Privátní tryskáč a soukromý ostrov. Jak by Češi trávili dovolenou, kdyby vyhráli milion?

Pokud by Češi vyhráli milion a měli ho utratit za dovolenou svých snů, dokázali by se pořádně rozšoupnout. Nechyběl by třeba soukromý tryskáč a ostrov, špičkové restaurace, plavba na jachtě nebo pronájem luxusního sportovního auta. Ukázal to průzkum společnosti Sazka.

Téměř polovina Čechů by se podle průzkumu ráda plavila na luxusní jachtě. Foto: Redakce

Vysněné dovolenkové země? Spojené státy, Austrálie, Nový Zéland nebo Kuba. Realita? Česko, Chorvatsko, Slovensko, Itálie či Řecko. Společnost Sazka v unikátním průzkumu zjišťovala, kam by Češi vyrazili na dovolenou a co by na ní dělali, kdyby měli to štěstí a vyhráli by milion korun. Jejich představy pak porovnala s realitou skutečných milionářů.

„Ukázalo se, že pro Čechy není vůbec lákavé trávit dovolenou na jednom místě, ale naopak si přejí cestovat, bavit se a poznávat svět. Ze speciálních požadavků by největší část peněz připadla na gastronomii,“ říká Václav Friedmann, mluvčí Sazky. Večeře ve špičkových restauracích a možnost dopřávat si gurmánské zážitky patří mezi hlavní přání, které by si lidé určitě chtěli splnit. Oproti běžné dovolené by se Češi nechali také mnohem více hýčkat, třeba na masážích nebo na jiných wellness procedurách.

JACHTA NEBO VRTULNÍK

Zatímco na klasické dovolené v Chorvatsku, kam letos v létě podle předpokladů znovu zamíří nejvíce českých turistů, si dopřejí více adrenalinu maximálně prostřednictvím vodních atrakcí, na vysněné dovolené by to bylo úplně jiné.

Díky milionové výhře by si například neodpustili let vrtulníkem, potápění, safari, pronájem sportovního vozu, ale třeba také pobyt na soukromém ostrově bez dalších turistů. Téměř polovina Čechů by se podle průzkumu ráda plavila na luxusní jachtě a pětina z nás by si nedovedla milionářskou dovolenou představit bez privátního tryskáče. Češi naopak neprahnou po službách osobního kuchaře, profesionálního trenéra anebo komorníka.

Drtivá většina Čechů tráví dovolenou v Evropě, pokud by ovšem měli dost peněz, vyrazili by na jiný kontinent. Mezi nejlákavější země patří už zmiňované Spojené státy, Austrálie a Nový Zéland. „Do Sazky každý týden dorazí minimálně dva výherci pro milionovou částku. Většina z nich se nám svěří, že díky penězům konečně vyrazí na pořádnou dovolenou. Prakticky polovina míří do stejných destinací, které uvedli respondenti v průzkumu,“ říká mluvčí Friedmann.

Pouze 15 procent Čechů má svou vysněnou dovolenou spojenou s pobytem v luxusním hotelu. Zbytek naopak touží cestovat a poznávat zajímavá místa napříč celým světem. Součástí milionářské dovolené musí být jednoznačně netradiční a jedinečné zážitky.

DOVOLENÁ SKUTEČNÝCH MILIONÁŘŮ

Představy a sny o milionovém zájezdu se nijak zásadně neliší od skutečných dovolených českých milionářů. Podle cestovní kanceláře Privileq, která se specializuje na movitou klientelu, musí být milionářská dovolená především unikátním zážitkem. Pokud už si někdo může dopřát dovolenou za stovky tisíc nebo i miliony korun, chce si odnést zejména neopakovatelné vzpomínky.

Vše začíná už samotnou cestou. Nezbytnou součástí je privátní letadlo. „Sestavujeme klientům dovolené hned v několika metropolích nebo zemích. Přesuny soukromým letadlem ušetří spoustu času, navíc je takové cestování pochopitelně mnohem pohodlnější,“ říká Jan Bezděk, mluvčí cestovní kanceláře Privileq.

Čeští milionáři také stále častěji volí ubytování v soukromých vilách, ať už v exotických přímořských resortech nebo třeba na horách. Tento způsob ubytování totiž poskytuje dokonalé soukromí, které je pro bohaté Čechy jednou z hlavních priorit dovolené. Klasickým požadavkem je vlastní kuchař, který vaří přesně podle přání klienta.

Mezi speciální požadavky milionářů patří mimo jiné soukromé prohlídky muzeí nebo galerií, případně zařízení vstupenek na akce, které nejsou běžně k dostání. „V Itálii jsme například klientovi zařizovali návštěvu milánské opery La Scalla v kombinaci s privátním výletem na Lago di Como ve Ferrari 488 Spider,“ poznamenal mluvčí Bezděk.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Cestování

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru