moravě

Starší si mohou zadovádět v Adrenalin parku, kde se nachází lanový park, horolezecká stěna, adrenalinová věž s obří houpačkou pro jednu nebo dvě osoby, na níž se zhoupnete z úctyhodné výšky 13 metrů.

Od srpna 2020 by měli zbystřit všichni vyznavači adrenalinové jízdy na kole, výstavba Trail Park Dolní Morava se totiž chýlí ke konci. Nabídne skvělou projížďku nejen zkušeným bikerům, ale také začátečníkům.

PSALI JSME:
Poznejte krásy Krkonoš: Pěšky i lanovkou

Bikerské trasy:

Selský flow trail (rodinná, 6 km) – Nejsnadnější a nejdelší z trailů je určen pro úplné začátečníky a rodiny s dětmi. V horní části vás potěší pasáž vedoucí kamenným sutištěm pod Stezkou v oblacích s nádhernými výhledy na Chlum, ve spodní části výhledy ze Selských vrchů směrem do údolí.

Lesní trail (pro středně odvážné, 3 km) – Sklon je o něco strmější a pokročilejší jezdec už si na trailu příjemně zařádí.

Skalní trail (pro fajnšmekry, 3 km) – Nejprudší a technicky náročný trail potěší opravdové profíky.

PSALI JSME:
Svérázné Beskydy: Hora zvaná Lysá, perníkové uši i tuzemská Mekka automobilismu

×
  1. Dolní Morava jako prázdninové eso???
    To byla pravda možná v začátcích. Dnes je všechno úplně jinak. Když bude chtít člověk s rodinou projít všechny atrakce, tak mu na to nebude stačit výplata. A ta úžasná mamutí horská dráha??? To je katastrofa. Sjel jsem to jednou a zážitek rozhodně neodpovídá ceně za jízdu.
    Radši pojedu do Německa, nebo do Polska, kde jsou parky do kterých zaplatíte rodinné vstupné kolem dvou tisíc a všechny atrakce si můžete užívat kolikrát chcete bez dalšího placení.
    Dolní Morava směřuje k tomu, že brzy bude člověk platit i jen za pouhé podívání se na atrakci.!!!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Cestování

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

„Předvídanost bitcoinu? Bude omezen celkovou zásobou stejně jako zlato,“ říká Dominik Stroukal

Rozhovor
Kryptoměnový svět se bouřlivě rozvíjí. Od roku 2009, kdy vznikly první kryptoměny jsme byli svědky několika vzestupů a pádů. Spousta lidí a firem se snaží z „bitcoinového světa“ udělat víc, než jen „digitální zlato“ a vytvořit standardní finanční produkty. Vloni se cena bitcoinu vyšplhala až k magické hranici 40 tisíc dolarů za jeden bitcoin. Nyní se dá očekávat, že bitcoin může letět strmě dolů až o 80 %, říká …
Rolovat nahoru