Akciové trhy: Převládala pozitivní nálada

Názor
Pražské burze se ve středu dařilo. Hlavní index PX slušně posílil o 1,55 procenta (1 513,01 b.). Téměř všechny emise rostly. Nejvíce táhly index tradičně ČEZ a banky.
Americký index S&P500 otevřel středeční obchodování o asi 0,3 procenta výše. Po třech dnech, kdy lehce korigoval své zisky a ustoupil z maxim to vypadá, že opět nabral dech. Ilustrační foto: Depositphotos.com

ČEZ možná ještě jako dozvuk silných hospodářských výsledků přidal 2,58 procenta (854 Kč) a předvedl nejlepší výkon. Erste Group (+1,62 %, 1 030 Kč) i ostatní banky, Moneta (+1,91 %, 101,40 Kč) a Komerční banka (+1,22 %, 832,50 Kč), slušně posilovaly.

Moneta čtyři dny v řadě roste a překonala opět hranici 100 korun. Pravděpodobně v reakci na spekulace o možné konsolidaci trhu, kdy by mohla být akvizičním cílem. Dohromady tvořil zobchodovaný objem na ČEZ a bankách 94 procent celé burzy.

Za nízké aktivity investorů Primoco překonalo dvě procenta (+2,17 % (940 Kč). Přes jedno procento se dostala také pojišťovna VIG (+1,47 %, 725 Kč) a Philip Morris ČR (+1,02 %, 15 840 Kč), který ve středu zveřejnil výsledky za minulý rok.

Zdroj: Bohumil Trampota, Komerční banka

Čísla jsou ve shodě s našimi projekcemi. PMČR dosáhl lepší marže a navržená dividenda 1 220 korun je lehce nad naším odhadem a představuje hrubý výnos 7,7 procenta. Na samotném konci obchodování skokově oslabil Colt CZ. Zaznamenal ztrátu 3,23 procenta (600 Kč), když se celý den pohyboval lehce nad nulou.

Americký index S&P500 otevřel středeční obchodování o asi 0,3 procenta výše. Po třech dnech, kdy lehce korigoval své zisky a ustoupil z maxim to vypadá, že opět nabral dech.

Evropský index STOXX Europe 600 od začátku týdne jen roste. Středa byla růstovým dnem s pořadovým číslem 3. Chvíli před koncem středečního obchodování byl index silnější o 0,2 procenta, čímž opět lehce vylepšil historické maximum.

Autor je analytik Komerční banky
(Redakčně upraveno)

Ilustrační foto: Depositphotos.com

PSALI JSME:
Akciové trhy: Na konci obchodování se Praha stočila do mínusu, Evropa roste

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Půlení bitcoinu je za rohem

Tento týden se chystá halving bitcoinu. Zjednodušeně řečeno, snížení odměny za úspěšnou těžbu bitcoinového bloku na polovinu efektivně sníží nabídku nových bitcoinů – a to by podle zásady vzácnosti mělo vést k …

Akciové trhy: Evropské trhy většinou rostly

Hlavní index pražské burzy PX ve čtvrtek posílil o 0,18 procenta (1 550,34 b.). Ve čtvrtek nebyly zveřejněny žádné podstatnější korporátní informace. Zobchodovaný objem tvořil asi jen 80 procent dlouhodobého …

Akciové trhy: Praha na zelené nule

Po úterním výplachu, kdy evropské burzy výrazně ztratily, došlo ve středu ke korekci. Ale náš domácí index PX (+0,04 %, 1 547,54b.) vzrostl jen kosmeticky a skončil na zelené nule.  

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB