Na Aukru se v listopadu prodal řidičský průkaz Vlasty Buriana z roku 1924

Listopadové aukce ukázaly opět sběratelské vášně v plné síle. Zatímco se motoristé radovali ze skvostů v rámci spolupráce Aukra a burzy Retro Garáž, jiný sběratel si koupil originální řidičský průkaz Vlasty Buriana. Za starou plechovou ceduli pivovaru Litoměřice pak byl další sběratel ochoten dát téměř 60 tisíc korun.
Za 57 565 korun se v listopadu prodal na Aukru prvorepublikový řidičský průkaz (tehdy vůdčí list, pozn. red.) herce Vlasty Buriana z roku 1924. Foto: Aukro

První místo žebříčku top aukcí za listopad je letos spojeno se spoluprací Aukra s auto-moto veterán burzou Retro Garáž. Tam bylo letos poprvé možné v aukci přihazovat i online a prodalo se v ní 17 sběratelských kousků. Mezi nimi i Praga 500 BDS za 1 150 000 korun.

„Motocykl Praga 500 byl jedním z mála extrémně pokrokových motocyklů zkonstruovaných v Československu. Navíc oproti sběrateli podobně vyhledávanému motocyklu Jawa 500 OHV (Rumpál), který byl vyráběn podle německé licence (Wanderer), je Praga 500 skutečně česká,“ uvedl k aukci Pavel Krejčíř, expert na sběratelství a starožitnictví portálu Aukro.

Motocykl Praga 500. Foto: Aukro

Sběratelskou lahůdkou byla rovněž aukce staré plechové cedule pivovaru Litoměřice – Leitmeritzer Burgerbrau. „Fakt, že se tato plechová cedule prodala za 57 tisíc korun, ukazuje, že Aukro je tržištěm plným emocí, a že sběratelská vášeň nemá hranic,“ dodal Pavel Krejčíř.

Možná ještě větší kuriozitu však přinesla následující aukce. Za 57 565 korun se totiž prodal prvorepublikový řidičský průkaz (tehdy vůdčí list, pozn. red.) herce Vlasty Buriana z roku 1924. Za originalitu řidičského průkazu obsahujícího samozřejmě i fotku a podpis se prodejce zaručil vrácením peněz.

PSALI JSME:
Řidičák maximálně napotřetí, nebo nikdy. A ještě ne definitivně

Zavřít reklamu ×
  1. Češu jsou nenažranci a nejraději by prodali i svoji matku! Celá Evropa nás nesnáší,protože nás zajímají pouze peníze a nic jiného. Většina lidí z ČR si vzala za životní vzor řezníka Krkovičku z večerníčku. Pak se všichni diví jak nás okolní státy „holí“. Lidi mají nasysleno tak je chce každý oholit. Taková touha po mamonu je pochopitelná v USA kde si musíte na důchod našetřit,protože stát nic nedá. Tady jsou důchody velmi slušné a není důvod syslit několik milionů pod peřinou….

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Akciový trh ignoruje realitu (2.)

Za poslední tři měsíce cyklický spotřební sektor silně vyrostl ve spojitosti s lepší ekonomickou aktivitou v USA, lepšími výsledky hospodaření, než se čekalo a také očekáváním snižování úrokových sazeb. V podstatě …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB