Dolar udržel zisky

Ve Spojených státech se ve čtvrtek žádné další proinflační překvapení nekonalo. Po středečních statistikách o březnové spotřebitelské inflaci (CPI), které překvapily lehce nahoru, trhy s určitými obavami vyhlížely i čtvrteční údaje o cenách výrobců (PPI) za stejný měsíc.
Finanční trhy do konce letošního roku čekají od americké centrální banky, Fedu, již „jen“ zhruba dvě 25bodová snížení základní úrokové sazby. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Ty ale dopadly zhruba v souladu s očekáváním, když subindex bez potravin a energií vzrostl meziměsíčně o 0,2 procenta a celkový údaj byl pak dokonce o 0,1 procentního bodu nižší než tržní konsenzus. Úleva se na trhy přesto nedostavila.

Dolarové tržní úrokové sazby po středečním masivním nárůstu o více než 20 bazických bodů ve čtvrtek poklesly spíše symbolicky. Aktuálně tedy trhy do konce letošního roku čekají od americké centrální banky, Fedu, již „jen“ zhruba dvě 25bodová snížení základní úrokové sazby. Dolar k euru udržel zisk ze středy. Odpoledne se obchodoval v podstatě beze změny poblíž 1,074 USD/EUR.

Středoevropské měny ve čtvrtek mírně posilovaly. Česká koruna se odpoledne se vrátila lehce pod 25,40 CZK/EUR. Částečně tak korigovala ztrátu, kterou zaznamenala po středečním zveřejnění lehce vyšší než očekávané inflace ve Spojených státech a následném posílení amerického dolaru.

Autor je ekonom Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Cena zlata explodovala, Fed ztrácí důvěru trhu

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Odolná britská inflace

Z globálního úhlu pohledu byl ve středu makroekonomický kalendář téměř prázdný, zaujala pouze britská inflace. Ta totiž skončila poměrně významně nad odhady. Celková inflace za duben zpomalila z 3,2 procenta na 2,3 …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB