Trump nezakročí proti kryptoměnám, vrátí-li se do Bílého domu

Názor
Pokud se Donald Trump stane opět prezidentem USA, proti bitcoinu ani kryptoměnám obecně nijak nezakročí. Trump to v pondělí řekl v rozhovoru pro CNBC. Doplnil, že jej pozitivně překvapilo, v jakém objemu lidé kryptoměnami platili za luxusní „Trump-tenisky“, které nedávno uvedl na trh.
Trump řekl v rozhovor pro CNBC, že si pochvaluje, že si lidé za kryptoměny masově kupují „jeho“ nové tenisky. Ilustrační foto: Pixabay.com

Bitcoin v pondělí odpoledne středoevropského času, po zmíněném rozhovoru s Trumpem, vykázal svoji historicky nejvyšší cenu, 72 385 dolarů, plyne z dat agentury Bloomberg. V korunách se cena jednoho bitcoinu v pondělí poprvé v historii přiblížila úrovni 1,7 milionu korun za jeden bitcoin.

Trumpova slova mohou podpořit další růst ceny bitcoinu a obecně kryptoměn. Prezident USA má stěžejní slovo při výběru kandidáta do čela americké centrální banka (Fed).

Trh si tedy Trumpova slova zřejmě vyloží tak, že stane-li se prezidentem, přístup jak Fedu, tak regulačních orgánů v USA k bitcoinu a dalším kryptoměnám bude poměrně benevolentní. To by mělo umožnit jejich rychlejší šíření.

Autor je hlavní ekonom Trinity Bank
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Trump se poprvé pustil do kritiky bitcoinu a kryptoměn, včetně libry Facebooku. S cenou bitcoinu to ani nehnulo

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Investiční horečka v prvním čtvrtletí roku

Uplynulý kvartál byl z pohledu světových burz skutečně výjimečný. Řada aktiv významně vzrostla na hodnotě a tato mohutná „rally“ často připomínala technologickou „dot-com bubble“ z konce minulého tisíciletí. …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB