Poptávku po chytrých telefonech táhnou čínské značky

Podle analytiků společnosti Gartner to byly čínské značky Huawei a Xiaomi, kdo ve třetím čtvrtletí letošního roku nejvíce přispěl k celosvětovému růstu prodejů chytrých telefonů o 1,4 procenta na 389 milionů kusů.
Samsung ve třetím čtvrtletí letošního roku zaznamenal vůbec největší propad od počátku sledování prodejů chytrých telefonů. Foto: Pixabay

„Díky cenově atraktivním modelům, vylepšení funkcí pro fotografie a video a kvalitním displejům s vysokým rozlišením rostli přední čínští výrobci zejména na rozvíjejících se trzích. Pokud bychom Huawei a Xiaomi ze seznamu globálních dodavatelů vynechali, pak by prodeje zbývajících výrobců meziročně poklesly o 5,2 procenta,“ říká Anshul Gupta, ředitel výzkumu společnosti Gartner.

Zatímco většina výrobců smartphonů čelí poklesům prodejů, Huawei zaznamenal ve třetím čtvrtletí nárůst poptávky o 43 % a potvrdil tak svou pozici jedničky na čínském trhu a trojky v řadě evropských zemí.

Mezera mezi jihokorejským Samsungem a čínským Huawei se začíná zmenšovat.

„Je to důsledek investic do rozvoje značky a distribuce na rozvíjejících se trzích středního východu, jihovýchodní Asie a Afriky. Huawei například poměrně agresivně pozicuje své cenově dostupné modely Honor, aby v těchto zemích přesvědčil zákazníky, že je čas přejít k chytrému telefonu,“ vysvětluje Gupta.

Samsung ve třetím čtvrtletí letošního roku zaznamenal vůbec největší propad od počátku sledování prodejů chytrých telefonů. Jeho prodeje výrobce poklesly meziročně o 14 procent a pro stimulaci poptávky nestačily ani modely S9/S9+/Note9.

PSALI JSME:
Souboj mobilních gigantů. Samsung, Apple a Nokia se vzájemně posílají k soudu

Také modernizované přístroje středních a nižších tříd čelily obrovskému tlaku největších čínských výrobců, kteří se etablovali na klíčových trzích (např. v Indii) a kteří dále ukrajují z tržního podílu Samsungu tím, jak expandují mimo asijsko-pacifickou oblast.

Apple si ve třetím čtvrtletí držel pozici (růst o 0,7 %). Klíčovou roli sehrají nové modely – zatím se zdá, že Xs Max se prodává lépe než Xs. Model Xs Max bude také zásadní pro vývoj na čínském trhu, kde Apple v poslední době ztrácel podíl.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Technologie

Robot nahrazuje lidi a testuje za ně bankomat

Výběr hotovosti z bankomatu trvá člověku přibližně třicet sekund. Ale představte si, že pracujete jako zkušební pracovník softwarové firmy udržující bankomaty v kondici. A že nejméně jednou za půl roku, kdy se …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru