„Dluhopisový“ Triload Invest hraje u soudu o čas. Pohledávku přihlásila i jeho „poloviční britská dcera“ v nucené likvidaci

Podruhé během posledního půl roku řeší Městský soud v Praze insolvenční návrh na společnost Triload Invest, která se potýká s finančními problémy už do loňského jara. Zatímco loňský úpadek se firmě, která se zaměřuje na investice do relaxačních a sportovních center a která podle deníku E15 během uplynulých dvou let nabídla investorům dluhopisy za 24 milionů korun, podařilo odvrátit, letos výsledek už tak jistý není. Na problémy s bondy Triload jako první upozornil server rizikovedluhopisy.cz.
Vrchní soud pro Anglii a Wales (High Court of Justice) vydal příkaz k nucené likvidaci firmy už 23. ledna letošního roku. Reprofoto: flickr.com

Jak zjistila redakce portálu FAEI.cz z Insolvenčního rejstříku, Robert Krejčí, jednatel a jediný majitel firmy Triload Invest, požádal insolvenční soud o poskytnutí lhůty třiceti dnů, aby mohl doložit, že se v úpadku nenachází. Podle jeho advokátky Kláry Tvrdé je „dlužník přesvědčen, že v této lhůtě nalezne vhodného investora a s jeho pomocí svůj úpadek odvrátí“.

Podle vyjádření Kláry Tvrdé dlužník aktuálně intenzivně jedná s možnými investory, kteří by mu přechodné finančně nepříznivé období pomohli překonat. „Dlužník je přesvědčen, že i přes momentální naplnění zákonných znaků úpadku ve formě platební neschopnosti, je schopen dalším podnikatelským počínáním a za pomoci investora svou finanční v dohledné době zvrátit, a být nadále finančně zdravou obchodní společností vykazující zisk, jako tomu bylo doposud,“ uvedla před dvěma týdny advokátka v odpovědi insolvenčnímu soudu.

Naprosto stejný postup a stejnou argumentaci zvolila advokátka i v případě společnosti Triload, Cafe restaurant Kaprova 8, na niž byl podán insolvenční návrh 14. prosince loňského roku a jejímž je výše uvedený Triload Invest stoprocentním majitelem a Robert Krejčí jediným jednatelem.

PSALI JSME:
Další firma přestala vyplácet slíbené výnosy z korporátních dluhopisů

Pohledávka z Británie

Pikantní na současném insolvenčním řízení společnosti Triload Invest je mimo jiné to, že mezi více než třiceti přihlášenými pohledávkami figuruje i britská společnost Triload Capital Ltd., kterou česká Triload Invest z poloviny vlastní. Jde o pohledávku, která vznikla na základě smlouvy o převzetí dluhu ve výši necelých šesti milionů korun, kterou do insolvenčního řízení přihlásil 26. února 2019 Daniel Křivánek.

Ten byl loni v dubnu jmenován ředitelem britské Triload Capital, zatímco Robert Krejčí je v britském firemním rejstříku u této firmy veden jako „osoba s podstatným vlivem“ (disponuje s více než 25 %, ale méně než s polovinou firemních podílů).

Datum přihlášení zmíněné pohledávky je také důležité. Britský firemní rejstřík totiž u společnosti Triload Capital Ltd., registrační číslo 07945821, u statutu uvádí „Liquidation“, tedy že je v procesu likvidace. A z rejstříku také vyplývá, že Vrchní soud pro Anglii a Wales (High Court of Justice) vydal příkaz k nucené likvidaci firmy už 23. ledna letošního roku. Z přihlášky pohledávky v tuzemském insolvenčním rejstříku ale nevyplývá, k jakému datu byl Městskému soudu v Praze předložený výpis z britského „Companies House“ pořízen.

PSALI JSME:
Test důvěry investorů? Obligace za 100 milionů pro softwarovou firmu. Ta ale za dluhopisy ručit nebude

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Padl cenový rekord za dražbu videohry

Lidé se v dospělosti rádi vrací ke svým dětským zálibám. To se projevuje ve sběratelství, kde vznikají nové cenové rekordy za dobře zachovalé předměty z minulosti. Sbírat se přitom dají automobily, známky, mince, …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru