Od největší světové společnosti se stále mnoho očekává

Očekává se, že Microsoft vykáže výrazný 15% nárůst tržeb a zisku ve srovnání s loňským rokem, přičemž se spoléhá na svou schopnost zpeněžit výhodu prvenství v oblasti umělé inteligence, kterou má díky svému podílu v průkopnické společnosti Chat-GPT.
Očekává se, že Microsoft ve srovnání s loňským rokem vykáže výrazný 15% nárůst tržeb a zisku. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Pozornost investorů se zaměří na jeho cloudový byznys Azure, který je se 40 procenty tržeb největší a celosvětově druhý největší po AWS od Amazonu. Bude zajímavé sledovat, nakolik její nástroje umělé inteligence (AI) Copilot pomáhají monetizaci a úsilí o růst, a investoři budou také citliví na to, nakolik investice a náklady na AI brzdí ziskové marže.

Největší z tzv. velkolepých sedmi akcií vzrostla za poslední rok o 43 procent, což je téměř dvojnásobek růstu širokého indexu S&P 500. To zvýšilo očekávání investorů a zvýšilo její budoucí ocenění v poměru cena/zisk na více než třicetinásobek, což je výrazně nad průměrem a blízko 20letých maxim.

Autor je stratég pro globální trhy společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB